Sigorta Şirketleri Parayı Ödemiyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sigorta şirketleri trafik sigortasından zarar ediyorlar diye biliyorum, zorunlu olduğu için de risk taşıyan müşterilerine "sizi sigorta yapamayız" diyemedikleri için bu şekilde tedbir almak istiyor olabilirler. Bir sigorta şirketi zamanında EGO nun trafik sigortası ihalesini kazanmıştı, şirketin sürenin sonunu iple çektiklerini iyi hatırlarım :).

Bazı filo kiralama şirketleri sırf sigortacılarla ve servislerle uğraşmama için kendi tamirhanelerini açtılar :) Araç kaza yaptığında ilk önce onları arıyorsun kazanın durumuna göre seni kendi tamirhanelerine çağırıyorlar sigortaya belli etmeden aracı kendileri tamir ediyor.

Bu yazı "devlet-sigorta elele, hep beraber sürücüye"den başka bir anlama gelmiyor. Devlet olarak diyorsun ki "trafik sigortası zorunlu, yaptıracaksın" öte yandan fiyat olarak da sigortacıların merhametine bırakıyorsun. "Kaza tutanağının kazaya karışan taraflarca düzenlenmesi" uygulamasının faturasının vatandaşa kesilmesinin resmidir bu. Tıpkı vergi iade uygulamasının kaldırılması sonrası tüketicilerin fiş almayı kesmesi, devletin de vergi kaybını sigaraya içkiye petrole yüklemesi gibi. Hatalı uygulama, hatalı çözüm.

Devletin çok çok akıllı geçinen preslerine göre sigorta primleri artınca doğal olarak devletin alacağı vergi de artacaktır sanıyorlar ama gene her zamanki gibi yanılıyorlar. Şu an büyük illerdeki araçların % 20 sinden fazlasının sigorta ve muayenesi yok, bu oran küçük anadolu illerinde ve doğuda belki çok çok daha fazla düzeylerde. Fiyatlar artınca sahte sigorta yapanlar çoğalacak, rüşvet tavan yapacaktır. Bu prensler nasıl devlet yönetiyorlar anlamıyorum, akaryakıt ve tekel ürünlerine yapılan aşırı zamların kaçakcıların kesesini doldurduğunu hala anlamadılar mı?

Ayni olayla bende karsilastim babam araciyla bi araca arkadan hasar verdi ve kaza raporu vs hazirlandi karsi taraf aracini yaptirdi ve ta taaaa diger sigortada ek ucret cikti ve babam polis memuru olmasina ragmen itiraz etmeden odemeyi yapmis.... Bu isin asli astari nedir bende konuyu acan arkadas kadar merak ediyorum...

Babanın polis memuru olduğunu vurgulamışsında polis MEMURuda sonuçta bu ükenin vatandaşı nasıl bir ayrıcalık bekliyosun ki

Babanın polis memuru olduğunu vurgulamışsında polis MEMURuda sonuçta bu ükenin vatandaşı nasıl bir ayrıcalık bekliyosun ki

Ayrıcalık bekleyebilirdi anlamında mi yoksa konuyu vatandaştan daha iyi bilmesine rağmen mi ödedi demek istedi acaba. Birde böyle bak kardeşim. polis deyince hemen saldırıyorsunuz

böyle bir durumla karşılaştığınızda hiç uğrşmadan aracı eşinizin annenizin babanızın abinizin ablanızın üzerine geçirmek :)

Ayrıcalık bekleyebilirdi anlamında mi yoksa konuyu vatandaştan daha iyi bilmesine rağmen mi ödedi demek istedi acaba. Birde böyle bak kardeşim. polis deyince hemen saldırıyorsunuz

Abi son 1 ayda yaşadıklarımdan sonra elimde değil gerçekten ki sanmıyorum o şekilde söylemiş olduğunuda öyleyse eğer kusura bakmasın arkadaş

haksızlığa uğramış olabilirsin ama herkesin aynı şekilde davranacağı anlamına gelmez bu. Ön yargı yanlış bence

Onunda eli kolu bağlı o da bir cacık bilmiyor anlamında söylemiştim :D

yazılanlar gerçekse biz neden sigorta yaptırıyoruz o zaman, adamın hasarını direkt kendimiz ödeyelim olsun bitsin.

Geri