Su birikintisi ve Corsa C...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kaanrevan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yarım metreden belki daha fazla bir su birikintisi var. Günde 8-10 kere geçmek zorunda kalıyorum. Lastikler gömülüyor neredeyse suya. Şuan bir sıkıntı yok da. Acaba motora su falan gelirse alttan bi sıkıntı olur mu? Neye dikkat etmeliyiz?

V kayışından gırc gırc gırc şeklinde ses gelmeye başladı. Arada sırada duyuluyor yağmurlu havalarda. Bununla alakası olabilir mi?

dizeller su birikintisine karşı daha dirençli diye duydum

dizel suya dayanıklıdır ama aşırı suda iyi değildir. corsa engin araç dikkatli ol yinede

dizeller su birikintisine karşı daha dirençli diye duydum

dizeller suya karşı daha dikkatli kullanılmalı..sıkıştırma oranları benzinli motorlara göre çok yüksek olduğu için silindirlere su emilmesi halinde anında piston kolları eğilir ve motor bir daha siz o kolları değiştirene kadar çalışmaz..

Valla Corsa 1,7 dti ise Suyla Bile Çalışır.Ben Çalıştırdım ordan biliyorum ;)

walla benim araç benzinlide, dizel cliosu olan arkadaş böyle birşey demişti bana, araç konusunda bilgi bir insan aslında ama doğrudur diye idda etmiyorum..

neyse arkdaşın sorununa odaklanalım :)

istanbulda o kdr suyu nerde bulacaksın! derdim ama şu son sel olayından sonra görüşüm değişti. yani hangisi suya dayanıklı bilmem ama sonuçta metal, elektronik vs parçaların su düşmanıdır. dikkatli olmak lazım.

lastikler gömülüyor dediğim gibi acaba nerden sonra motor içine su alabilir? motor hangi safhadan sonra başlıyor. Geçtikten sonra kabuta bakıyorum V kayışının oluşturduğu üçgenin alt kısmına kadar geliyor su. Başka bir çare bulmak lazım buna.

dizeller suya karşı daha dikkatli kullanılmalı..sıkıştırma oranları benzinli motorlara göre çok yüksek olduğu için silindirlere su emilmesi halinde anında piston kolları eğilir ve motor bir daha siz o kolları değiştirene kadar çalışmaz..

Arkadaşlar yarım metreden belki daha fazla bir su birikintisi var. Günde 8-10 kere geçmek zorunda kalıyorum. Lastikler gömülüyor neredeyse suya. Şuan bir sıkıntı yok da. Acaba motora su falan gelirse alttan bi sıkıntı olur mu? Neye dikkat etmeliyiz?

V kayışından gırc gırc gırc şeklinde ses gelmeye başladı. Arada sırada duyuluyor yağmurlu havalarda. Bununla alakası olabilir mi?

1.7 dti ın motor isuzu motor. o pistonlar kolay kolay eğilmezler merak etme. Zaten silindire su kaçana kadar su varsa arabayı terkedin gidin:)
v kayışından gelen ses ıslandığındandır. zaten tekerler dönerken davlumbazında yırtıksa (mutlaka yırtıktır eğil bi bak tekerin oraya) içeri su sıçrar... orayı kapattır. egzostan içeri su kaçıyordur tekerler gömülüyorsa onada baktır... ilerde çürümesin... çıktıktan sonrada balatalarda ıslandığından frenlemede sorun yaşayabilirsin.
Aslında bence sen biraz abartmışsın durumu çünki tekerlerin orta seviyesi bile aracın kapıdan içeriye su alması demektir... senin geçtiğin yerde aracın altı dahi anca değiyordur suya sadece davlumbaza bak sağlam olsun yoksa teker içeri su sıçratır...

Geri