Sıfır Opel Araç Plakasında Çıkan Trafik Cezası

Aynur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu vermiş olduğunuz linkten sorguluyorum bende aynı yer en alttaki " Borç Bilgilendirme Servisi " ne tıklayıp giriş yaptığımda yukarıda göndermiş olduğum resimdeki bilgiler çıkıyor..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burası TÜRKİYE ne yazık ki böyle şeyler olabiliyor , geçmiş olsun

Aynur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ama buna benzer yaşadığım problemlerden dolayı canımın fazlası ile sıkıldığını söyleyebilirim.... İlk aracım ama milyon tane sorun :( teşekkür ederim....

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger bu sayfadan ;Tc ile giriş yaparak sıze aıt borc varsa sıze kesılmiş oluyor elektronık bır ceza ıse dırek o tarıhte plakaya kesılmıstır aracı sız kullanın veya kullanmayın fark etmez aslında noterde bu sorgu yapılıyor alım satımda cıkması lazımdı ama ne hıkmetse yınede o tarıhte sızın uzerınızde deılse önce malıyeye dılekce ıle basvuru olumsuz olursa cevap trafık mahkemesıne basvuru yapmanız gerek..

Aynur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın trafiğe çıkışı 03 Eylül olması ve benim 04 Eylül de teslim almamdan dolayı bu borçtan yırtabilirim diye düşünüyorum. Çünkü borç Eylül öncesine ait yani 2013 Ağustos ayı sonu itibari ile bu borç mevcut. Araç alım satımda ne olur bilemiyorum. Sonuçta ben bayi den sıfır aldım ...

Ama sizinde dediğiniz gibi kimlik numaram üzerinde sorgulandığında görünmesinden dolayı bunu bir an önce çözmem gerektiğini düşünüyorum. bu yüzden de fikirleriniz bana yol gösteriyor.

Teşekkür ederim,

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın plakasını gönderirseniz yarın mesai saatleri içinde inceleyebilirim
Sizi ilgilendiren bir durum olmadığını düşünüyorum

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plaka çıkma plaka. ve sizi ilgilendiren hiçbir şey yok. 1 senedir vergi ve trafik şubelerinde süründüğümüz için herşeyi biliyorum. araç sizin üstünüze kayıtlı değil o tarihte araç marka model tutmuyor. en önemlisi aracınız o tarihte trafikte değil. bundan dolayı hiçbir sıkıntı çekmezsiniz... ayrıca opel bayisinin bununla ilgilenmesini bekleyemezsiniz adamların maliyeyle bağlantıları bile yok...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sorumsuz, yeterli bilgi birikimi olmayan kişileri makam mevki sahibi yaparlarsa olacağı budur. Devletin memuru hata yapar, vatandaş o hatadan kurtulmak icin dolap beygiri gibi kapı kapı, mahkeme mahkeme dolaşıp durur, hataya sebebiyet veren o memurların vatandaşa olan kötü davranışları da cabası :(

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorumsuz, yeterli bilgi birikimi olmayan kişileri makam mevki sahibi yaparlarsa olacağı budur. Devletin memuru hata yapar, vatandaş o hatadan kurtulmak icin dolap beygiri gibi kapı kapı, mahkeme mahkeme dolaşıp durur, hataya sebebiyet veren o memurların vatandaşa olan kötü davranışları da cabası :(

+1
Önemli olan en kısa sürede hatanın giderilmesi
Ceza makbuz nosu bir harf yada rakam hatalı girişmiş olabilir
Belki de başka birşey vardır
Ama çözülemeyecek sorun yoktur

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözülemeyen tek şey devletin hala neden 70 lerden kalma sistemleri kullanması :( vergi dairesinde çalışan memurların gidin bilgisayarlarına bakın adamlar neredeyse windows 95 kullanıyorlar çalıştıkları sistem ise ms dos üzerine kurulu mas mavi ekranı olan bir sistem

Millet gider aya biz sayarız yerimizde