secim hakkında yorum yapan yok mu:)

Her yaptıkları doğru demiyorum zaten karşıma adam gibi bi proje çıksa belkide oyumu başkasına vericektim yani aa akp iyidir mantıgıyla gitmiyorum ama sadece yapılan bu kadar hizmeti bu kadar yerden yere vurmayın diyorum çünki sen ben için belki önemsiz bi hizmet veya saçma bi hizmet olabilir ama İstanbuldaki çogu kişi için gerçekten bulunucak en iyi ve en harika sonuç buydu..

yorum yapmaya gerek kaldımiki durum ortada olacağı buydu boşverin biz atatürk gençliğiyiz kim hangi siyasi hangi parti gelirse gelsin biz ATATÜRK gençliği olarak onun yolunda ilerlemeye ve onun ilkelerinden vazgeçmeyerek vatanımızı ileri götürmeye devam edeceğiz
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

olayı ideolojikleştirmeyelim :D altı üstü yerel seçim her kez hizmet yapana oy verdi dtp ksımı dışında kim kimden memnunsa ona oy verdi :)

yani olayı böyle kamplaştırmaya biz atatürkçüyüz onlar şeriatçı gerici demeye getirmeye gerek yok çok çok yanlış ve cahilce olur akp ye oy verenlerde mhp ye oy verenlerde %90 ı eski dyp anapçılar ve eminimki hepsi sapına kadar atatürkçüdür..

öyle atatürkçülük kimsenin tekelinde hiç bir partinin tekelinde değil heleki 75 yaşına gelmiş partisinde diktatörlük estiren koltuğa yapışmış inatla bırakmayan birinin tekelinde hiç değil hayla soğuk savaş söylemleri yapıyor .. :)

artık bu devirde ne sağcı kaldı ne solcu karnı tok yada karnı aç insan var..

nadirdir akp ye oy verıp, samimiyetle "ben Ataturkçüyüm" diyen. yada ben duymadım..

Artık olan oldu, biten bitti. Yeni başkanlar koltuklarına oturmaya hazırlanıyorlar bile. Biz buradan ne desek boş. Bazı insanlar önlerini göremiyorlarsa, fanatikler takım tutar gibi sadece oy kullanıyorlarsa, dünya siyasetinde ülkemiz için dönen ince ayak oyunlarını göremiyorsak yarın ağlamaya hakkımız olmaz. Oylar kayboluyor, elektrikler kesiliyor, adaylar birkaç oy uğruna birbirlerini vurabiliyor. Yetkililerden kimse bize ne oluyor demiyor.

nadirdir akp ye oy verıp, samimiyetle "ben Ataturkçüyüm" diyen. yada ben duymadım..

o zaman saadetide katarsak hatta mhp yide kat bbp yide kat o zaman bu memleketin %70 i şeriatçı bir chp ye oy veren %20 lik kesim atatürkçü :D

o zaman şöyle diyebilirmiyiz atatürkçüyüm diyenlerin çoğuda dinsizdir :D

yani bunu örnek dedim kimse alınmasın üstüne olay bu işde birileri kasti böyle fişekler verip kutuplaşma kamplaşma yapmaya çalışıyorlar.. :D :D

yok öyle bir şey tabiki ama kimse atatürkçülüğü tekeline alamaz biz atatrükçüyüz siz şeriatçısınız dersen karşı tarafda ben şeriatçıysam sende allahsızsın der ortam iyicene karışır gerilir içinden çıkılmaz bir hale gelir .

akp ye oy verenlerin %90 ı atatürkçüdür akp yede oy vermelerinin nedeni ekonomik nedenlerdir derviş enkazını insanlar ne çabuk unuttu bu ülke sol denilen kesme çok şans verdi chp si dsp si dyp si hepsi batırdıkça batırmadımı hepimiz yaşadık işde bir ithal derviş getirdiler mahvetti gitti develüasyon ekonomik krizler insanları mahvettiler..

şimdide insanlar akp ye oy verince vay efendim akp şeriatçı dinci diyorlar.. bu gün chp gelse başa yarın enflasyon tavan yapar 2 sene içinde de develiasyon gene olur...

artık birilerinin gözünü açması gerekiyor olaya ideolojik sağcılık solculuk olarak değil ekonomik olarak bakması gerekiyor diye düşünüyorum insanların umrunda değil şeriatmış atatürkmüş insanlar karnını doyurup iş güç bulma ekmeğini döndürme derdinde..

zaten şu 2010 lu yıllarda eyerki hayla bibirleri ben atatürkçüyüm sen şeratçısın sen ocusun sen bucusun diye söylemler yapıyorsa o insan 1970 lilerden kurtulamamış demekdir.bu ülkeyi kimse yıkamaz kimse bölemez o iş öyle kolay değil bu ülke kendini iapatlamış artık hayla bazı insanlar kamplaşma yaratıp toplumu bölme derdinde..

bu yazdıklarım geneldir kimseye itafen yada şahsına yönelik yazmadım..

1- derviş enkazını insanlar ne çabuk unuttu

2- bu ülke sol denilen kesme çok şans verdi chp si dsp si dyp si hepsi batırdıkça batırmadımı hepimiz yaşadık işde bir ithal derviş getirdiler mahvetti gitti develüasyon ekonomik krizler insanları mahvettiler..

1- Mevcut hükümet iktidara geldiğinde Derviş politikalarını uygulamadı mı?
2- Bu ülkede iktidarların görevde kaldıkları sürelerin toplamı dikkate alınınca hangi kesimin (sağ-sol) daha çok iktidarda kaldığı ortaya çıkar. Hangi iktidarlar zamanında yabancı ülkelerden dış borç alınmış, hangi iktidarlar zamanı ülkeye yatırım yapılmış, ihracat/ithalat durumları ne kadardı vs vs. Bunları analiz etmeden iktidarları suçlama hakkına sahip değiliz. Yazdıklarınızı kabul edersek o zaman ortaya şu analiz çıkmaz mı? Sağ partilerin ülkeye kazandırdığı KİT'leri mevcut iktidar miras yedi gibi özelleştirme adı altında satıp duruyor. AKP solcu değil, sağcı da değil, bu durumda nerede yer alıyor ki. Bir çelişki yok mu?

abi bende onu diyorum zaten işde sağımı kaldı solumu kaldı ben akp yi desteklemiyroum genel seçimde oyda vermedim vermemde ama chp yede vermem ben iki kez oyumu onlara verdim yapamadılar vermemde bu saaten sonra asla..

adam inat etmiş koltuğu bırakmıyor ama oy verenleri partiyi bırakdı işde bak ciddi söylüyorum chp nin potansiyeli doğru dürüst biri olsa %70 dir ama sırf bu başdaki ihtiyarlar yüzünden %18 i geçemiyorlar birde hayla o koltuğa yapışmış bırakamıyor o koltuğu bırakamadığı sürece bu akp daha çok iktidara gelir başbakan boşuna demiyor böyle muhalefete can kurban doğru diyor bu gün iktidarı başa getiren akp değil chp liderinin ta kendidir..

bunun dışında akp nin her politikasınıda onaylıyorum demiyorum yapdığı çok yanlış şeylerde var ama şu 5 yıldır kafamız kulağımız rahat sıkıntımız yokdu şu küresel krize kadar insalar bir ohh be dediler uzun sürenin ardından..

benim dediğim ideolojiler devri kapandı sağ da bitti solda bitti dünyada bunu görene ne mutlu göremeyen hayla kendi suyunda dövünür atatürkçülük şeriatçılık diye

devri artık ekonomi para devri bu devrin ideolojisi tamamen para ve ekonomik kıstaslar koskoca dünya devi çin bile ekonomisini capitalist yapdı yönetimi sosyalist sadece ama adamlar paraya para demiyor.. düşün yılların komist demir perdesinden bahsediyoruz..

yani devir değişiyor bu devire hayla 1940 lılarin politikasını güdenler yaşayamaz ayakda duramaz.. ama şu ankilerdende ondan fazlasını bekelyemessin baykala bak 75 yaşında diğeri 60 kusür yaşında hepsi 1950 lilerde kalmış 2010 lara ayak uyduramıyan insanlar o yüzden milattan kalma söylemlerle oy almaya çalışıyorlar alamıyorlarda..

artık merkez ne sağ ne sol adam gibi dümdüz merkez bir hatta iki parti lazım.. ama merkez olması lazım..

Bence Halkın Hür iradesine saygı duyulmalı.. Demokrasi varsa bu ülkede be hepimiz aynı bayrak altında tek yürek olaraktan birleşiyorsak.. AKP ye oy verende birdir CHP ye oy verende.. Kimse hangi partiye oy verdin diye bir başkasını yargılamaya ona sıfatlar takmaya hakkı yok...

CHP'nin lideri konusundaki fikirlerini sonuna kadar destekliyorum. Ama ne yazıkki 5 yıldır kafamız dinç değildi. Son 5 yılda ülkemiz parayı daha doğrusu paranın çoğunun kaynağını nasıl buldu. Ya KİT'leri sattı yada borç aldı. İhracaat/ithalat oranları malumumuz. Kriz söylentileri 2008 yılının şubat ayından beri vardı, ama hamdolsunlarla geçiştirdiler. Finans sektörleri kriz geliyor tedbir alın diye yırtınıp durdu.
İdeoloji devri kapanmaz, sadece bazı iktidarlar tarafından küllendirilir ki kendi ideolojileri atağa geçsin. 10-15 sene evveline kadar bu ülkede türban diye bir sorunu yoktu. Benim annem 5 vakit namazında olup başı da yıllardır kapalıdır, bir asker eşi olarak da yıllardır orduevi hizmetlerinden sorunsuzca faydalanıyor. Bu ülke türban/başörtüsü ikilemiyle uğraşır oldu. Benim için türban/başörtü olayı komik, ama kanunlara uyulmamakta diretilmesine de karşıyım. Çünkü bu durum hallolsa arkasından başka şeyler devreye sokulacaktır.
Bir çok ülkenin baz aldığı Atatürk ilkelerini sadece bizimkiler dikkate almadı. 1940 lı yıllarda ülkenin daha iyi durumda olduğunu zannediyorum. Recep bey İsmet İnönü'yü eleştirdi. (Sırf CHP'li diye) Neymiş efendim onun zamanında birçok şey karneye bağlanmış. O zamanlar için yorgun olan, yeni bir cumhuriyet kurmuş olan ülke ikinci dünya savaşından nasıl çıkardı acaba. Yatıp kalkıp 2. dünya savaşına girmedik diye dua etmemiz lazım. Bu ülke geçmiş yıllarda kendi arabasını yaptı, kendi uçağını yaptı. Aradan neredeyse yarım asır geçti şimdi yapamıyor. Dışarıdan almak daha kolayımıza geliyor. Ben şahsım olarak acı çeken, aç kalan, geçmişine bağlı olan ülkelerin daha başarılı olduğuna inanıyorum. Japonya, Almanya şimdilerde Çin bunlara en güzel örnekler.

Geri