Renault Clio RS & Opel Corsa OPC

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan harrun
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Renault Clio RS & Opel Corsa OPC

• Kullanılan toplam oy
    66
clio ya vercein prayla ne arabalar alırsın.. ama corsayıda performans olarak geçeceği bi gerçek. sonucta corsa motor ecotec..

corsa motor ecotec..

ekolojik teknoloji...
bu performansı etkilemekten ziyade çevreye salınan gaz miktarını etkiliyor. eğer öyle olmasaydı 1,6lt 192hp olmazdı değil mi? ;)

130-140 tan sonra clio alıyor corsa en fazla 150-160 a kadar önde gider sonra clio alıyor ben ce de corsaya yapılacak modifiye ile clio ya aynı modifiyeler yapılsa corsa bir adım önde olur corsa clio ya nazaran daha iyi bir araç

130-140 tan sonra clio alıyor corsa en fazla 150-160 a kadar önde gider sonra clio alıyor ben ce de corsaya yapılacak modifiye ile clio ya aynı modifiyeler yapılsa corsa bir adım önde olur corsa clio ya nazaran daha iyi bir araç

Clio RS'in de göreceği son hız max. 250 , corsanın da. ikisi de kafa kafaya gider..Zaten Erden arkadaşımız onlarca kez denedi , çoğunlukla opc alıyor.

Renault Clio RS

Motor Hacmi : 1998 cc
Maksimum güç : 200 HP 7250 d/d
Maksimum tork : 215 Nm 5500 d/d
Son hız : 215 km/s
0-100 km/s : 6.9 sn
Fren mesafesi : 100-0 km/s 36.7 m
Yakıt : 100 km’de 8.9 litre (100 km’de 8.4 litre)
Fiyat : 57.500

Opel Corsa OPC

Motor Hacmi : 1598 cc
Maksimum güç : 192 HP 5500 d/d
Maksimum tork : 230 Nm 1980 d/d
Son hız : 225 km/s
0-100 km/s : 7.7 sn
Fren mesafesi : 100-0 km/s 39 m
Yakıt : 100 km’de 9.2 litre (100 km’de 7.6 litre)
Fiyat : 49.259 TL

150 ustundeki denemelerdede Rs in gececegini dusunmuyorum...
Son hiz opc 225 / rs 215...:D

Kabul etmek gerek clio rs corsa opc den daha bir gömlek daha üstün sadece motor olarak değil yol tutuşu, tepkimeleri agresifliği sürücüsüne his katan adrenalin pompalamayı bilen bir araba.

Fift gear ın sürücülerinden tiff ki bu adam benim gözümde otomobil konusunda otoritedir ne zaman bir clio rs kullanıcak olsa heycanlandığını itiraf eder. Ayrıca tip bakımından kırmızı bir rs in duruşu heycan verici.

taxı flımınde fransızlar almanlara kok sokturuyor flım geregıı ama bır ıscılık bı kalıte bakımından her zaman hans 1 sıfır ondedır opc ıc dızaynı koltukları olsun bence cok basarılıı rengı bıle yeter :)

taxı flımınde fransızlar almanlara kok sokturuyor flım geregıı ama bır ıscılık bı kalıte bakımından her zaman hans 1 sıfır ondedır opc ıc dızaynı koltukları olsun bence cok basarılıı rengı bıle yeter :)
al benden de o kadar..
her turlu konuya değinelim,yolda duruş,performans,güvenlik,vergi,yakıt ve daha birçok....
rs sayılabilecek coğu konu arasından sadece bikaçının hakimi olabilir bence...

Geri