Sigorta Şirketleri Parayı Ödemiyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Abi geçenlerde bir haberde okumuştum 3.5 milyon araç sigortasız bir şekilde trafik içinde dolaşıyormuş. Sanırım bu uygulamadan sonra sigortasız araç sayısında bir patlama söz konusu olabilir :D

dayımın kayınpederinede oldu aynısı. tek çare eşinize çocuğunuza 60 tl'ye satış yapıp yeniden sigorta yaptıracaksınız...

Birde gel Ankara İstanbul da yaptır da o fiyata göreyim :D

Birde gel Ankara İstanbul da yaptır da o fiyata göreyim :D

Arkadaşa İstanbul'dan araba aldık geçen ay, sigortası 480 TL gibi birşey tuttu. Aslında 550 TL tutuyormuş ta, hayat sigortası olsunca 480'e iniyormuş. Bu ne be, kasko gibi maşallah. Devlet zorunlu tutmasa yaptırmam bu trafik sigortasını, zaten kaskom var benim bir daha neden sigorta yapmak zorunda olayım ki?

Aslında rakamlar bu kadar fazla çıkmaz ama bizim milletin kafası sahtekarlık işlere çalışmasından dolayı rakamlar aldı başını gitti. Trafik tutanaklarının kaza yapan kişiler tarafından tutulmasından sonra millet hep işin sahtekar boyutuna kaçtı. Sonuç sigorta şirketlerini batırma eşiğine kadar getirildi. Durum böyle olunca onlarda kendilerine göre tedbir aldı. Tedbir de ortada.

Arkadaşa İstanbul'dan araba aldık geçen ay, sigortası 480 TL gibi birşey tuttu. Aslında 550 TL tutuyormuş ta, hayat sigortası olsunca 480'e iniyormuş. Bu ne be, kasko gibi maşallah. Devlet zorunlu tutmasa yaptırmam bu trafik sigortasını, zaten kaskom var benim bir daha neden sigorta yapmak zorunda olayım ki?

Kasko senin, trafik karşı tarafın (mağdur ettiğin kişinin) hasarı içindir.

Geri