sıfır arabada hız

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan motun
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

motun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 Astra Classic III Hb. 1.3 CDTI Easytronic aldım. arkadaşlarım 1000 km yekadar 90 ı geçmememi önerdiler. opel teslimatta bu konu ile ilgili bilgi vermediler.bilğiniz varsa paylaşırmısınız?

Böyle bir şey yok. Ama ilk 1000 km ani fren yapmaktan kaçının vede aracı farklı devirlerde kullanın. Örneğin 4.viteste 90 ardından 5viteste 90. Her devire alışması için. ve de Hız sabitleyici kullanmayın.

Rodaj zamanları eski nesil araçlar için geçerli ancak şahsi görüşüm parçaların ilk kullanımda birbirine alışma süresi olduğu ve buna göre davranılması gerektiğidir, kullanma klavuzunu okumanızı öneririm...

istediğin devirlere istediğin hızlara çıkabilirsin. no problem

Bence tüm sıfır araçlarda rodaj süresi denilen ilk 1000 & 2000 km de,metalin metale alışması için ani hızlanmalardan, durmalardan, aracı kompresyona bindirmekten, aşırı süratlerden, fazla rölantide çalıştırmaktan kaçınmak gerekir. Tabi bu konuda en doğru bilgiyi kullanma kitapçığı veya ilgili markanın teknik servis yetkililerinden alabilirsiniz.

2011 Astra Classic III Hb. 1.3 CDTI Easytronic aldım. arkadaşlarım 1000 km yekadar 90 ı geçmememi önerdiler. opel teslimatta bu konu ile ilgili bilgi vermediler.bilğiniz varsa paylaşırmısınız?

en temiz bilgi kullanım kılavuzunda yazar.. ilk 1500 km maksimum hızın 3/4ü nü aşmamak önerilir..

Böyle bir şey yok. Ama ilk 1000 km ani fren yapmaktan kaçının vede aracı farklı devirlerde kullanın. Örneğin 4.viteste 90 ardından 5viteste 90. Her devire alışması için. ve de Hız sabitleyici kullanmayın.
yapmayın yahu. bu konu defalarca açıldı defalarca konuşuldu. Aracı zorlamayın yeter. hız sabitleyici kullanmamak, ani fren yapmamak falan nerden çıkartıyorsunuz bunları ? "en temiz bilgi kullanım kılavuzunda yazar.. ilk 1500 km maksimum hızın 3/4ü nü aşmamak önerilir" işte en güzel cevap burada verilmiş, ağzınıza sağlık...

benim araç 14000 km ye kadar depo ful olunca 1100 km gosteriyordu şimdi 1200km diyor. Rodaj süresini geçti sanırım. Aldığım yer ilk 10.000 de fazla yüklenmeyin diyordu

yapmayın yahu. bu konu defalarca açıldı defalarca konuşuldu. Aracı zorlamayın yeter. hız sabitleyici kullanmamak, ani fren yapmamak falan nerden çıkartıyorsunuz bunları ? "en temiz bilgi kullanım kılavuzunda yazar.. ilk 1500 km maksimum hızın 3/4ü nü aşmamak önerilir" işte en güzel cevap burada verilmiş, ağzınıza sağlık...

Kullanım kılavuzunu okuyun diye öneri yapmışsınız ama kendniz okumamışsınız ve burda insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Herhalde bende bunları kafamdan uydurmuyorum okuyupta cevap veriyorum

işte size fotoğraf.Astra H kullanım kılavuzundan çektim.

79820705905689898942.jpg

Gördüğünüz gibi sert fren yapmayın diyor. vede farklı hızlarda kullanın diyor. Buda demek oluyorki hız sabitleyiciyi ilk 1000 kmde kullanmamakta fayda var.

Son düzenleme:
benim araç 14000 km ye kadar depo ful olunca 1100 km gosteriyordu şimdi 1200km diyor. Rodaj süresini geçti sanırım. Aldığım yer ilk 10.000 de fazla yüklenmeyin diyordu

eee yeni arabanın keyfini ne zaman yaşayacakmışsınız, satarken mi? iyi abartmış sizin bayi:)

Gördüğünüz gibi sert fren yapmayın diyor. vede farklı hızlarda kullanın diyor. Buda demek oluyorki hız sabitleyiciyi ilk 1000 kmde kullanmamakta fayda var.

hiçbişey olmaz, firmalar kendini sağlama almak zorunda, olurda her ihtimale karşı bir problem çıkarsa mesul olmamak için bak biz yazmıştık diyebilecek.

araç size ulaşana kadar zaten yeterince sert kullanılıyor, gemiye yüklerken gemiden inerken oradaki elemanlar nasıl kullanıyor bilebiliyormusunuz? millet artık bayiden çıkıp direk otobana gidiyor:D

Geri