Opel Zafira Kulubu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan rifaz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Araca herhangi bir zarar gelir mi?
Gelirse ne gibi zararı olur öğrenebilirmiyim.
İstediğim bişey çok etkilermi arabayı.

Araçlardaki elektrik sistemi farklıdır. Şaşe diye bilinen olay. Eğer elektrik bilgin yetersizse sigortayı attırabilirsin. Diğer sistemlere zarar gelebilir

Merhabalar 2004 comfort 1.6 zafira sahibiyim. Atiker marka lpg sistemi takılı 1 depo (38lt) ile şehir içi kullanım ortalama olarak 350 km yapıyor. Nasıl bu değer normal mi ?

Öncelikle hoş geldiniz.

2006 model 1.6 Enjoy 105hp aracımla 42lt ile 450km gitmiştim, sakin kullanım, araç boş 2kişi ,Ankara içi..

Sizin değerler normal gibi ama bi 30 40 km daha gitmesi gerekir bence.

Tesekkur ediyorum zafira aracimdan cok memnunum aldigimda benzinliydi lpg sistemini biz taktirdik atiker marka ama sikintilar var yakiti biraz fazla geliyor bana kullanimimda normal agresif kullanmam araci ama fazla yakiyor. birde aracin lpgde 2. vitesteyken tekleme problemi var belirgin sekilde 2. viteste 1000-1500 devir arasi gazdan cektigim zaman beligin sekilde tekliyor. taktirdigim yere gittim ayar falan yaptilar ama olmadi en sonunda aracin beyninde sorun var dediler ancak benzindeyken yapmamasi kafami karistirdi bu konu hakkinda yardim istiyorum daha once boyle biseyle karsilasan old mu

Farklı bir Atiker yetkili servise giderseniz belki çözüm bulunabilir.

Beyin işi maliyetli, benzinde tekleme olmuyorsa, beyin'e suç bulunması mantıksız görünüyor.

herkese merhaba,

Aranıza yeni katıldım, 2001 1,6 kullanıcısıyım, henüz bugün aldım. İlk gözlemlediğim keyifli ancak ağır, frenleri çok güvenli gelmedi. Ayrıca bir sorum olucak ruhsatta 1,6 zafira Fv diye geçiyor, Fv ne demek ?

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2001 model 1.8 comfort zafira aldım ama aracın benden önceki sahibi güzelim zafira yı çok hor kullanmış ben bunu bilerek ve uyğun fiyata aldım veya öyle olduğunu düşünüyorum gidermeye çalışıp ufak ufak eski görseline kavuşturmaya çalışıcam en önemli sorunlar diresiyondaki korna çalma butonundaki yırtıklar ve yıpranmalar ayrıca aracın gögsündeki çatlaklar ve şöför koltuğundaki koltuk yükseltip alçaltma kolunun plastik koruması yok koldemiri öylece duruyor bu konularda nasıl bir yol izlemeliyim yardım ederseniz çok sevinirim konyadan selamlar...

merhaba,

öncelikle hayırlı olsun ne kadara aldını öğrenebilirmiyim ?
direksiyonla ilgili sanayide aigbag kapağını cüzi rakamlara değiştiriyorlar.

Geri