Sizce Ferrari`yi diğer otomobil markalarından ayıran en büyük özellik nedir?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan exilegs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sizce Ferrari`yi diğer otomobil markalarından ayıran en büyük özellik nedir?

• Motor gücü

Oy: 20 21.7%
  • İsmi

Oy: 28 30.4%
  • Fiyatı

Oy: 7 7.6%
  • Ferrari`yle özdeşleşmiş kırmızı rengi

Oy: 3 3.3%
  • Dış Tasarımı

Oy: 13 14.1%
  • İlgi çekiciliği

Oy: 9 9.8%
  • Amblemi

Oy: 2 2.2%
  • İç tasaramı

Oy: 0 0.0%
  • Üretildiği ülke (İtalya)

Oy: 0 0.0%
  • Diğer...

Oy: 10 10.9%

• Kullanılan toplam oy
    92
Arkdaşlar ferrari yi diğer arabalardan ayıran özellik ferrarinin MOTOR SESİ dünyada taklit edilemenlerin 2. sırasında 1. sırada da coco-cola nın tadı var :)
Ne yazıkki böyle birşeyin aslı bulunmamaktadır.
Ferrari temelde V8 olmak üzere, V10, V12 ve hatta V12 boxer motorlar üretmiş bir firmadır.
Hiçbir ferrarinin sesi bir diğerine benzemez. Tını mühendisler tarafından fabrikada ayarlanır ve arabaya özeldir. Arabaları tanıyan birisi bir F430 ile Modenanın sesini çok rahat ayırabilecektir. Bu ferarinin taklit edilemez bir sesi olmadığını ilk simgesidir.
Nitekim Ferrarinin sesi diye birşey de yoktur, super-spor dünyasının diğer canavarlarından, Lamborghini, Zonda, Spyker, Ascari vs gibi devirli ve hacimli dev motorlarla ilerleyen araçların çıkartıkları sesi arabaları tanımayan bir kimsenin sadece duyarak ayırması neredeyse imkansızdır. (Hadi AMG makinasından olayı Zonda bir nebze sıyrılabilir.)
Ve yine ülkemizde bulunmayan ve bilinmeyen markalardan olan. Kreissieg ve Capristo gibi markalar gayet ciddi biçimde F1 ve Ferrari sesi tabir ettiğiniz sesleri araçlardan çıkarta bilmektedirler.(Elbetteki uygun araçlardan ;) )

Tarihi ve emeği bence...
geçen belgeselde yapılışını gördüm neredeyse el işçiliğiyle yapılıo araba, adamlar 800 parçayıda elleriyle yapıp birleştiriolar

ben cezveden olmazsa kayfe içmem.
ferrariye gelince serhancım senin hüsnü kuruntun tarihte tek marka vardır

mercedes ve diğerleri:D:D:D

bunun yanında ferrariden daha karizma ve ayrılan otomobiller var en basit örnek ferrari kırmızısı tamamen çalıntıdır .

kırmızının gercek sahibi alfa romeo dur.
ve yarışştıkları dönemde çokcana tozunu yutturmuştur.
italyanlara sorulduğunuda kırmızı = alfa derler...

ferrari yarış başarılarında olduğu kadar yarış pilotlarını öldürmedede başarılıdır adam hırsına o kadar kurban olmuşturki pilot güvenliğine aldırmadan arabaya yüklenmiştir buda hep içinde pişmanlıklar olmasına neden olmuştur.

yani serhan cım ferrari bir arabadır diğerleri gibi ve unutma kardeşim diğerlerinden ayrılan özelliği diğerlerinin ferrariden ayrılan özelliği kadardır...:D:D:D

hepsi desem :D

benim için sadece adı. FERRARI

en sevdiğim filmlerden birinden bir sahne. ferrari pert oluyor ama siz yinede kalkmadan önceki şu sesi dinleyin.

00.28 . saniye de motor sesi lutfen dikkatle dinleyin, tekrar tekrar dinleyin. ilk izlediğimde dikkatimi çekti, defalarca geri aldım dinledim. bakalım sizde farkedecekmisiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=j10B1ei1PNc&feature=related

Son düzenleme:
yani serhan cım ferrari bir arabadır diğerleri gibi ve unutma kardeşim diğerlerinden ayrılan özelliği diğerlerinin ferrariden ayrılan özelliği kadardır...:D:D:D

bu kadar acımasız olma. hic bi zaman bir opel, ferrari kadar ilgi çekici olamaz, isterse baştan aşşagı değişikliğe uğrasın.

yeşilkoyde sonax da KRD plaka LP640 Lamborghini var. belki istanbulda oturanlardan gören olmuştur. o araç bile benden Ferrari muamelesi göremez, nitekim 1 saat inceleme vaktim oldu ama ferrari bir başka. LP640 üstün olabilir, hatta satın alıcak olsam Lp640 alabilirimde, ama yine her gordugum ferrari ye imrenerek bakarım.
bunun aksi olarak ömrüm boyunca bir ferrariye binmek istemiyorum, ya gönlümü feth eden araç beni hayal kırıklıgına ugratırsa ?...

Arkadaşlar bunu yukarıdaki seçeneklerle kısıtlamak yanlış olur.ben ferrarinin baştan sona üretim zincirini izledim videoda adamlar kıl kadar hata affetmiyorlar heleki bir kaporta boya tekniği varki sadece ferrari kullanıyor bunu dünyada.bence ulaşabilirseniz bir izleyin ve sonra katılın ankete ben diğer şıkkını işaretledim bundan dolayı. Teşekkürler.

Geri