sizce??????

Siz aracınızı nerede yıkatırsınız?

• kendim yıkarım

Oy: 24 42.9%
  • benzinci de yıkatırım

Oy: 7 12.5%
  • oto yıkamada yıkatırım

Oy: 25 44.6%

• Kullanılan toplam oy
    56
  • Anket kapatılmış .
arkadaşlar 10 tl yıkama fiyatı. yanı sıra müşteri memnuniyeti acaba olurmu diye (yani bu sektörde tutunabilirmiyim) düşünüyorum ondan dolayı bu anketi açtım. süngerli yıkama eleman kaliteli vs. iyi bir yer anlayacağınız (30.000 tl maliyet) iş yaparmı anlayacağınıız :(

Daha önce hiç tecrüben varmı artık iş yapmak çok tehlikeli. Yıkama işini işi nedir nasıl yürür hiç bilmiyorum ama kabacana bir hesap çıkartalım

Alan kirası.:1.500tl
2 personel.:1.300tl kişi başı 650
2 kişi ssk..:500tl
vergi.......:500tl yıkama bile olsa devlet işletmeyi rahat burakmaz vergi alır.
ekektirik ...:300tl
su ...........:500tl
iletişim..... :100tl telefon internet
1+2 gıda ...:540tl 1.5 kahvaltı 4.5 öğlen yemeyi ve çay parası kişi başı 6tl
toplam......:5240tl

kabaca hesaplayınca aylık en kötü ihtimalle 5240tl masrafın var senin cebinede 5 kuruş koymadan hesapladık bu rakamı cıkatabilirmisin önce onu hesaplamak lağzım benim çocukluğum çanakkalede geçti biraz bilirim oraları boya koruma gibi getirisi yüksek işler kazandırır ama çanakkaleden bassediyoruz doğrusu çanakkalede boya koruma ve yıkama işi pek kafama yatmıyor. 50.000 civarı bütcen varsa temiz iş bence bir arka sayfadaki önerimi gözden gecir.

Birisi karşına çıpık derse ticaret risk işi batmakta var deniyecen derse sakın o mantıkta birinin tavsiyesini dinleme. aslında risk işi konusuna laf yok ama işe girmeden önce hesap iyi yapılmalı iyicene düşünülmeli bu düşünce olmasaydı işletme iktisat bölümü boşuna olurdu. eskidenmiş o şansı varmış kazandı işleri ras gitmedi şansı yokmuş battı. :S

merkez arkadasın yaptıgı hesapta baya kısmalar olmuş. gunde 6 ytl ye kım yemek yıyor. kim su ıcıyor. kim çay ıcıyor. bunun yanında 1.500 lıraya da adam gıbı duz ayak alan bulmakta zor. hadı yıne bu degerlere ulaşıldı dıyelım. 524 arabayı gıderler ıcın yıkarsın. 525. arabada kar etmeye baslarsın. sence buna değermi? yada bu kdr yıkama potansıyelın olacagına ınanıyormusun. tabıkı bu degerler muhtemelen 524 araç yıkanınca sağlanacak degerler. 525. araçta da vergı odemeye su elektrık harcamaya devam edeceksın. bence once bı yıkımaya gıt. ortalama bı yere. orda 1 ay cıvarı açılıştan kapanışa kadar takıl. açık açık konuş bu işe gırmeyı dusunuyorum dıye. gozlemle olup bıtenleri. bide dukkan açacagın yerdekı esnafa sor. biri dukkana cokmeye kalkmasın.

Yukarıdaki hesaba göre aylık 6000 lira sabit masrafın olsa günde en az 20 araba yıkaman gerekir. Saat başı 1 araba yıkansa, 10 saatte 2 kişi zaten 20 araba yıkayabilir. Daha fazla yıkama için daha fazla personel lazım bu da ilave masraf demek. Pratik bir yol olarak, madem Çanakkale'de üniversite öğrencisi çok, bu arkadaşlardan parttime faydalanabilirsin. Daha hesaplı olur. Biz okurken zaman zaman da çalışırdık.

savaş abi nerde kaldı o eski ogrenciler. bende okuyorum. bakıyorum herkes kompleksli. hayatta yıkama ısıne gırmezler. nasılsa ebeveynler kısıyolar harcamaları. onlar gunluk gulistanlık...

savaş abi nerde kaldı o eski ogrenciler. bende okuyorum. bakıyorum herkes kompleksli. hayatta yıkama ısıne gırmezler. nasılsa ebeveynler kısıyolar harcamaları. onlar gunluk gulistanlık...

Eee biz unuttuk artık öğrencilik günlerini. Devir bayağı değişti desene. Lise çağlarımdan beri ben ailemden para istemedim. Yazları çalıştım kışları okudum. Aldığım parayı anneme verirdim. (Kötü alışmışım şimdi de emekli maaşımı alınca hanıma veriyorum. :)) Annem de harçlık olarak bana. Param bitince çaktırmadan üzerine ilave ederlerdi. Nedense benim para hiç bitmezdi :). Sağ olsunlar sayelerinde sıkıntı çekmedim. Ankara'daki evi alırken bankanın yediği bir halt yüzünden babam evin peşinatı için bize para verdi, 3 saat sonra banka hatasını anlayıp işleri düzeltti, biz de babamın verdiği peşinatı 3 saat gecikmeli olarak babama geri verdik. Başka hatırlamam.

ben Ç.kaleliyim ve burda oturuyorum. Burada çok sayıda yıkamacı war ancak adam gibi yıkayan yok. Temiz iş yaparsanız kısa zamanda tutunursunuz. Örneğin burda bagajı asla süpürmüyorlar, güneşliklerin aynalarını bırakın kendilerini silmiyorlar, camlarda çok leke kalıyor, halı tarzı paspasları ıslak olarak arabaya koyup kokmasını sağlıyorlar ve en son yıkattığım yer sağolsun jantların aralarını siyah sanmış :) Yani açarsanız ve bu sorunları giderirseniz beni müşteri olarak kazanırsınız :)

Ama suyu ucuz temin edebileceğiniz bir yer lazım tabii ki.

Yıkamacıda yıkatıyorum ve yıkattığım yerin hizmeti çok güzel olduğundan sabahtan akşama kadar boş durmuyor.

vakiT ve zaManıM olDuğu süRecE kenDim yıKarım fakat geRi kaLan zaManLArda yıKamaCı...

Geri