opel in masrafları

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aycan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
beyler aynen katılıyorum bende aldıgımdan bu yana masraftan bu tarafa gelemedım. şimdide lpg sorunu cıktı vede bırde onu degıstırmek zorunda kalıcam. yap yap arabayı bı turlu toplayamadım lanet ettırdı bana. bırde bılgısı olan varmı landirenzo taktıracam ben bu araca opelle uyumlu oluyormus dıyolar bırde hangi markaları önerirsiniz.

beyler aynen katılıyorum bende aldıgımdan bu yana masraftan bu tarafa gelemedım. şimdide lpg sorunu cıktı vede bırde onu degıstırmek zorunda kalıcam. yap yap arabayı bı turlu toplayamadım lanet ettırdı bana. bırde bılgısı olan varmı landirenzo taktıracam ben bu araca opelle uyumlu oluyormus dıyolar bırde hangi markaları önerirsiniz.
ben ilk defa duyuyorum italyan galiba benim nacizane fikrim arabaya uyumlu diye bişey yok neresi uyumluymuşki opele bence tüpün kalitelisi vardır maddiyat varsa prins taktır yoksa zavoli brc lovato
birini taktırabilirsin

Ben yaz aylarında değiştirmeyi planlıyordum arabayı.Sırf korkarak binmeyim diye triger seti ,devirdayım su pompası,v kayışı,yağ,filitre derken 500 tl masraf yaptım.İzinden döndüm şimdide kontağı çeviriyorum ilk seferde almıyor.4yılda yaptıklarımı yazsam okumak bile insanı bıktırır.

Bende aracımı alalı 1yılı geçti sayılır ama, şimdiye kadar yaptığım masraf 4000tl yi buldu. Daha bir hafta önce katalizör değiştirdim. Artık onu orjinal değiştirmedim. Yoksa 450 yerine 2000tl bayılıcaktım. Dediğiniz gibi masraf yapıyoruz hoş güzelde verdiğin parayı adam gibi ustaya vermiyorsan, arabanız sorun üstüne sorun çıkartmaya devam ediyor. Bende biniciyim diye bütün amortisörleri orjinal değiştirdim alt takıma 2000tl yi gecen bir bakım yaptırdım. Ama canımı sıkan sorun; triğer set değiştirip enjektörleri temizlettikten sonra motorda bir silkeleme başladı. Egr valfi arıza verdi değiştirdim, yine arıza verdi parcacıyla bir sürü münakaşadan sonra malı geri verdim fabrikadan bir başkasını gönderdiler, onu taktım. Şimdi Egr arıza vermiyor ama şimdide arada sırada rpm sensörü arıza veriyor. Bu silkeleme başlamadan yani triğer set değişmeden önce aracın değil arıza lamba yakması hiçbir sorunu yoktu ama maalesef işgüzar ve bir o kadarda kendini beğenmiş ustalarımız yüzünden motor sağlıklı çalışmıyor. Üstelik birde motorun silkelemesini kabul etmeyip bu motor büyük motor 6 silindir var silkelemesi normal diye bilmişlik yapıyorlar, dahada canımı sıkıyor. Hatta bir kerede bana sen arabayı çok dinliyorsun silkeleme falan takmıyacaksın acacaksın teybin sesini süreceksin arabanı demişti dahada gitmiyorum o servise, maslakta oldukça büyük özel bir servis anlattığım yer, bir daha kapısına uğrarsam 2 olsun. Bir ara evime yakın bir özel servis var ona uğrayıp sente ayarına baktırıcam muhtemelen sente kaçık motorda diye düşünüyorum.

Geri