Sıfır Opel Araç Plakasında Çıkan Trafik Cezası

Aynur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Yaklaşık 20 gün önce almış olduğum Opel aracımın plakasında Vergi Dairesinden gelen mesaj ile öğrendiğime göre trafik cezası görünüyor. Vergi Dairesi ve trafik şube ile yapmış olduğum telefon görüşmeleri sonucunda ise Toyota Corolla marka araca ait olduğunu ve iki adet ceza olduğu öğrendim. Opel' in müşteri hizmetlerini aradım konuyu ilettim ancak kimse ilgilenmedi.

Araç plakasında bulunan bu ceza ile benim mi ilgilenmem gerekiyor? Bu plakayı bana veren işlemleri yapan Opel in hiç bir sorumluluğu yok mudur?

Aranızda böyle bir durum ile karşı karşıya olan veya karşılaşmış olan var ise neler yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir mi lütfen?

Şimdiden teşekkür ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Plaka Toyota bir araca görünmesine karşın araç opel böyle mi yani?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
opel bu konuyla ilgilenmez çünkü bununla ilgili sorumlulukları olacağını zannetmem.plakanın bağlı olduğu önceki araç ile ilgili bir ceza olması muhtemel. öncelikle trafik tescil ve denetleme şube ile görüşün. sorun çözülmez ise yasal süreyi geçirmeden dava açın

Aynur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Plaka şu anda Opel ama aynı plakanın cezaları Toyota' da görünüyor yani en azından trafik şube bu şekilde söyledi. Vergi dairesi ceza tutarı hariç hiç bir bilgi vermiyor zaten.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Plakanın önceki sahibine kesilmiş bir ceza , cezanın tebliğ tarihindeki mal sahibini ilgilendirir sizi bağlamaz bence yine de nakil vasıtalar müdürlüğü ile görüşebilirsiniz..Hatta başıma gelen bir olayı anlatayım Trafık polısı hız uygulamasından bir sürücünün ehliyetine ceza keser ancak plakanın bir hanesini istemeden yanlış yazar ceza makbuzuna tabi ki yanlış yazınca plaka benim araca çıkar ne tebliğ ne bir şey bana gelmez ancak plaka sorgusunda şahsın bılgılerı ve benım aracım cıkıyor sonuc olarak ödemek istesem dahi ödeyemıyorum maliyeye cunkı ceza şahsa ait sadece plaka sorgusunda görünüyor o kadar sorun edilecek bir durum yok malıye şahsa takıp yapıyor..
Sizin durumunuzda benzer maliye böyle bir cezayı sizden rucu etmek ısterse dılakce ıle durumu belirtırsınız evvelkı mal sahıbıne yönelir takıp.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O ceza sizi ilgilendirmez. Eski plaka sahibi kişiyi ilgilendirir. Rahat olun.

Aynur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Davayı nereden açacağım hiç bilmiyorum. Gerçi çevremde de böyle bir şey bilen yok. Sonuçta plakayı veren onlar değil mi sorgulamaları gerekmez miydi?

Gerçi Opel' den aracı zorla almış gibi hissediyorum kendimi. Sanki onlar satmak istemiyorlardı ve ben zorla alacağım dedim. Hiç bir şeyimle ilgilenmediler zaten.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynur hanım yukarıda verdiğim adresten bir sorgulama yapın döküm vermesi gerek.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı olan daha evvel bende de oldu. Eski aracımın plakası önceden bir pastanenin aracına aitmiş ve birçok park cezası yemiş. Ben aracımı cezalı plakayla aldım ve kullandım sonrada sattım. Ceza plaka sahibi kişiyi yani TC kimlik numarasını ilgilendirir. Siz sadece eski çıkan plakayı almışınız. Bu şekilde kullanın.