su eksilmesi

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi aracım su eksiltyor.siz değerli arkadaşlarda; su eklenmesi iyi değil kireçlenme ve paslanma olur diyorsunuz...peki su seviyesi en dibe vurursa ne yapacaz....ya da antifiriz mi kullanalım sadece...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genleşme kabında sorun olabilir,contanda olabilir ,blokta ve ya kapakta kılcal catlak olabılır,kalorıfer petegınden azar azar kacırabılır,hortumlardan kacırabılır en ıyısı bolca antıfrız koyup öyle dene cunkı antıfrız kacagın belırlenmesınde cok etkılı

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz arkadaş,senin dediğin kalorifer peteğinden azar azar kaçırabilir olayı olabilir...çünkü araba ile seyir halinde iken, ön konsoldan fışır fışır su sesi geliyor..acaba su kalorifer peteğine mi gidiyorki?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soru işaretini ne manada kullandın antırfrız le alakalı mı ? antıfrız bir kimyasal oldugundan ve kireçle tıkanmıi birçok yeri derhal actığından az olacak bir kacırmayı daha da sıddetlendirecek boylece gözle görünür bir hale gelen sızdırmayı tespit etmek daha kolay olacak

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz kardeş, kalorifer peteğine gidiyor olabilirmi su?gerçi petekte su olur, ama anlamadım işte, neden böyle oluyor.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz kardeş, kalorifer peteğine gidiyor olabilirmi su?gerçi petekte su olur, ama anlamadım işte, neden böyle oluyor.
kardesım bu öyle lanet birsey ki basit gibi görünse de cozumu bazen cok zor olabiliyoır ,kısın kalorıferı actıgında camlarında asırı buhar oluyor muydu ya da sağ koltugun önü altı az da olsa ıslanıyor muydu sayet oluyorsa kalorıfer peteğindendir,misal benim genleşme kabımın hortum giren yeri çatlamıs aylarca kacagı bulamamıstık degısmedıgımız hortum kalmamıstı meğer su oradan akcıyormus ama gözle görmek mümkün değildi aslında blok tıpalarına da bir göz attır arkada kalan kısım pek görünmüyor orada da sorun olabilir

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaloriferin çalışmasında sorun yok, camların buharını gideriyor.koltuğun olduğu yerde, ya da arabının içinde herhangi bir ıslanma olmuyor.ustaya tekrar yol göründü artık..yola çıkarken tik oldu, hemen suyu kontrol ediyorum.hatta geçen gün hararet 95 i geçti bir ara, hemen motor kapağını açıp baktım..fan çalışıyordu..

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaloriferin çalışmasında sorun yok, camların buharını gideriyor.koltuğun olduğu yerde, ya da arabının içinde herhangi bir ıslanma olmuyor.ustaya tekrar yol göründü artık..yola çıkarken tik oldu, hemen suyu kontrol ediyorum.hatta geçen gün hararet 95 i geçti bir ara, hemen motor kapağını açıp baktım..fan çalışıyordu..
kolay gelsın ama once bolca antıfrız koyup 1 hafta dıkkatlı sekılde kullanın bakalım hortumlardan,petekten bir yerde sızıntı peydah olacak mı