opel mi vw mi

bu tartışmadan çıkılmaz çünkü siz iyicene sapla samanı karıştırmışsınız..

sizin passat sıfır 1.6 dediğiniz aracı bana 41 bin tl ye bırakdılar zamanında o zaman vectra 1.6 comfortu opel odak bana 38 bin tl ye bırakdı.. 3 bin tl benim için büyük bir fark değil.. hatta istanbulda passat yokdu konyadaki bayiden indirimli alıcakdım amcam vasıtasıyla gel burdan 40 binede alabiliriz demişdi..
ben yaşadıklarımı aktarıyorum.. bir aracın sıfır fiyatı neyse ikinciel fiyatıda aynı orantıdadır bu bir piyasa gerçeğidir buda zaten ikinci elinide doğruluyor 1.6 vectra ile 1.6 passatın bu gün ikinci elleri şu yukarda yazdığım üç aşağı beş yukarı fiyat farkı kadar yakın.. yani ikinci elde 2006 passat 1.6 29 binden başlar 2006 model vectra 1.6 da 25 den başlar..

passat vectradan pahalı diye bir kavram yok zamanında ikisininde fiyatları aynıydı tıpkı şimdi insignia ile yeni passatda olduğu gibi.. siz tutupda tsi motor u katarsanız yada tdi motoru katarsanız iş değişir çünkü o zamanlar tsi motor yokdu tabiki benim dediğim normal motor zaten 2006 da normal 1.6 vardı birde fsi motor vardı o kadar..

bu gün zaten vectra yok insignia var insignia ile passatı kıyaslarsanızda zaten passat 53 bin tl den başlar insignia 56 bin tl den başlar sizin passatınızın highline 2.0 tdi yı 98 bin tl insignia nın da 2.0 cosmosu 97 bin tl.. sizin dediğiniz cc si 110 bin tl ise insignianında 2.8 opc si 161 bin tl 2.0 sport tourer ı 165 bin tl bende onları hiç katmıyorum zaten.. ne oldu yani opelde şimdi bir anda prestijli markalar clubünemi girdi..

şimdi psikoloji olaylarınada hiç girmeyelim ordada kelime oyunu yapmaya gerek yok passat için neden o psikolojiye bürünmüşer doblo için neden öyle megan için neden şöyle bu kusura bakmayında birazda bu forumdakileri aptal yerine koymak oluyor.. burdakilerde neticede arabacı arabalardan anlıyan insanlar hatta bazılarının eskiden vw bile oldu..

sizde çok iyi biliyorsunuzdur vw nin satış stratejisini bu gün passatın akranı insigniadır gidin vw e passat alıcam deyin size inanılmaz ödeme koşulları vw nin özel anlaşmalı olduğu bankalardan düşük faizli kredi imkanı v.b gibi bir çok imkan sunarlar.. burdada opel ne yazık ki pasif opel bu tür işlere karışmaz getir kardeşim der peşin parayı git sen parayı nasıl buluyorsan bul der kredimi çekersin peşin mi verirsin o seni ilgilendirir zihniyetindedir.. opel zaten bundan kaybediyor.. yapsa yapsa indirim falan yapar.. yani bunu sizde eminim çok iyi biliyorsunuzdur adam gidip tiko insigniayaya 56 bin tl vericeğine passata çok düşük faizlerle özel ödeme imkanlarıyla hemde düşük fiyata 53 bine alır ben olsam o mantıkda bende passat alırım aklın yolu bir..

caddy doblo olayındada bunu yazmanız için hakkatten sadece yazmış olmak için yazmış olmanız lazım sanırım her kez binek araçla ticari aracı ayırt edicek yetenekdedir bunlar bambaşka segmentler bambaşka alanlar ticaridede o yüzden zaten doblo dedim ondada ayrı bir sürü psikolojisi var onu belirtmeye çalışdım ama siz onuda sapla saman edip karıştırmışsınız yada öyle anlamak istemişsiniz.. ticaride de taksi almaya kalkarsanız accentdır binek ticari almaya kalkarsanız megandır.. minübüs almaya kalksanız başka bir markadır.. yani her alanda bir sürü psikolojisi var bunu belirtmeye çalışdım.. binek araçlardada bu sürü psikolojisi vw dir..

şunuda belirtiyim etrafımda o gördüğüm passatlarda sizin belirttiğiniz 98 milyarlık 70 milyarlık passatlar değil hepsi giriş sınıfı olan trendline passatlar yani milletin gidipde 98 bin tl ye 2.0 tdi highline passat falan aldığı yok.. öz eleştiri yapıyım bu insignia içinde geçerli kimse gidipde 2.0 dizel cosmo 95 bin tl ye insignia da almaz bakın ben bu kadar tarafsızım...

objektif bakdığımı daha öncede söyledim kusura bakmayın ama almanyadaki golf gibi köylü arabasını burda gelipde prestijli bir araba olarak tanıtmanız garibime gidiyor astrada öyle ahım şahım bir araba değil ama hiç olmassa mütevazi. keza passat da öyle üçü beşi denkleştiren dediğim sürü psikolojisiyle gidip passat alıyor vectra çokmu ahım şahım bir araba hayır değil ama ben en azından çıkıpda vectra class arabadır prestijli arabadır diye demiyorumki bu ünvanıda fazlasıyla hak eden bir araçdır bana göre.. eski passat yada vectra yeni insignia yada yeni passat bu araçlar birbirlerine denk hemen hemen aynı kalitede hemen hemen aynı donanımda hemen hemen aynı fiyatlarda araçlardır sadece markaların satış stratejesi farklıdır vectranın 1.6 sı ağırdır ama passatında 1.6 sı ağır sürdüm biliyorum.. passatın primline serisi bomboşdur vectra direk comfort paketten başlar doludur yani birinin eksisi diğerinin artısını tamamlar..

iş toplumda koşullu yönlendirmeye döner sizin tercih dediğiniz şey çevrenizin sizi bilerek yada bilmeyerek yönlendirmesidir.. siz dediğim siz değil tabiki normal insandan bahsediyorum.. araba alıcam dersiniz direk sizi her kez vw koşullandırır mahalle baskısı gibi bir şey sürü psikolojiside budur zaten.. eğerki işin içinde birazcık tercih olsa bütün passatlar jettalar aynı renkmi olur yani adam sırf o psikolojiden kendini ayrı tutmak için gider başka bir renk ister yada sipariş eder.. bildiğin koyun sürüsü hiç birini birbirinden ayırt edemessin kaldıki ben jetta ile passatı bile ayırt edemiyorum o kadar birbirlerine benziyorlar..

taxi olayınıda çok çarpıtmışsınız benim için porschenin mercedesin taksisi oralarda olabilir doğaldır almanyada otoban polisininin altındada porsche var ona bakarsanız.. her ülkeyi kendi kriterlerinde kendi koşullarında imkanlarında değerlendirmeniz lazım almanyada yaşasam banada mercedes prestij arabası gelmezdi doğruya doğru ama burası türkiye mercedes bmw audi v.b prestijli pahalı üst kesmin aldığı araçlar

kaliteli birinci sınıfda araçlar içlerindeki kullanılan malzemeden işçiliğe kadar herşeyiyle hiç bir şeyden kaçınılmamış donanımdan aksesuardan cimrilik yada kesinti yapmadan malzeme olarakda en kaliteli malzemelerin kullanıldığı araçlar ben tabiki bu araçlara prestijli derim göz var nizam var..
ne kadar audi vw ait olsada vw nin arçlarında audi kalitesi yok.. zaten vw ninde öyle bir amacı yok oda başa bir mesele...

bu bir gerçek sizde ne deseniz bende ne desem bu gerçeği değiştiremeyiz.. madem türkiyede yaşıyoruz türkiyenin gerçekleriyle bakıcaz olaylara şimdi almanyayı orayı burayı katarsak iş sulanır.. saçmalaşır türkiyedede bir gün yenikasa bir mercede e görürsem taksi o gün mercedesinde prestijliği kafamda tartışırım.. umarım ne dediğimi anlıyorsunuzdur ben türkiyede yaşıyorum almanya da değil adım hakan hans değil...
orda işçinin bindiği e kasa mercedese burda ancak zengin adam bine biliyor..

onada değinicekdim ilk yazımda uzatmak istemedim audi meselesine gelince wv zaten audiyi tamamen prestij sınıfında bmw mercedesle yarışabilmek için projelendirdi bu yüzden satın aldı..

sizin yanlışınız şurda siz illa vw ni prestijli araba yapmaya çalışırken vw kendini marka olarak o konuma koymak isteyen bir marka değil yapsa oda yapar ama yapmıyor adamların misyonu amacı yolu ismi belli bunu bozmuyorlar.. ona bakarsanız vw lamborginiyide aldı.. yani adamlar her işin bir ustası yani markası olsun diyolar biz halk araçlarımızı üretelim audi prestjli araçlar üretsin lamborgini super car sınıfında araç üretsin...
ama nedense siz illa vw ni bir prestij de prestij sınıfına koymaya çalışıyorsunuz kusura bakmayın vw den prestijli araba falan olmaz.. opel fiat vw gibi araçların bir misyonu vardır halk için araba üretirler dertleri prestij hava civa değildir fiatında masaratisi var ferrarisi var alfa romeosu var lancia sı var.. fiatda prestijli araba istese kralını üretir ama prestijli araba üretme işini alfaya masaratiye vermiş kendi halk işi araçlar yapıyor.. spor car işini ferrari ye vermiş.. tıpkı vw gibi.. bu pencereyi anlayabilirseniz zaten büyük resmide görürsünüz.. bu markaların prestijli bir araba üretme dertleri yok.. buna bende dahil kimse yapamaz demiyor ama amaçları bu değil şu anki üretikleri araçları bu tip araçlar değil..

neyse beni anladıysanız sorun yok maksat sohbet tabiki uzatmakda istmiyorum bir defada yazıyım tam yazıyım istedim o yüzden biraz uzun oldu..:rolleyes:

Hepsi doğru, hepsine katılıyorum... Sonuna kadar haklısınız, Objektif bakıyorsunuz elbet, yazdıklarınızdan belli oluyor, hem de açıkca: www.OPELim.net

Şimdi gidip bir Honda forumunda Honda mı? OPEL mi? desem, kaç kişi Opel der ki? Bunu eleştirmek için söylemiyorum, bazı arkadaşların da belirttiği gibi sonuçta OPEL'e gönül verenler burada... Opelini Audi'nin üstünde gören bile çıkacaktır. Çıkmalı zaten çünkü adam OPEL e gönül vermiş ve bunun için burada... Öylesine gönül vermiş ki soruyu OPEL mi VW mi? olarak değil de OPELİN Mİ?, VW mi olarak algılıyor... Haklı adam!!!

Haklısınız, gerçekten hak veriyorum size... Aslında zevk meselesi hiç tartışılmamalı ve yeri burası değil...

Sevgiler...:rolleyes:

Son düzenleme:
Hepsi doğru, hepsine katılıyorum... Sonuna kadar haklısınız, Objektif bakıyorsunuz elbet, yazdıklarınızdan belli oluyor, hem de açıkca: www.OPELim.net

Şimdi gidip bir Honda forumunda Honda mı? OPEL mi? desem, kaç kişi Opel der ki? Bunu eleştirmek için söylemiyorum, bazı arkadaşların da belirttiği gibi sonuçta OPEL'e gönül verenler burada... Opelini Audi'nin üstünde gören bile çıkacaktır. Çıkmalı zaten çünkü adam OPEL e gönül vermiş ve bunun için burada... Öylesine gönül vermiş ki soruyu OPEL mi VW mi? olarak değil de OPELİN Mİ?, VW mi olarak algılıyor... Haklı adam!!!

Haklısınız, gerçekten hak veriyorum size... Aslında zevk meselesi hiç tartışılmamalı ve yeri burası değil...

Sevgiler...:rolleyes:

ben koyu bir opelci değilim şu forumda opeli en çok eleştiren insanlardan biri benim yazılarımı takip ederseniz görürsünüz..

ayrıca ben bmw honda forumlarındada üyeyim şu forum kadar bağımsız özgür bir forum yokdur her tür marka model tanıtımı için konu açabilirsiniz kimse giripde burası opel forumu kardeşim demez yazmaz eleştirmez konuyu silmez yada kapatmaz...

Son düzenleme:
vw nin değer kaybı daha az opelden 2. elde
adamlar pazarlama sistemi iyi kurmuşlar.. dod bile aynı model aynı km bir passat a vectra dan 5 milyar civarı daha fazla değer biçiyor..
2. el piyasasını elleriyle ayakta tutyorlar sıfırda faydasını görüyorlar tabi.. bence opelide doğuş oto pazarlasın:)

Volkswagen in tasarımı, Opel in motoru yaramaz. Kaporta aksamı, tasarım, yürür aksam , opel iyi , elektronik aksam, elektrik aksamı Volkswagen iyi. Yani al birini vur ötekine hesabı. Naçizane fikrim avrupa orta sınıf arabalarda opel ve volkswagen mi, zevk ve para meselesi derim.

bence bu konu kilitlensin :D
opelim üyeleri için opel tabiki iyi... ayrıca opel alınan paraya bir vw almak mümkün.. bence audi ile opel i kıyaslayalım :D

bence bu konu kilitlensin :D
opelim üyeleri için opel tabiki iyi... ayrıca opel alınan paraya bir vw almak mümkün.. bence audi ile opel i kıyaslayalım :D

opel mi Pahalı Vw mi pahalı

Polo 1.4 comfortline 30 bin tl
corsa 1.4i enjoy 35 bintl

Golf 1.6 Trendline 38 bin tl
Astra 1.6 Enjoy 43 bin tl

Astra Sedan 1.6 115bg 42bin tl
jetta 1.2 tsi 105 bg 41 bin tl

Yeni passat Giriş Paketi 53 bin tl den başlıyor ..
İnsignia Giriş Paketi 63 bin tl den başlıyor..

Fiyatlar ortada...

Vosvos savunan arkadaslara;

Arkadaslar, ben Corsa D 1.4 TP 111 Years AT kullanicisiyim ve aracimi cok seviyorum. Bu araca gore karsilastirirsak;
Opel Corsa 1.4 Twinport Enjoy 111 Years AT modelinin suan satis fiyati 33,000TL- ancak ayni konfigurasyona sahip Polo (20HP eksik motor gucuyle birlikte) 41,000TL-nin uzerinde. Isteyen vosvosun sitesinden konfigure edebilir. Opel'de fark var. Fiyat-Performans 5yildiz.
aynen katılıyorum alayına
OPEL
WİR LEBEN AUTO

ya kuyuya taşmı düşmüş.. :D

Geri