Combo Yağ Lambası Sorunu

JR.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,

Bir kaç sorum olacaktı demiştim tanışma başlığında. Birisini paylaşmak istiyorum.

Aracın yağ lambası 2 kez ard arda 1 kez de uzun olmak üzere yanıyor ve 2 dakika gibi süreyle tekrarlanıyordu bu durum.

Yağını kontrol ettim biraz eksiltmişti. Tamamladım ama lamba yanmaya devam ediyordu. Ama düzeni bozuldu arada bir yanmaya başladı bu sefer.

Yağ değişimi 1 yıl ve 7000 km önce yapılmıştı. Bir kaç kişi yağ bozulmuştur, filtre şişmiştir dedi, bir kaç kişide yağın bozulmasıyla alakası yoktur problem farklıdır ama sen yine de yağını değiş, işini garantiye al dedi.

70 liraya Opel in Sentetik kendi yağını ve filtresini aldım, kendim değiştirdim. Yağ lambası söndü.

Acaba gerçekten de yağın bozulmasıyla ilgili bir durumdan mı yanıyordu lamba çünkü yağ değişimi olalı 9 gün oldu hiç yanmadı. Yoksa bununla alakalı değilmidir? Farklı bir problem olupta bizi yolda bırakmasın daha sonra?

Teşekkürler şimdiden...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,

Bir kaç sorum olacaktı demiştim tanışma başlığında. Birisini paylaşmak istiyorum.

Aracın yağ lambası 2 kez ard arda 1 kez de uzun olmak üzere yanıyor ve 2 dakika gibi süreyle tekrarlanıyordu bu durum.

Yağını kontrol ettim biraz eksiltmişti. Tamamladım ama lamba yanmaya devam ediyordu. Ama düzeni bozuldu arada bir yanmaya başladı bu sefer.

Yağ değişimi 1 yıl ve 7000 km önce yapılmıştı. Bir kaç kişi yağ bozulmuştur, filtre şişmiştir dedi, bir kaç kişide yağın bozulmasıyla alakası yoktur problem farklıdır ama sen yine de yağını değiş, işini garantiye al dedi.

70 liraya Opel in Sentetik kendi yağını ve filtresini aldım, kendim değiştirdim. Yağ lambası söndü.

Acaba gerçekten de yağın bozulmasıyla ilgili bir durumdan mı yanıyordu lamba çünkü yağ değişimi olalı 9 gün oldu hiç yanmadı. Yoksa bununla alakalı değilmidir? Farklı bir problem olupta bizi yolda bırakmasın daha sonra?

Teşekkürler şimdiden...

Kardesim, yag isigi
yaniyorsa 1- yag basinci ile ilgili olabilir bu da yag pompasi ile olabilir...(ve dedigin gibi yag viskositesi ince gelmis olabilir,kalitesi bozuk yagdan olabilir, simdi düzeldi diyorsun... yinede yag basincini kontrol ettir cünkü önemli sonradan yagsizlikdan yataklari yemesin)
2-yag seviyesi musuru olabilir bu az bir olasilik...
3-yagbasinc ventili bozuk olabilir..
bunlara bak gecmis olsun
selim;)

JR.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler evet dediğim gibi henüz yanmadı hiç ama bi basıncı kontrol ettirmekten zarar gelmez. Bilgi için tekrar teşekkür ederim.

İyi forumlar,

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birsey degil...gecmis olsun kardesim
selim