Rolantide yağ lambası yanıyor.

cemal bozan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağım orjinal motul enerji 6100+ 10/40. Orijinal olduğuna eminim kontrol ettim. Şuan orjinal.olmayan tek şey yağ filtresi. Bir ustanın dediği şey motor yapılması lazım. Böyle bişey mümkün müdür

cemal bozan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun araçla epeyce gezdim. motor ısındıktan hemen sonra yine tekrarladı.
çözüm bulamiyoruz...
cok kötü bir durum

Sgzn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın aracina gaz ayarı yaptirdiginda rölanti düşük olduğu için yağ ışığı göz kırpmaya başlamıştı. Tekrar ayar yaptırdı düzeldi. Rölanti ayarı düşük olabilir.

Vahap Coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay benimde başıma geldi. banada müşur dediler.. 2 ay sonra motor yatak sardı.. ustam bana yağ pompası görevini tam yerine getirmemiş, gözün birini yağlamamış dedi. koldu, yatakdı, krank miliydi 6000 tl masraf açtı.. o yüzden bu belirtileri yaşayanlar dikkat etsin.. gidip yağ basıncını ölçtürsünler.. basit bir ölçümle bu hasarın önüne geçebilirsiniz.. bende de önceleri arada yağ lambası kızarıyordu özellikle yüksek devirle kullanınca olurdu.. sonra hiç bir belirti yokken normal hızda seyir esnasında motordan ses gelmeye başladı. sağa çekip durdum ve rolantide yağ lambasının sürekli yandığını görünce, stop edip çekiçiyle aracı sanayiye götürdüm. devam etseydim belki daha çok hasar oluşacaktı. bu yüzden bu belirtileri gören motoru kapatsın devam etmesin..

• Beğen
Tepkiler: Hasip