Passat mı opel mi ??

Sizce hangisi

• Passat Trendline 2010 model

Oy: 12 32.4%
  • Opel insignia 2010 model

Oy: 25 67.6%

• Kullanılan toplam oy
    37
  • Bu anket kapanacak: .
Ben olsam tercihimi insignia dan yana yapardım.en azından donanım ve şekil olarak güzel bir aracınız olur.wv in araçları birbirlerinin ikizi gibi,ayrıca wv nin bakım masrafları opelle kıyaslanamayacak kadar yüksek bence.

Passat ileriye yönelim doğru seçim olarak görünüyor anladıgım kadarıyla bunun sebebide geçmişten gelen saglam passat tiplemesi gibi..

İnsignia ise yeni bir tasarım oldugu için akıllara daha tam yerleşmemiş anlaşılan sınıf olarak kıyas yapılan iki araç tabiki acele etmiyor sizin fikirlerini saygıyla önemle takip ediyorum..

bugun ikisinede ayrı ayrı baktım araçların insignia nın içine oturdugum da arka cam çok küçük geldi sanki arkayı göremiyor gibi hissettim kendimi passat ta ise tam tersi kendimi ustu açık bir araçta gibi hissettim bu konuda passat 1-0 öne geçti
iç dizayn olarak insignia kafa golu attı standart passat dizaynı devam ediyor görünen opel ise bu konuda full degişim ve farklı bir gösteriş katmış durum 1-1 şuan için...

6 ayda bir yeni kasa çıkatıyorlar gerçi pek fark olmasada satılığa çıktığı anda eski kasa damgası yiyor ve değer kaybı oluyor vw arabasında...

insignianın tek fazlası iç ve dış tasarımı. başka hiç bir artısı yok, arka koltuğa otur bana göre facia.
arka koltuğa 3 kişi oturup yolculuk yapamazsınız. tavan alçak, koltuk mesafesi dar.
1.500 kg. kasa 116 hp motorla gideceğim diye yırtınıp çok yakıyor. 140 ve 180 hp. motorlar yapısı gereği çok yakıyor.
kısacası bana göre insigniayı bir alan pişman bir de almayan.
insignianın hiç bir motoru lpg ye uyumlu değil ve firma bas bas bağırıyor lpg takamazsınız diye. çünkü sibopları mağnezyumdan imal edilmiş ve lpg benzinden daha yüksek derecede yanma derecesi yarattığı için siboplar yanıyor.
sonunda sibopları çelik sibop ile değiştirmek zorunda kalıyorsunuz, hatırı sayılır masraf çıkıyor.
çelik sibop takılan motorların uzun vadedeki sonuçları ne olacak henüz o bile belli değil.
volkswagenin motorları yakıt olsun, performans olsun, sağlamlık olsun opelin motorlarını her türlü ezer.
122 hp. tsi motor bile 140 hp opel motorundan hem daha seri ve hızlı. hem daha sağlam hem daha az yakıyor.
volkswageni; boş donanımları, pahalı satış rakamları ve bir birisinden farkı olmayan sözüm ona dizaynları nedeni ile hiç sevmem . bu güne kadar 3. opelimi kullanıyorum ama hiç volkswagenim olmadı.
iki araç arasında tercih yapmak zorunda ssadece 2.0 dizel insigniayı passata tercih ederim. geris her türlü passat.
passat ne olursa olsun bu ülkede fenomen, ikinci eli değerli. marka ve sağlamlık algısı yerleşmiş.
her kes beğenmiyorum, hepsi biri birine benziyor der, ruh yok der. ama bunların çoğunluğu yine gidip passat alır.
çünkü rakipleri arasında her zaman birinci sıradadır.
bu kadar parayı gözden çıkardıktan sonra senin için bandrol fiyatları sorun değilse opelin ikizi 2.0 dizel motorlu curuze düşünebilirsin. fiyatları çok cazip.

6 ayda bir yeni kasa çıkatıyorlar gerçi pek fark olmasada satılığa çıktığı anda eski kasa damgası yiyor ve değer kaybı oluyor vw arabasında...

1973-1981 b1 kasa
1981-1987 b2 kasa
1988-1993 b3 kasa
1994-1997 b4 kasa
1997-2001 b5 kasa ,
2001-2005 b5.5 kasa
2005-2011 b6 kasa
2011-... ve sonrası b7 kasa

kısacası wolkwagen passat 6 ayda bir kasa değiştirmiyor...
ve eski damgası yemiyor ben passatın her kasasının ikinci elde değerli satış rakamları gördüğünü düşünenlerdenim...ve 1973 den gelen köklü bir araç olduğu düşünenlerdenim...

diğer kıyaslma vectraya yapalım
opel ascona yerine 1988 başladı ve 2008 yılına kadar gelen bir araç...
1988-1996 yılına kadar a kasa
1996-1999 yılına kadar b1 kasa
1999-2001 yılına kadar b2 kasa
2002-2005 yılına kadar c1 kasa
2005-2008 yılına kadarc2 kasa
2008-...şimdi ise vectranın yeni nesli ınsignia geldi...

Son düzenleme:
Opel daha kısa zamanda kasa değiştiriyor demekki saglam kayıt tutttum bunu ;)

b2 'nin b1 kasanın makyajlısı c2'nin c1 kasanın makyajlısı olduğunu biliyorsunuz...

PASSAT AL BAK KEYFİNE KARDEŞ WOLSWOGEN SONUÇTA

(PARAM OLSA BENDE PASSAT ALIRDIM ŞAHSEN)
ben opelin sıfırını 1.6 2012 enjoy plus aldım 37750 passatın 2007 modeli 40binlira arasında geziyodu

aslında öyle şeyler yazdımki soradan "ulan ammada edebiyat yapıyorum" dedim kendi kendime özetle sana sadece şunu söylemek istiyorum arkadaşım ve bence beni dinle :)
2010 model Mercedes C180 ve ya 2010 model BMW 3.20 bak ki 5 yıl sora aracına öldü fiyatı vermesinler moralin bozulmasın.
bu araçlarada 10 tl az yakıyo bi depoda diye 60-70 bin para verme.
BMW MERCEDES parçalar pahalı diye düşünme pahalı değil üstelik arıza vermiyo bu araçlar.
ama illaha alıcam bunlardan birini diyosan passata geçme insignia 1.6 turboya bak.benden demesi

İnsignia derim ben çünkü volkswogen gelen şikayetlerle baş edemiyor motor arızasından şikayet eden epey kullanıcı var parcaların fiyatları faiş denebilir altından kalkınmaz

Geri