opel insignia ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Anderian
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sayin Flea;

LPG Uyumsuzluğunu gözlerimle gördüğüm için yazdım, motor konusunda yazılanlara katılıyorum ancak LPGli ikende az yakmıyor araba ve edilen masraflar(bahsedilen subaplar,yağ beslemeli LPG sistemleri vb.) aynı maddi karşılığa denk geliyor.
Turbo,basınclı hava tabikide motor parçalamaz,çok güzel güçler alınabilir bu motorla doğrudur.

Burada bahsettiğim aslında D Sınıfı Performanslı bir araç alıyorken LPGnin düşünülmemesi gerektiğidir. Kendi mesajınızla aslında beni destekliyorsunuz Uyum sorunu dışarıdan eklemelerle aşılıyor ise demek ki ortalıkta bir uyumsuzluk var.

Subapların lpg takılmadan da eriyip gittiğini yazdım, latin alfabesi ve türkçe lisanla yazdığımdan anlaşılmasını umdum sadece. D sınıfı performanslı bir araç alırken yaz yakmasını beklemek hayal değil. 3-5bin km binip satmalık değil uzun süre kullanmalık bir araba gözüyle baktım.

Biz de anlayışlı insanlarız da bir sürücü arabasını nadiren hırçın kullanır, ne trafik ne asfalt ne kurallar izin verir. Şehir içi 12 litre insignia için ortalama %100 trafik yakıt tüketimi, uzun yolda 110a sabitlediğinde 6 litre yaktığını çok iyi biliyorum. Ağır kasa ufak motor mottosu bitmedi gitti. Herkesin çok yakıyor dediği 1.6 vectra c ile uzun yolda 4.9 litre tüketimi de gördüm ne gariptir ki... Çok insan var piyasada "şöyle olsa ben de bi tane alırım" der bir araba için. Her daim de ses soluk çıkmaz dediği laftan.

Konuşma şeklinden olsa gerek kendimi Mars'tan yazıyor gibi hissettim. Sen genelleme yaparak gidiyorsun ama ben her zaman maksimum kullanım şeklini göze alarak yakıt tüketimi değerlerini öne sürerim aksi bir durumda zaten hemen her araç 90 km/h sabit gaz ile son vites kullanımlarda 6-6.5 litreyi aşmaz. Bakış açısı yanlış. Nadiren kullanmaktan ziyade o anki kafa yapın bile kullanım şeklinin değiştirir. Niye bu kadar diretiyorsunuz ne kadar ekmek o kadar köfte.. Sakin kullanımda yakmaz agresif kullanımda yakar.

Konuşma şeklinden olsa gerek kendimi Mars'tan yazıyor gibi hissettim. Sen genelleme yaparak gidiyorsun ama ben her zaman maksimum kullanım şeklini göze alarak yakıt tüketimi değerlerini öne sürerim aksi bir durumda zaten hemen her araç 90 km/h sabit gaz ile son vites kullanımlarda 6-6.5 litreyi aşmaz. Bakış açısı yanlış. Nadiren kullanmaktan ziyade o anki kafa yapın bile kullanım şeklinin değiştirir. Niye bu kadar diretiyorsunuz ne kadar ekmek o kadar köfte.. Sakin kullanımda yakmaz agresif kullanımda yakar.

Genelleme yapmak zaten normal bişey. Bir insan sürekli gazlaya gazlaya ışıklardan ışıklara drag saçmalığı şeklinde kullanıyorsa onun derdidir. Herkesin şehir içinde 10-11 litre yaktığı arabayla ben 7 litre yakıyorum. Sakin kullanıyorum, abuk subuk gazlamalar milletin arkadasına yapışmalara girmiyorum ve tüketimim bu...27km ortalama hız ve 7 litre tüketim verisi ile kafa atıyorum problem? F30 konusunda ne kadar zorlarsan zorla 10 litreyi aşmaz hipotezini elinde patlattığımı ve 1 ileri 6 geri hadisesini hatırlatmayayım. Genellemelerimin içine ham tecrübemi koyuyorum. Sana insignia'ya binmeni tavsiye ediyorum. Yakıt tüketimini insignia'nın en son sorun edilecek şeyi olduğunu tecrübemle sabitledim ve favorilerimden çıkardım. Benimle aynı fikirde olmak seni rahatsız ediyor sanırım, benim anlattığımı daha farklı bir dilden anlatıp bana karşıt düşünce olarak geliştiriyor gibisin. Temel olarak sakin kullanınca gayet az yakan insignia sürekli gazlayınca yakıyor, problem? Ben problem göremiyorum, zaten hastalıktan gözümü de açamıyorum dünya sağlıklı insanlara güzel :D

Arkadaşlar ne yaktığından ziyade ki o ağırlık, sınıf, turbo 180' lik aracın ne yaktığını az çok herkes tahmin eder yada bilir. Kalitesinde, 2. elinden parça durumundan önce bahsetmek daha doğru değilmi.

Bahsi geçen araç D sınıfı, benzinli, 180 bg turbolu, lpg' de subap erimesi olup 40-50.000 kadar gittikten sonra çelik subaplara geçilip sıkıntısız kullanıldığı nette yazılı. 2. eli maalesef zayıf ama bana göre sınıfının en şehvetli, gösterişli güzel, güzide aracı. Ama aynı sınıfın lideri de Passat.

Aracın yakıtı durumu belli, lpg istiyorsanız sonucu ve çözümü belli. Bence lpg ile binilir neden binilmesin ki.

Geri