Plaka Cezası Yedim

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan erkany
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ankara da artık plaka emniyette mühürlenme işine de son verildi. Artık plaka basım yapılan yerde mühürlenir İstanbul da durum nasıl bilemiyorum?

Ankara da artık plaka emniyette mühürlenme işine de son verildi. Artık plaka basım yapılan yerde mühürlenir İstanbul da durum nasıl bilemiyorum?

Yeni plakayı Ankarada bastırtalım abi o zaman : ) hatta üzerindeki app'lere mühür bastıralım : )) Kıbrısta 1 sene kaldım adamlar pvc'ye yapışkan kağıt kullanarak plaka yapıyorlar :D kimsenin umrunda değil : ))) bizim çektiğimiz çileye bak abi : ))

Bide sol şeritten çevirmiş sende adamın tam ters gününde denk gelmişin :D iyi sadece plakaya yazmış

: )))))) sorma ya :D ama büyük olasılıkla plaka denetimi felan vardı, cam filmlerininde yasak olduğunu söyledi (Benim araçta yok) tam o sırada 2 tane peşpeşe cam filmli araç geçti ama beni çeviren polisin umrunda bile değildi : )

Ankara da yapılan uygulama güzel oldu ya. Önceden plaka kağıdı alır plakayı bastır sonra geri emniyete gel mühür yaptır bir sürü iş idi. Şimdi plaka kağıdını alıyorsun adam plakayı basıyor sonra da mühürleyip veriyor. İstersen yanında plaka takan kişiler var. Onlara da 10 TL verdin mi üzerine takıyorlar :)

: )))))) sorma ya :D ama büyük olasılıkla plaka denetimi felan vardı, cam filmlerininde yasak olduğunu söyledi (Benim araçta yok) tam o sırada 2 tane peşpeşe cam filmli araç geçti ama beni çeviren polisin umrunda bile değildi : )

Zaten gözüne kestirdiğini çeviriyo Beni camdan çevirmişti yanımdan geçen arabaların neredeyse hepsi filmliydi söyledim onlarıda çevirin niye çevirmiyosunuz diye polis ben seni gördüm seni çevirdim dedi olan bana oldu 55 tl :sopa:

Zaten gözüne kestirdiğini çeviriyo Beni camdan çevirmişti yanımdan geçen arabaların neredeyse hepsi filmliydi söyledim onlarıda çevirin niye çevirmiyosunuz diye polis ben seni gördüm seni çevirdim dedi olan bana oldu 55 tl :sopa:

Seni gördüm seni çevirdim deme şansı yok.Uygulama bütün araçlar için yapılır.İsmini alıp içişlerine şikayet edeceksin.Kimse keyfi uygulama yapamaz.Hatta keyfi işlem yapıyor diye aihm ye hatta eşitlit ilkesinden anayasa mahkemesine bile şikayet edebilirsin.

Seni gördüm seni çevirdim deme şansı yok.Uygulama bütün araçlar için yapılır.İsmini alıp içişlerine şikayet edeceksin.Kimse keyfi uygulama yapamaz.Hatta keyfi işlem yapıyor diye aihm ye hatta eşitlit ilkesinden anayasa mahkemesine bile şikayet edebilirsin.

Abi valla ben onunla öyle bi uğraşırdımki kardeşim hastanedeydi acil gitmem lazımdı gözüm hiçbişeyi görmedi aklım başımda değildi o an ne dese tamam diyodum

amaç herkese ceza yazmak değil yoksa dendiği gibi trafikteki araçların %80 i men olur,
amaç caydırıcı olmak,
yoksa sadece cam filmi için herkesi durdursalar istanbulda trafik felç olur.

kusura bakmayın da arkadaşa gaz vermeyin.dediğiniz app plaka ya ceza yazılmaz muhabbeti gibi .suç varsa sen nereye gidersen git suçlusun.senin hatan olmasa keyfi ceza yesen amenna.hatalı olan sensin ,ne diyeceksin ben hatalıydım ceza kesti başka araçlara göz yumdu.şikayetçiyim... verilecek cevap uygulama bütün araçlar için arama kararına istinaden arama ile birlikte trafiği tehlikeye düşürmemek kaydıyla araçlardan seçilerek durdurulur.tüm araçlar ve sürücüleri aranır.ceza gerektiren durumlarda cezai işlem uygulanır.sizin dilekçenizde belirttiğiniz durumda ise görevli ekip rutin kontrolleri (seyir esnasında bile bu kontrol yapılır)suç teşkil eden plaka rastlandığından dolayı ceza kesilmiştir.diğer araçlar ise trafiği tehlikeyey düşürmemek maksadıyla durdurulmamıştır.veya yanına eklerler(plakaları tespit edildi veya diğer ekiplere plakaları bildirildi).bence kendinizi yormayın.kanun ve polisin görev ve yetkisi belli.geçmiş olsun.

Geri