Subwoofer Hakkında.

KaanKaya58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar , Şu anda 99 Astra CD aracımda herhangi bir ses sistemi mevcut değil , Orjinal hoparlörler ile müzik dinliyorum. Ama az biraz da bass olsa hiç fena olmazdı :)
Benim sorum çok abartılı olmayacak şekilde bir subwoofer takmak istiyorum.
Evdeki 20 Watt lık subwooferim bana yetiyor , Aynı şekilde camı çerçeveyi titretmeyecek , Bana dinlediğim müzikten biraz daha keyif almamı sağlayacak bir sistem önerisi yapacak olan bir yardımsever varmıdır ? :bir:

Evdeki 20W'lık subwoofer ev gibi sessiz ortam için tasarlanmıştır ;)

Bagaja mı monte edeceksiniz?

Merhaba kaan, öncelikle arabanda mevut kolonların yeterli müzik zevkini sana sunabileceğinden bahsedeyim. Aracın mevcut sisteminde eksik olan şey hoparlör değil ana ünitedir yani teyp. En bilindik Pioneer marka 4x50 çıkış güçlü ana ünite alırsan ummadığın kadar kaliteli baslı falan bir müzik zevkine sahip olacaksın. Bagaja koyacağın herhangi bir subwoofer evde dinlediğin müzik sisteminden aldığın zevki vermeyecektir. Geneli 24bit olmak üzere bilgisayarın ses kartından çıkan çok kanallı sesi dinliyorsun, ancak araçlara takılan subwooferlar MONO olup tek kanallı sadece sesi doyurmak için bass veren garip bişeyden öte değil şahsi görüşüm. Velhasıl aracın orjinal hoparlörleri gayet yeterlidir, yetmediğini düşünürsen aynı boyutta hoparlörler alıp aracına taktırdığında istediğin sesi alacaksın.

Merhaba kaan, öncelikle arabanda mevut kolonların yeterli müzik zevkini sana sunabileceğinden bahsedeyim. Aracın mevcut sisteminde eksik olan şey hoparlör değil ana ünitedir yani teyp. En bilindik Pioneer marka 4x50 çıkış güçlü ana ünite alırsan ummadığın kadar kaliteli baslı falan bir müzik zevkine sahip olacaksın. Bagaja koyacağın herhangi bir subwoofer evde dinlediğin müzik sisteminden aldığın zevki vermeyecektir. Geneli 24bit olmak üzere bilgisayarın ses kartından çıkan çok kanallı sesi dinliyorsun, ancak araçlara takılan subwooferlar MONO olup tek kanallı sadece sesi doyurmak için bass veren garip bişeyden öte değil şahsi görüşüm. Velhasıl aracın orjinal hoparlörleri gayet yeterlidir, yetmediğini düşünürsen aynı boyutta hoparlörler alıp aracına taktırdığında istediğin sesi alacaksın.

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için , Aracın teyibini yaklaşık 3 ay önce pioneer deh 1550 ile değiştirdim ve ses gerçekten düzeldi bass miktarı çoğaldı. Ama yeterli gelmiyor maximum ses seviyesinde ses bozuluyor. Galiba 2 tane midbass hoparlör işimi görecektir ama yinede ufak tefek te olsa bir subwoofer taktırmak istiyorum. Tekrardan teşekkür ederim.

merhaba kaan kardeşim arabanın orjinal hoparlörüne ek yada onun yerine bir takım component alabilirsin bunu da fazla bir bass istemiyorsan orta halli bir sub ve mono amfi ile beslersin tam istediğin şekilde müzik keyfin olur. sana sub tavsiye edecem ama benim kullandığım punch 2 woofer var harika bir bası var ama sen güçlü istemiyosun şayet teypten veya amfiden bası kısarım dersen çok güzel bir subwoofer dur tavsiye ederim.

Sanırım adrenalinli bir ses sistemi aramıyorsunuz. Evinizdeki keyfi verecek kalitede bir sistem arıyorsunuz. Bunun için düşük bir anfi+kapı içi kaliteli kolonlar+kapı içi yalıtımlar+kaliteli bir teyp+kaliteli müzikler :D

Cevaplarınız için teşekkür ederim , Sanırım bir amfi alıp düşük watt lı bir subwoofer bağlayacağım :)

Bu arada, bizim arabaların kapılarındaki hoparlörler mid-bass cinsinden hoparlörler mi? Malum bir de ufak ufak tviter hoparlörler var tiz için. Orjinalleri söküp mid-bass komponent mi takmak lazım?

Geri