opel tüm modeller için faydalı bilgiler

devrim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merha arkadaslar benim opel vectra b 1996 model aracim var bugun sol arka kapinin uzerindeki ca n irme dugmesi arizali idi onu degistirmek icin dugmeyi cikarttim ve kablosunu söker sökmez calisip duran teyp aniden kapandi ve sinyaller arabanin ic aydinlatma si konsol isiklari dörtlü flasörler hic birisi olmuyor sadece araba calisiyor birde far lanbalari yaniyor baska hic bir sey olmuyor yalniz hic bir sase yapmadi her hangi bir elektirik kacagi yapmadi sadece kablosunun cakini cikarttim bu sekilde sorun yapti bu durumda ne yapmaliyim yardimlarin izi bekliyorum simdiden tesekkur ederim

somyurek_tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b 2001 model 1.8 beyin arızası

sayın ilgili benim 2001 model 1.8 zxe motor vectra arcım var aracta şöyle bir sorun mevcur araba abs lambası yakıyor servise götürdüm genelde rastlanan valf röle devre arızası dediler fakat enterasan kısmı bu arac bunu bazen yakıyor bu arıza lambası yanmadıgın da motor arıza lambası yakıyor yada servis arıza lambası yakıyor bunlar yandıgında abs devrede oluyor çalışıyor sadece abs lambası yandıgında abs çalışmıyor sizce bu ne sorunudur abs beynimi yoksa aracın beynimi cok memnunum ama o ışıkların yanması beni rahatsız ediyor lütfen yardımcı olun bahsi geçen parçalar yüksek meblalarda.:confused:

somyurek_tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın ilgili benim 2001 model 1.8 zxe motor vectra arcım var aracta şöyle bir sorun mevcur araba abs lambası yakıyor servise götürdüm genelde rastlanan valf röle devre arızası dediler fakat enterasan kısmı bu arac bunu bazen yakıyor bu arıza lambası yanmadıgın da motor arıza lambası yakıyor yada servis arıza lambası yakıyor bunlar yandıgında abs devrede oluyor çalışıyor sadece abs lambası yandıgında abs çalışmıyor sizce bu ne sorunudur abs beynimi yoksa aracın beynimi cok memnunum ama o ışıkların yanması beni rahatsız ediyor lütfen yardımcı olun bahsi geçen parçalar yüksek meblalarda.

emrah_kütahya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ değişimi

Merhaba saygıdeğer opelciler
2005 model c kasa vectra yağ değişimi yapılacak hangi marka yağı nerelerden alıyorsunuz bilgi verebilirmisiniz rica etsem??
Herkese iyi çalışmalar

abba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel tüm modeller için faydalı bilgiler içeren bi site tüm parçaların sökülüş ve takılışını resimli olarak anlatan parça numaralarına varana kadar bilgiler içeriyor..
site rusça ancak google amca sağolsun:D...
savaş abi konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bak ma,uygun yere taşımanı rica ederim..

link:

http://www.unitcat.ru/opel/

Açılmıyor malesef

VOYAGER1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de açılmıyor, "502 Bad Gateway" yazıyor. Mercedes gibi diğer araçlar için de link var ancak onlar da açılmıyor, bilgi...

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu lınk bayagı bı eskı herhalde vectra b ıcın olanı elınde olan varsa bızahmet paylasırmı

Utkan2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracının marj motorunun kömürlerini kontrol ettir. iyi ise krank devir sensörünü değiştir. aynı sorun bende de vardı. değiştirdim. probleme % 100 çözüm oldu

Hakankoylu34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni link alabilir miyim? 2000 model astra için opelin sitesinde kullanma klavuzu yok püf noktalar ve bilinmeyenleri çabuk öğrenmek için