Radara düştüm.. Bu ceza çok değil mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ahmetokur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bursa - Mudanya yolunda Bademli kavşağına gelirken bir tepe üstü radar var, orada 70 levhası var, geçen ay oradan tam 78 ile geçip 1 km farkla ceza yedim. 1km farkı bile affetmiyorlar.

Izmir çeşme otoyolu Karaburun çıkışından çıktıktan sonra sağa Urla bağlantısı vardır sola da Karaburun ve Eski Çeşme yolu devam eder.
Bu yol trafiği çok az ve aynı zamanda da bölünmüş yani çift yoldur. Ben bu yolda Karaburun sapağından önceki yokuş aşagı bölümde 110 kilometre hıza izin olduğunu düşünürken radara yakalandım.
Meğerse Trafik tuzak kurmuş, Hız limitinie 90 a çekmişler güya çok kaza oluyormuş. Kaza riskinin hem de kış ayında ve araç trafiğinin minimum olmasına rağmen haraç alabilmek için yolum belli bölümünü seyyar bir tabela ile 90 km ile sınırlanmışlardı.
Yani her çift yol 110 kilometreye izinli demek değil. Herzaman heryerde birileri tabelaları değiştirip haraç tuzakları kurabiliyor..

Pekii hız sınırının kalkdığı yerler oluyormu? o kadar gittim yeri geldi 180 i geçtim ama yani ama tabela görmedim..
tüm yasaklar kalkmıştır tabelası oda şu..Bundan varmı ülkemizde :)
demeyin şimdi polisimizde bilmiyor onu...hani avrupa tabelaların geldiğinde günün konusu olmuştu
keine-geschwindigkeitsbegrenzung.png

daha iyi anlaşılması için bir önceki hız limitin kalktığını gösteren tabela mesela
Tempolimit-474x316-b486c9df3fcb8933.jpg

Kayseri kadar radar olan yer bir yer bir de Ankara vardır sanırım radar levhalarının kalkmasıyla olayı iyice abarttılar ve öyle yerlere koyuyorlar ki akıl sır ermiyor mesala çevreyol 70 ancak bazı kısımlarda 50 yazıyor adamlar oralara radar koyuyorlar şehiricindede bir cok radar görüyorum ve ne hikmetse ileride cevirme yok sanırım eve postalıyorlar, 343 tl çok çok fazla bence ama yapacak birsey yok :(

Tabiki önemli olan önce can güvenliğimiz ama cebiniz de yanmasın istiyorsanız bu işin gündüz yada gece ayrımı yok. Geceleride seyyar radar ekipleri mevcut. Bir hafta önce bir sürücü aşırı hızdan ve alkolden durdurulur (205 km ile radara takılır) alkol olduğu için alkolsüz sürücü olmadan araç verilmeyeceği polis tarafından söylenir arkadaş hemen bir tanıdığını arar cezayı ödeyip devam eder 1 km sonra aracın direksiyonuna geçer 3. Km de bariyerlere çarpar ve bir uzvu maalesef kopar ve 100 metre ileriye fırlar o an bulunamaz 6 saat sonra bulunur. Diğer uzuvlarda çok kötü idi ve bu sürücü 22 yaşında. Cezalar hikaye arkadaşlar birisi bana bir kolun ederini söyleyebilir mi yada bir bacağın. Lütfen dikkat...

Sözkonusu ürkütücü kazanın haber linki var mı? Varsa iletebilir misiniz?

Bu akşam eve dönerken bir çiğ köfte yemeye niyetlendim ancak telaştan çiğ köftecime uğrayamadım :)

Bu arada benim çok değişik bir radar cezası yeme tarihlerim var. 92'den bu yana şöförlüğümde 3 kez radar cezası yedim,

1- Haziran 1995 (Ankara'da Eskişehir yoluna çıkışta)
2- Temmuz 1995 (Ankara'da Eskişehir yolu Hacettepe Köprüsü altında)
3- Mart 2013 (Bursa'da Mudanya'dan dönerken)

genelde hız limitlerini de hep geçerim ona rağmen 18 sene boyunca hiç ceza yememiş olmam değişik...

Geri