opellerde fren...

corsalarında kötü ama kendi imkanlarımızla düzelttik astra h kaliper ve disk kullamıyorum büyük tip balata zımba gibi

Bende aracımı kullanırken frenin diğer araçlara(megane 2 v.s.) göre daha sert olduğunu hissediyorum ancak bu işime yarıyor, şimdi heryer buz ve benim aracımın frenleri çok iyi dozlanıyor.Abs yi bile devreye sokmuyorum çoğu zaman.Bugün arkadaşın megan2 de resmen ecel terleri döktüm, ayakkabımı koysam abs devreye giriyor :)

Fren dozlaması açısından böyle olması daha iyi.
Yoksa, ani durumlarda kazık fren yaptığımda hem Astra G, hem de Astra H'ta hiç bir sıkıntı yaşamadım, frenlemesi gayet başarılı.

Megane'ın frenleri için, okuduğum bir oto dergisinin yorumunda hissiz frenler diye eksi puan verilmişti. Hafif dokunuşta, kazıklamasını kastetmişler.

Zahmet olacak ama frene biraz basacaksınız artık..
Meganenin frenleri rezalet kazık gibi alışana kadar arkadan biri gömer tampona..

arkadaşların demek istediği anladığım kadarı ile şu;
benım aracımda 2000 astra cd frene bastığımda hemen fren algılamıyor bıraz daha pedala basınca algılıyor. arkadaşımın 2006 focus ghıa sını kullandım ona frene hafif bir dokunmada hemen etkı gösterıyor arabayı olduğu yerde sarsarak durduruyor. 2008 megane kullandım o da aynı frene dokunur dokunmaz hemen algılıyor. arkadaşlar bunu demek istedi sanırım. bu farkı bende gördüm. benım astram hemen algılamıyor arkadaşımın aracını kullanınca frende biraz zorluk çekiyorum alışana kadar
benm astra da geç algılıyor.hanımın puntoya biniyorum arada,astraya alıştığımdan köklüyorum pedalı,ön cama yapışan mı ararsın,arkadan koltuk kafalığına toslayan mı :D tepki süresi geç opellerde,punto dediğin araba bile o an tepki veriyor pedala.zınkk diye resmen arabayı asfalta çakıyor.frenle ,lgili bariz farkı ben de gözlemledim.bu arada astranın fren balata ve disk takımı daha 300-400 km lik yeni yani.alışma süresini de aştık.

Frene bastığınız anda aniden tepki vermesi iyi birşey değildir. Bu eleştiriyi yapanlar araç konusunda henüz kıyaslama yapabilecek düzeyde olmayanlar arkadaşlar diye düşünüyorum. Opelin fren yapısı Mercedes ve BMW lere çok benzer o araçlarda hemen tepki vermezler. Bunun farkını karlı yollarda çok rahat görebilirsiniz.

amcamın toyotada aynı dokunurkenden camda buluyo yandaki kendini :D opelinki daha oturaklı geliyor bana nedense araba sanki çok dengeli frenliyormuş gibi geliyor. toyotada neredeyse arka havaya kalkacak :D

vectranın frenı hıc bır arabada hıssedemedım astrada bıle oyle fren yok bakımlı vectra b2 frenı muhtesem dır
arabada lastıkler yenıyse sorunsuz fren olur fren hıdrolıgını bıle aracın motor yagı gıbı zamanı geldımı komple degıstırıyorsunuz bazı kımseler bunu bıle bılmıyorlar ustaların ış guzarlıgı olmssa soyleseler bızım frencı hemen kalem gıbı makına var dercesını olctu fren hıdrolıgı ozellıgını kaybetmıs dedı degıstırdık pedal yumuşadı

Hiçbir kaliteli araba sert zınk dıye duran fren kullanmaz o söylediğiniz hissiz frenler reno fiat gibi arabalarda olur mercedes volvo bmw range rover vs opel gibi pedalı tepki verir
siz duryor mu durmuyor mu ona bakin ayak ucuyla zınk diye yapıştıran dandik arabalarda olur

Hiçbir kaliteli araba sert zınk dıye duran fren kullanmaz o söylediğiniz hissiz frenler reno fiat gibi arabalarda olur mercedes volvo bmw range rover vs opel gibi pedalı tepki verir
siz duryor mu durmuyor mu ona bakin ayak ucuyla zınk diye yapıştıran dandik arabalarda olur

siz bu söylemle vw-ford-toyota vs markaları silip attınız resmen :D

Geri