Resmen İsyan Ettim Bugün

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
orjinal olduğuna eminmisiniz?

mspMvZ3HneFT5CNHbV-dwlA.jpg

basınç ventili olması gerek.

vallahi şimdi çok merak etim,arabanın yanına indiğimde kapağın fotoğrafını çekmek şart oldu :)
fotoğrafını çekip buraya koyarım birazdan inşallah.

Fatih işi bilmeyen biri başka bir şey takmış olmasın. Malum herkes kafasına göre iş yapıyor ülke de. Salim abi bu işin piri o var dedi ise vardır.

Fatih işi bilmeyen biri başka bir şey takmış olmasın. Malum herkes kafasına göre iş yapıyor ülke de. Salim abi bu işin piri o var dedi ise vardır.
abi baktım biraz önce.
içindeki o çıkıntı parça kökünden kırılmış ya da kesilmişte yerine sanki yuvarlak bi plastik takılmış gibi bişey.
ya da dediğin gibi uyduruk bişey de takılmış olabilir.
aracın başına iyiki bi iş gelmemiş vallahi :)
neyse inşallah sipariş ettiğim kapak hemen gelir de takarım.

Nette siparişleri sanırım hemen yolluyorlar. Ben öyle biliyorum. Ama şunu da söyleyeyim ki iyi ki böyle bir konu açmışım gerçekten çok faydalı bir konu oldu.

Pahalı bir parça değil değiştirmen iyi olur,İki ventil olur biri vakum oluşmaması için dışarıdan hava çeker hortumlar büzüşmesin diye biride basınç artarsa dışa atması için,Konstans 1.2-1.5 bar basınçda sabit tutması için vardır olmalıda zaten.bozulursa aklıma gelmiş iken ekleyeyim ki bilgi olsun,eğer basınç oluşmazsa motor ısınır hararet yapar fazla olursada bu sefer hortumları veya radyatörü patlatır

Pahalı bir parça değil değiştirmen iyi olur,İki ventil olur biri vakum oluşmaması için dışarıdan hava çeker hortumlar büzüşmesin diye biride basınç artarsa dışa atması için,Konstans 1.2-1.5 bar basınçda sabit tutması için vardır olmalıda zaten.bozulursa aklıma gelmiş iken ekleyeyim ki bilgi olsun,eğer basınç oluşmazsa motor ısınır hararet yapar fazla olursada bu sefer hortumları veya radyatörü patlatır

Kalemin sağlık abim. Değiştirdim üzerinde olan GM idi ama sanırım 20 yıllık olsa gerek :rolleyes:

Kalemin sağlık abim. Değiştirdim üzerinde olan GM idi ama sanırım 20 yıllık olsa gerek :rolleyes:
Rica ederim nadir bildiklerimizi paylaşıyoruz.Araçda hiç bir parça boşuna değildir

pahalı da olsa değiştirmediğimiz zaman daha pahalıya geleceği için hep değiştirmeyi tercih etmişimdir :)
bugün yeni kapağı taktım biraz önce. aynı yukardaki fotoğraf gibi :)

pahalı da olsa değiştirmediğimiz zaman daha pahalıya geleceği için hep değiştirmeyi tercih etmişimdir :)
bugün yeni kapağı taktım biraz önce. aynı yukardaki fotoğraf gibi :)

Demek ki senin kapak üzerinde olan salla tak yolla işi bir şeymiş :D

Geri