Resmen İsyan Ettim Bugün

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar yeminle bugün tam anlamı ile isyan ettim. Bu kadar olur. Aracın radyatörün de sorun vardı. Bundan bir yıl önce bende tamir işini pek sevmem 180 TL verdim. 2013 yılında radyatör aldım.

Aradan bir yıl geçti ve aracın su eksilmesinden şüphelendim ve kuru bir yere park ettim.

Ohaaaaa diyorum da başka bir şey demiyorum artık. Aracın sağ tarafında damlama olmuş elimi sürdüm radyatörün sağ alt kısmında bu lastiklerin birleşme yerinden sızıntı var.

Neyse aldığım yere gittim. Adamlar söktü kenarında olan metalleri sıktı işlem tamam dedi.

Bu kadar dandik bu kadar su koyar mı? Hayret ya... pes ettim arkadaş yeminle.

Hoş geldin aramıza dünyalı :) . Nadir hep orijinal ürün en iyisidir diyoruz ama malum her an orijinal ürün alacak kadar bütçemiz olmuyor :( .

Hoş geldin aramıza dünyalı :) . Nadir hep orijinal ürün en iyisidir diyoruz ama malum her an orijinal ürün alacak kadar bütçemiz olmuyor :( .

Yok ki abim olsa şerefsizim alacak idim adama dedim tamire gerek yok alalım diye adam bulamazsınız isterseniz arayın dedi.

Bir kaç yeri de aradım adamın dediği haklı gibi yok. Hatta mümkün değil dediler...

Benim anlamadığım ya bir radyatör neden birden bire ek yerinden bırakır ki? üzerinde olan şerefsiz parçayı da bu yüzden değişmiştim.

Bir ara ben de benzer sorun yaşamıştım. Orijinaline 400 TL civarı denen radyatörün yan sanayisini 150 TL ye buldum. Ustanın biri senin radyatörü 50 TL ye adam ederim deyince 50 TL de sökme işçiliği vererek 100 TL ye adam etmiştik. Bizim radyatörler genelde sol taraftaki plastik kazan ile radyatör peteğinin birleşim yerinden su kaçırıyor, biz de o plastik kazanı metal kazanla değiştirmiştik. Ben bir sene kadar sorunsuzca kullandım, son halini arabanın yeni sahibine sormak lazım.

abi basınç fazlamı geliyor acaba? su kapağının üzerinde sibop varmı? varsa o sibop işlevinii yitirdiyse basıncı tahliye etmiyor olabilir...

abi basınç fazlamı geliyor acaba? su kapağının üzerinde sibop varmı? varsa o sibop işlevinii yitirdiyse basıncı tahliye etmiyor olabilir...

Bilemiyorum ki kardeşim ya normal de su şişesinin üzerinde olan kapağı açınca tıs diye bir ses geliyor.

Bilemiyorum ki kardeşim ya normal de su şişesinin üzerinde olan kapağı açınca tıs diye bir ses geliyor.

bir çok araçta o kapağın içinde sibop tarzı birşey var ve basınç belli seviyeye ulaşınca dışarı salıyor.. özelliğğini yitirdiyse basıncı salmıyorsa sistemdeki basınç bir yerlerden dışarı kaçmaya çalışır muhtemelen...
bi kontrol et abi.. birde antfriz vardır muhtemelen ama yoksa oda basınç yaptırıyo bizim arabalarda. yüksek sıcaklıkta çalıştıklarından...

bir çok araçta o kapağın içinde sibop tarzı birşey var ve basınç belli seviyeye ulaşınca dışarı salıyor.. özelliğğini yitirdiyse basıncı salmıyorsa sistemdeki basınç bir yerlerden dışarı kaçmaya çalışır muhtemelen...
bi kontrol et abi.. birde antfriz vardır muhtemelen ama yoksa oda basınç yaptırıyo bizim arabalarda. yüksek sıcaklıkta çalıştıklarından...

Peki kardeşim bunun çalışıp çalışmadığını nasıl anlayacağım.

servisler test edebilir muhtemelen abi.yada yenisi ucuzsa tedbir amaçlı alınabilir...

Şimdi benzer kapanlara baktım da sanırım dediğin şey şu resimde olan malzeme.

attachment.php

Ekli dosyalar

• 817558125_482.webp
    817558125_482.webp
    21.9 KB · Görüntüleme: 149
Geri