Radara düştüm.. Bu ceza çok değil mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ahmetokur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Birde bölünmüş karayolu olup meskun mahal geçen yerler var. Isparta'da üniversite şehir arası çift gidiş çift geliş (+acil yardım şeridi) yolda hız sınırı 70km/s. İnsan dalıyor bazen araç hızı hissettirmiyor. 343tl ceza gelince aynı yolda otobüsler solluyor şimdi bizi onları gören yok tabi :) Radar ikaz levhaları kaldırıldı. Kontroller 24 saate çıkarıldı aman dikkat..

geçenlerde bir tanıdık şehir içi 50 olan yerde 67 ile geçmiş oda aynı cezayı yemiş hemen öderse fiyatın düşeceğini söylemişler . bu arada artık radar levhası koymuyorlar

Artık radar uyarı levhaları kullanılmayacak.

Herkese cevapları için teşekkür ederim.
Bundan sonra daha dikkatli olacağım. Ama aklıma takılan bişey var.
Şimdi Mersin'e ufak bi tatile gideceğiz kısmetse, otoyolda 95 diyor, bu hızı geçemeyecek miyim yani ben simdi
:(

Şimdi Mersin'e ufak bi tatile gideceğiz kısmetse, otoyolda 95 diyor, bu hızı geçemeyecek miyim yani ben simdi

Hız sınırları ne diyorsa ona uymak zorundayız ama kimseyi kandırmayalım, bir çoğumuz radarın olmadığı yollarda zaman zaman da olsa bu hız sınırları aşıyoruz. Bence en ideal olan hız yapmadan emniyetli bir yolculuk yapmaktır. Normal hızla gidersek hem yakıttan tasarruf yaparız hem de yollarda radar arayacağız diye sağa sola bakacağımıza önümüze bakarız.

Hocam gündüz sakın limiti geçme, ben geçen yaz çok gittim Ankara-Mersin arasını, otoyola ekip koyuyorlar.

geçen sene eskişehir den denizli ye gitmiştim hep 100-120 km arası kullandım inanın yol arkadaşlarınız hiç değişmiyor önde lüks bir jip arkada okkalı bir mersedes kimse yer değiştirmek istemiyor kimse kimseyi geçmiyor. Sanki herkes ekonomi sürüşü yapıyor. Hani diyorlarya siz değişin diğerlerinin değiştiğini göreceksiniz diye. Gerçekten öyle. Herkese bir kez olsun uzun menzilli sakin bir sürüş yapmasını tavsiye ediyorum mutlaka deneyin ve etrafınıza bir bakın.

Hocam gündüz sakın limiti geçme, ben geçen yaz çok gittim Ankara-Mersin arasını, otoyola ekip koyuyorlar.

Tabiki önemli olan önce can güvenliğimiz ama cebiniz de yanmasın istiyorsanız bu işin gündüz yada gece ayrımı yok. Geceleride seyyar radar ekipleri mevcut. Bir hafta önce bir sürücü aşırı hızdan ve alkolden durdurulur (205 km ile radara takılır) alkol olduğu için alkolsüz sürücü olmadan araç verilmeyeceği polis tarafından söylenir arkadaş hemen bir tanıdığını arar cezayı ödeyip devam eder 1 km sonra aracın direksiyonuna geçer 3. Km de bariyerlere çarpar ve bir uzvu maalesef kopar ve 100 metre ileriye fırlar o an bulunamaz 6 saat sonra bulunur. Diğer uzuvlarda çok kötü idi ve bu sürücü 22 yaşında. Cezalar hikaye arkadaşlar birisi bana bir kolun ederini söyleyebilir mi yada bir bacağın. Lütfen dikkat...

Yeşille işaretledim

hz1d.jpg

Abi teşekkür ediyorum gözümden kaçmış o kısım baktım baktım göremedim iyi mi? :D

Geri