Plaka Cezası Yedim

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan erkany
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ayrıca direk AHİM yolu artık kapandı.İlk önce yerelmahkeme-sonra temyiz-daha sonra Anayasa mahkemesi.Anayasa mahkemesi uygun görürse AHİM :(:(:(

Bende heveslenmiştim geçenlerde ama birden memurluk damarım kabardı yaptırmaktan vazgeçtim içime sinmemişti artık hiç yaptırmam.yasalara uyalım sorun yaşamayalım.varsın plakada afilli olmasın arabamın afillitesi yeter:)

Arkadaşım bilende konuşuyo bilmeyende konuşuyo.Bazen polisin iyi gününe denk geliyorlar polis görmezden geliyor yada uygulama başka yönde oluyor polis plakaya dikkat etmiyor falan, o süper zekalar sanıyor ki plaka bagajda olunca birşey olmuyor.Böyle istisnalarla insanlar hep kendilerini tepelerde zannedip uçuk uçuk yorumlarla akıllar veriyor.Emin ol polis yasaları tam uygulasa şu an trafikteki araçların %80 i trafikten men edilir.Birşey olmaz diye birşey yok.Polisin iyi günü var kötü günü var.

Katılıyorum çoğusu bilmeden kulaktan dolma tavsiye veriyor :(

Bugün ilk iş gidip eski plakaları ve... YENİ PLAKALIKLARI :D taktırdım :D :D :D mutluyum... şimdi yeni plaka çıkartırmam lazım : )) Trafik şubenin adresini bilen :P :D

app plaka yaptırdım 1,5 senedir araca takamadım korkumdan

bende geçen gün cam filminden yedim 154tl öyle koyu zift gibi filan da değil aracın içi net görünüyo..polisin iyi günü diye bişey yok arkadaşlar malum sene sonu geldi bütce tutmadı verdiler bunların ellerine ceza koçanlarını gördüklerine deli gibi ceza yazıyolar. seni durdurur plaka dan sen cezayı yerken önünden 50 tane app plaka geçer işlem yapmaz. çevirme sahasına sığacak araç miktarına göre işlem yapar oraya 3 araç sığarsa her seferinde 3 araç çeker diğerleri geçer gider. trafiği tehlikeye sokmamak filan hikaye yeri geldiği zaman komple trafiği kesebiliyorlar. sorma öde cezası.. şimdi burda kanundan yasadan bahseden sözüm ona kanunlara uyan arkadaşlara sorarım aracınızda ceset torbası varmı? e kanunda o da var araçta olmak zorunda.ben hiç son model jeep görmedim çevirmede her sabah çevirme yapılıyor bunda aylardır denk gelmedim.

Kötü örnek örnek olmaz diye bir tabir vardır. Evet benim aracımda ceset torbası yok, cezada eşitliği sağlamak için şimdi ben de aracıma APP plaka, camlarına film mi çektireyim? Yasalara uyan arkadaşları eleştirmek haksızlık değilmidir? Ceset torbası uygulaması ilk defa Refahyol hükümeti tarafından gündeme getirildi, alınan tepki üzerine geri adım atıldı (tasarı uygulamaya geçmediği için de TÜV muayenesinde istenmiyor), tıpkı şimdi çocuk koltuğu uygulamasında geri adım atıldığı gibi. Arkadaşlar herkes yaptığı işin sorumluluğunu üzerine almak zorundadır. Polis kontrol yapar kızarız yapmaz yine kızarız, eee bu durumda ne yapmak lazımdır? Sorumlu bir vatandaş olarak yasalara uymamız mı lazım yoksa adam sende gittiği yere kadar gitsin deyip yasalara uymamak mı lazımdır?

Kötü örnek örnek olmaz diye bir tabir vardır. Evet benim aracımda ceset torbası yok, cezada eşitliği sağlamak için şimdi ben de aracıma APP plaka, camlarına film mi çektireyim? Yasalara uyan arkadaşları eleştirmek haksızlık değilmidir? Ceset torbası uygulaması ilk defa Refahyol hükümeti tarafından gündeme getirildi, alınan tepki üzerine geri adım atıldı (tasarı uygulamaya geçmediği için de TÜV muayenesinde istenmiyor), tıpkı şimdi çocuk koltuğu uygulamasında geri adım atıldığı gibi. Arkadaşlar herkes yaptığı işin sorumluluğunu üzerine almak zorundadır. Polis kontrol yapar kızarız yapmaz yine kızarız, eee bu durumda ne yapmak lazımdır? Sorumlu bir vatandaş olarak yasalara uymamız mı lazım yoksa adam sende gittiği yere kadar gitsin deyip yasalara uymamak mı lazımdır?

Dediğiniz çok doğru. Ama başımdan geçen bir olayla bu konudaki itirazımı belirteyim. İzmir'den İstanbul'a giderken Orhangazi - Yalova arasındaki yokuşu indikten sonra Yalova il sınırına varmadan bölge trafik ekipleri tarafından emniyet kemerini takmadığım için ceza yedim. Normalde her zaman takarım. O gün de takıyordum. Ama ceza yemeden 5 dakika önce içim daraldığı için bir müddet çıkarayım dedim. Talihsizlik... Ardından da ceza yedim. Bana ceza yazarlarken bir aracı daha durdurdular. Bursa plakalı... Araçtaki karı koca kendi siyasi görüşlerine uygun olduğundan mıdır nedir; emniyet kemeri takmadıkları halde ceza vermeden gönderdiler. Şimdi bu durumda yasal olarak benim elim kolum bağlı. Çünkü hatalıyım. Peki yasa uygulayıcılar acaba kanunlara uyuyor mu? Hiç zannetmiyorum...

Bizim millet olarak en kötü yanımız parçalanmaya/parçalamaya son derece müsait olduğumuzdur. İnsanları; sen benim takımımdansın, sen benim hemşerimsin, sen benim siyasi görüşümdensin ............ gibi bahanelerle parçalamak/arka çıkmak son derece yanlıştır. İşin ilginç yanı bu durumu zaman zaman bizler de yapmaktayız. Bu durumda yaşananları ya eleştirmeyeceğiz ya da yeri geldiğinde aynı hatayı biz de yapmayacağız. Hepimiz birilerine bir bahane ile arka mı çıkmalıyız yoksa ortak yaşamı kolaylaştıran kurallara eşit olarak uymalı/uygulamalımıyız?

Dün gazetede okudum hükümetin 2013 için yargı,vergi ve trafik cezalarından beklentisi 4milyon TL imiş. Yani ne kadar ceza kesileceği zaten belli. Geriye şans ve trafiğe çıkmamak opsiyonları kalıyor. :)

Geri