opel mi vw mi

vw sevmem hiçde almadım hep her araba almaya kalkışımda karşıma gelen tipik lafdır vw al
benimde verdiğim cevap şudur vw almam arkadaş neden almam vw ne üretirse üretsin araba hemen göz eskitiyor yani arabanın bir albenisi kalmıyor çünkü bir anda yollarda o araçdan dolup taşıyor misal jetta passat golf scricco sağıma baksam soluma baksam ehr şey bunlardan doğan şahin gibi bir şey araçlar..

yani süren adamı farklı yapmıyor dikkat çekmiyor bir albenisi yok ışıklarda duruyorum fiks önümde yanımda arkamda kesin bir jetta passat bazen 2-3 tane oluyor.. bazen diyorum bu araçları bedavayamı dağıtıyorlar.. scricoo araba bir çıkdı ikinci günü bizim zemtte 3 tane gördüm dedim ne zaman çıkdı bu araç ne zaman aldılar sonra bri ay geçdi her yer scricco oldu ne bir albenisi kaldı ne bir göz sevki benim için ha yanımdan doğan geçmiş ha scricco aynı şey...

şimdi diyebilirsiniz opel çokmu farklı ben şahsen fazla bir insignia görmüyorum kendi vectramdan da çok nadir tek tük görüyorum astra bolcana var ama bir golf ile asla kıyaslanamaz.. corsada öyle

hocam kimse alinmasin ama bu soru araba mi ayakkabi mi gibi bir soru olmus. Weil wir liebe Autos, wir soll Opel kaufen desem dogru olur sanirim =D

anket açana lafım yok tabi ama pek doğru bir ankette değil...
hepimizin bildiği gibi, bir arabayı seçerken, bütçe, ihitiyaçlar, zevkler, kalite, motor, performans, sınıf ve daha birçok belirleyici ya da başka bir söyleyişle tercihe etken olan kriter var.
Ama bu ankette amaç genel marka değerlendirmesiyse, elbette vw bir adım önde...

vw sevmem hiçde almadım hep her araba almaya kalkışımda karşıma gelen tipik lafdır vw al
benimde verdiğim cevap şudur vw almam arkadaş neden almam vw ne üretirse üretsin araba hemen göz eskitiyor yani arabanın bir albenisi kalmıyor çünkü bir anda yollarda o araçdan dolup taşıyor misal jetta passat golf scricco sağıma baksam soluma baksam ehr şey bunlardan doğan şahin gibi bir şey araçlar..

yani süren adamı farklı yapmıyor dikkat çekmiyor bir albenisi yok ışıklarda duruyorum fiks önümde yanımda arkamda kesin bir jetta passat bazen 2-3 tane oluyor.. bazen diyorum bu araçları bedavayamı dağıtıyorlar.. scricoo araba bir çıkdı ikinci günü bizim zemtte 3 tane gördüm dedim ne zaman çıkdı bu araç ne zaman aldılar sonra bri ay geçdi her yer scricco oldu ne bir albenisi kaldı ne bir göz sevki benim için ha yanımdan doğan geçmiş ha scricco aynı şey...

şimdi diyebilirsiniz opel çokmu farklı ben şahsen fazla bir insignia görmüyorum kendi vectramdan da çok nadir tek tük görüyorum astra bolcana var ama bir golf ile asla kıyaslanamaz.. corsada öyle

Aslında kendi kendinize çok güzel bir noktaya değinmişsiniz, çok fazla VW görüyorsanız bu kadar insanın bir bildiği vardır değil mi? Passat'a binen kişi DAHA AZ para verip kesinlikle bir Vectra alabilir(di)! Ama her Vectra sahibi Passat alamaz, çünkü pahalı ve buna rağmen VW çok var, bir de böyle düşünün... Hiç kulllanmamışsınız ama belki bir gün kullandığınızda hak verirsiniz.

OPEL çocukluk hayalimdir ve şuanda da kullanmaktayım ama her iki aracı da kullandım ve gerçekten VW farklı diyorum:

Prestij Standart ;)

Son düzenleme:
İki firmanında kendine göre üstünlüklri var ama vw tabiki daha prestijli.
Bunun yanında benim 2000 model vectrama bakan gözlerin 1/8 i 2000 model passata bakmıyor.Buda bir gerçek.Vectra b2 nin tasarımı hala güncel iken passat o kadar albenili değil.Opel her zaman tasarım olarak iyidir mesela.Son yıllarda opel kendini aştı diyebilirim yeni insignia ve astraj den tutunda diğer modelleri gerçekten çok güzel.Gel gelelim 18-20 milyara bora bile zor alınırken aynı paraya dolu dolu araçları olan Opel her zaman tercih sebebidir.Şahsi fikrim bu yönde...

Vosvos savunan arkadaslara;

Arkadaslar, ben Corsa D 1.4 TP 111 Years AT kullanicisiyim ve aracimi cok seviyorum. Bu araca gore karsilastirirsak;
Opel Corsa 1.4 Twinport Enjoy 111 Years AT modelinin suan satis fiyati 33,000TL- ancak ayni konfigurasyona sahip Polo (20HP eksik motor gucuyle birlikte) 41,000TL-nin uzerinde. Isteyen vosvosun sitesinden konfigure edebilir. Opel'de fark var. Fiyat-Performans 5yildiz.

offf konuya bak,
kahrolsun vw :D

Geri