sport butonu ne ise yariyo

Benim 2005 manuel vites 1.6 Astra H ta da sport tuşu vardı, basıldığında araç gaza hassas tepki veriyordu ve sanki 10 - 15 beygir güçleniyordu.

http://www.youtube.com/watch?v=_V7sRXm0u6I

Sport tuşuna bastığınızda IDS + araçlarda Gaz pedalı tepkisi, Direksiyon sertleşmesi süspansiyon vs.vs.

İlk videodaki kişin yaptığı gaz pedalının tepkisini göstermek.
Video ve araç sizemi ait? bende manuel 1.3 cdti araçta ilkkez esp görüyorum, üstelik renkli ekran ço şık. sanırım ara. cosmo donanım olmalı.
ESP yi sport tuşunu kullanmadanda kapatıp açma tuşu varmı?
Normal kullanımdada kapatabilmek opsiyonelmi yani?

Sport tuşu orijinalde nasılsa öyle çalışıyor.

Yani sport tuşuna basılıp 2*3sn bekledikten sonra kapatıyor. Farklı bir yok ile kapatma yolunu bilmiyorum. Belki sigortasını çıkarsan sport tuşuna basmadan esp off olabilir.

bu nedir ya 1.3 astra da sport nedir ya, gerek yok zaten ise yaramaz bassan ne olur ki 1.9 mu olucak sanki gereksiz, araba nasil cosmo bildigigin enjoy iste klima ecc bile degil :D

Gaz pedalının tepkime süresini ve miktarını ayarlıyor örnegin pedala 1/10 birim bastınız ve aracın deviri 2000 Sportta aldıgınzda 1/10 birimde devir 5000 e gelecek yani sonuna adar basıyormuşsunz gibi yakıt pompalanacak

ids+ ne emrah abi?

ids+ sadece gaz tepkilenmesi ve direksiyon sertlenmesinin yaninda dört tekerlek birbirinden bagimsiz olarak sertlesiyor ve virajlardada ayni görevi elektronik süspansiyon sayesinde gercekten spor bir araba gibi kullanim sagliyor.normal sport tusu olan arabalar yani arkadaslarin bahsettikleri büyük bir olasilikla normal sport olan modeller onlarda sadece ids sport var yani sport tusuna basildiginda sadece gaz direk tepkilenmesi ve direksiyon sertlesmesi oluyor.ids+ cok daha farkli.
(I)nteraktive (D)rive (S)ystem.

Son düzenleme:
Geri