Subwoofer Hakkında.

Bu arada, bizim arabaların kapılarındaki hoparlörler mid-bass cinsinden hoparlörler mi? Malum bir de ufak ufak tviter hoparlörler var tiz için. Orjinalleri söküp mid-bass komponent mi takmak lazım?

mid takımlar genelde yüksek ses için kullanılır. Yükses seste çok güzel ses verir. Anfisiz kullanmakta zor yani. Orjinal yerine yine aynı şekilde sony jbl vs markaların kompenentlerini bağlamanız daha iyi olacaktır. Basıda ne derecede istediğinize bağlı müziği nasıl dinlediğinize bağlı birazda.

Çözümü 180-200 TL ye Anfi + 100-150 TL ye Subwoofer. Bu işin azıcık zevk versini olmaz :D ki bu verdiğim fiyat en dandik bass sistemi için.componentleri hiç saymıyorum...

Çözümü 180-200 TL ye Anfi + 100-150 TL ye Subwoofer. Bu işin azıcık zevk versini olmaz :D ki bu verdiğim fiyat en dandik bass sistemi için.componentleri hiç saymıyorum...

cagri fiyatlari dusukmtutmussun

jbl 1000lik oneririm ilk bas icin ideal 150-200tl(kutulu)

amfi icin en az 250tl gozden cikar ve jbl 75.4 dusunebilirsin orta olcekli componentte destekler yada temiz bulabilirsen pioneer gm-x924 super bir amfidir

benim tavsiyem öyle piyasada gördügün 1000 watt 2000 watt gibi hikayelere kanma,bu tip bir enerji almak icin nasil bir converter kullanildigini biliyor olman lazim ve en önemlisi bu tip gücler ortalama arabanin ic hacmine göre hesaplanmistir, örnek vereyim ayni güc gercek 1000watt loud PA bir hoparlör ile normal bir otomobil icin üretilen 1000 watt hoparlörü yan yana koy ve bu iki hoparlöre 1000 watt gücünde bir PA anfi bagla ki kaliteli bir seri anfi 8 Ohm icin 2-4 bin eurodur, oratalama sesi %90 olarak ac ondan sonra otomobil icin üretilen hoparlörü dinle1-2 dakika sonra o hoparlörün karbon parcalarini bobin tellerini yerden toplarsin diger hoparlör ise en 1000 watt max da bile hic sorunsuz haftalarca calisir ve karsina gecersen böbrek tasi döktürür,(bahsettigim alan acik alan icin gecerli)ve o sirada git elektrik sayacina bak nasil firil firil dönüyor evde UFO isitici calistirmis gibi olursun,yani demem o ki 12 volt araba aküsünden alacagin enerji o kadar degil ;) ...bende bir ürün düsünüyorum arabam icin koltuk altina konan aktif bass lar var pioneer , kenwood vs gibi onlardan al cok temiz ses alirsin bagaja koyarsan sadece ugultu alirsin ama araba icersinde biryerlere koyarsan ton ( nota) olarak bass algilarsin, ama üzerindeki frekans araligini ortalama 150Hz veya üzeri varsa o ayara getirirsen, arabanin icersinde kendi hoparlörlerinden o araligi teypteki EQ dan kapatirsinki arabanin kendi anfisi ve hoparlörü zorlanmaz ve daha yüksek volüm acip temiz ses alabilirsin ayrica bunun karsiliginda koltuk altindaki bass arabanin kendi hoparlörlerinden gelmeyen 150hz ve biraz üzeri frekans lari verir böylece almis oldugun bass hoparlörü asli görevini yapmis olur .

örnek;

http://www.amazon.de/Pioneer-TS-WX1...84681&sr=8-1&keywords=pioneer+aktiv+subwoofer

veya;

http://www.amazon.de/Pioneer-TS-WX2...84558&sr=8-2&keywords=pioneer+aktiv+subwoofer

diger;

http://www.amazon.de/Kenwood-KSC-SW...4599&sr=8-12&keywords=pioneer+aktiv+subwoofer

bunun gibi bircok ürün mevcut piyasada ve emin ol yeter...

Pioneer TS-WX210A Aktiver geschlossener Subwoofer (150 Watt) schwarz

bu urun çok başarılı ama tr fiyatları çok yuksek trde herşeyin fiyatı yuksek oldugu için başlangıç düzeyi şeylere çok para veriyoruz örneğin ben 1600tl masrafla altta listelediğim sistemi kurdum;

1-Vibe lite air 6 component takimi
2-Pioneer avh-2550bt
3-Navitech geri gorus kamerasi
4-Pioneer gm-x944 amfi
5-Jbl 1000w bas

Geri