opellerde fren...

Premium araçları kullanın farkı anlarsınız..
Kullanım tarzı renoya fiat a benzemez opele benzeyen yanları var ama..
Bu arada megane privilege tiptronik yani en full versiyonu diğer meganlar gibi zink diye durmaz kalitelidir diğerlerine göre

focus herzaman fren konusunda sınıfının kriterlerini belirleyen bir modeldir.

focus megan kullandım pedal ayarı yok dokunuyon cam dan cıkacak hıssı oluyor ınsanın alısması cok zor acemı gıbı kullanıyorum hıssı verıyor teşkı vectranın frenlerı astrada olsa hastayım vectra nın frenıne oturaklı duruyor arabanın arkası yere yapısyor hıssı verıyor

focus megan kullandım pedal ayarı yok dokunuyon cam dan cıkacak hıssı oluyor ınsanın alısması cok zor acemı gıbı kullanıyorum hıssı verıyor teşkı vectranın frenlerı astrada olsa hastayım vectra nın frenıne oturaklı duruyor arabanın arkası yere yapısyor hıssı verıyor
astranın frenlerini çok severdim. ama vectra c'nin frenleri daha manyak :D birde sert frene basınca araba kafa sallıyomuş gibi oluyo. eski mustang'lar Gibi :D

astranın frenlerini çok severdim. ama vectra c'nin frenleri daha manyak :D birde sert frene basınca araba kafa sallıyomuş gibi oluyo. eski mustang'lar Gibi :D
aracın kıcı kaydıgındada vectra toparlıyor teknolojı gelıstıkce frenler ıyıleştırıldı vectra fren performansına hayranım :D

vectradan önce kullandıgım getz abs+ebd liydi frene basınca direk yapıştırıyordu öyle sert basmama gerek yoktu sonra vectraya geçtim o dönemde abs de çalışmıyordu resmen arabada fren yok gibi gelmişti bana sonra abs yi yaptırdım ve 1 senedir biniyorum artık sıkıntı yok bi kaç defa ani duruş yapmak zorunda kaldım hiç sorun yaşamadım

bu ebd zannedersem freni destekliyor ve daha az baskı uygulasakta fren pedalına o tam fren yaptırıyor yeni arabalarda abs ile birlikte standart veriliyor

Bende Astra F varken, ofiste megan 2 araçlar kullanıyordum.
Bir sabah benimkini parkedip hemen megana bindim ve reşit galipten aşağı doğru inerken frene dokundum :D hem yanımdaki hemde ben kafamızı ön cama vurduk :)
Yaw o nasıl bir frendir öyle. Bütün gün o şekilde meganları kullanıncada bu kez kendi aracımla durma sorunu yaşıyordum:) frene basıyorum durmuyor hissi veriyordu. tabi bu ayak dozlaması ile alakalı. ayak diğerine alışıyor hemen.
Fsanenin frenleri çok iyiydi ve arkadaşın anlatmaya çalıştığı gibi meganlara göre geç kavrardı ama kesin durması gereken yerde dururdu.
Şimdi Astra H kullanıyorum, bu aracın frenleri megan gibi olmasada eski nesil opel frenlerine göre ani kapmalar yapabiliyor sert dokunuşlarda. dozlaması güzel ve bana güven veriyor. Benim tek endişem herzaman ABS sistemi olmuştur.

vectrab2 arkadasın 4dısk degıstırık balatalarıda yenıledık fren basmaya korkma yapısıyor yere araba

focus megane kadar sert değil....
ayrıca şu sert frenleri seven var mıdır?? ne gerek var her seferinde kütük gibi yapışmaya balatalarıda çabuk yıpratır

Benim önceki aracım Megane II HB idi. İlk zamanlar frenlerine alışamamıştım ama alıştıktan sonra o kadar rahat ki. Ayağı hiç yormuyor. Hafif dokunarak başlıyorum gerektiği kadar bastıkça dengeli duruyor. İlk sürenlerin cama yapışması gayet doğal. Çünkü fren pedalı çok hafif. Hem konforlu hem de daha çabuk abs devreye girecek şekilde basılabildiği için daha güvenli. Yeni nesil arabalar da bence bu sisteme geçecek. Fren destek sistemi lazım bence. Abs'li olduğu için çok fren basmanın bir zararı da yok. Fren eriyor diyorsanız alışınca zaten normal değerlerde kullanılabiliyor. Insignia da nasıl acaba?
Şu anda Corsa aldım frenlerine çok basmak gerekiyor o tepkiyi almak için.

Geri