otomatik şanzıman?manuel şanzıman?

otomatik şanzıman?manuel şanzıman?

• Kullanılan toplam oy
    281
Ben mauel diyorum...
Ne zman vites değiştireceğime ben karar vermeliyim...
Otomatiklerdeki gereksiz devirlenme sinirimi bozuyo nedense...

manuel daha kullanışlı ve daha az masraflı ayrıca otomotik vites her zaman düz vitese göre daha çok benzin tüketir ve daha zor satılır bu yüzden manuel tercihim olmuştur her zaman.

manuel daha kullanışlı ve daha az masraflı ayrıca otomotik vites her zaman düz vitese göre daha çok benzin tüketir ve daha zor satılır bu yüzden manuel tercihim olmuştur her zaman.

Batıl inanç. Otomatik vitesin masrafı azdır. Otomatik vites 150 bin kmde 20 liralık yağ ister başka da bir masrafı yoktur. Manuelin debriyaj balatasıyla kıyaslayın bakalım hangisi masraflı? Otomatik vites bozulunca arızası bulunamazsa masraflı olur. O da artık ara ömrü sona erdiğinde. Şimdi otomatiklr kullanıcının hata sonucu kendisini bozmasına bile izin vermiyor. Hareket halindeyken parka aldırmaz kendini, veya geri vitese taktırmaz. Otomatik vites fazla yakar masraflıdır diyorsanız yeni otomatikler manuellerden az yakar. Otomatikler hantaldır diyorsanız şimdiki otomatikler manuellere fark atar her anlamda.

Son düzenleme:
Batıl inanç. Otomatik vitesin masrafı azdır. Otomatik vites 150 bin kmde 20 liralık yağ ister başka da bir masrafı yoktur. Manuelin debriyaj balatasıyla kıyaslayın bakalım hangisi masraflı? Otomatik vites bozulunca arızası bulunamazsa masraflı olur. O da artık ara ömrü sona erdiğinde. Şimdi otomatiklr kullanıcının hata sonucu kendisini bozmasına bile izin vermiyor. Hareket halindeyken parka aldırmaz kendini, veya geri vitese taktırmaz. Otomatik vites fazla yakar masraflıdır diyorsanız yeni otomatikler manuellerden az yakar. Otomatikler hantaldır diyorsanız şimdiki otomatikler manuellere fark atar her anlamda.

katılmamak elde değil,otomatik iyidir;)

Aslında manuel diyen arkadaşlar genelde otomatik pek kullanmayan dolayısıyla pek de tecrübesi olmayan arkadaşlar niye derseniz yaklaşık 7 sene manuelden sonra otomatiğe geçmeye karar verdim arkadaşlar otomatik vitesli aracı 6500 d/d ya kadar sündürebilirsiniz yada 100 le giderken motor devrini 15 20 lerde tutabilirsiniz yada spor modla devri 3000 nin altına düşürmeden kullanabilirsiniz.. nedenmi yazdım olaki bilmeyen ama bilmiş gibi görünenler şimdi aut. vit. hakkında bilinçlenmiş olurlar diye.:)(Tabi bu söylenenleri bilenlere ve manuel diyenlere sözüm yok.)

Bunları düz vitesle de yaparsın son vitese al 100 le düşük devir git istersen gaza bas hep 3000 in üstünde kullan ne alaka anlamadım ?

katılmamak elde değil,otomatik iyidir;)

kötü anlamında söylemiyorum bende otomatiği işaretledim ama otomatik yinede daha masraflıdır 150.000 km boyunca fazladan yaktığın yakıtı da eklersen masraf boyutu çok fazla artar

Geri