Teknoloji & usta sürücü.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan MERKEZ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

usta sürücü & teknolaji

• ABS kendi işini halleder teknoloji ile iş bitirir.

Oy: 30 47.6%
  • Usta sürücü yenilmezdir abs den daha kısa sürede durur.

Oy: 33 52.4%

• Kullanılan toplam oy
    63

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belkide abs çıktığı günden beri tartışılan bir konudur bu. Sizce teknolojik abs li arabamı kendi kendine en iyi şekilde durur aynı değerlerde disk ve balatalara sahip abs siz ama usta bir sürücümü daha iyi durur. (tabi teklonojiyide bir kenara atamayız)

Son düzenleme:
İstediğimiz kadar usta sürücü olalım,karşı taraf hata yapmayacak diye birşey yok.:)
Diyelim usta sürücü durdu,ya gelip arkadan başkası çarparsa? Durmanın bir anlamı kalmaz..:)

Yok yok teknolojinın abs, esp v.s nin yararlarını bir kenera atamayız hatta bunlar olmasa bir çok felaketin önüne gecilemez. Konuyu istisna durumlar için değerlendirelim. Tam teknik bilgiye sahip arkadaşlar bu konuda bizi aydınaltırsa çok da güzel olur. Yıllardır abs li araç kullansamda bana abs devreye girdiği andan itibaren araba altımdan kayıyormuş hissi veriyor.

İstediğimiz kadar usta, tecrübeli sürücü olalım. Acil bir olay anında panik olabiliriz, dalgın olabiliriz, elimiz ayağımız birbirine dolaşabilir. Teknoloji+ustalık daha mantıklı.

Formula 1 de ABS yok, WRC de ABS yok, WTCC de ABS yok. Demek ki usta sürücü daha iyi durur. Hiç bir teknolojik eklenti uzman bir insan ayarına gelemez. Ancak sıradan sürücülerin acemiliklerini örtebilir.

o zamanlar uno kullanıyordum hızım 60 filan kontrolsüz kavşak sağfan önüme birden motosiklet çıktı gördüm frene bastım faklat araç 1 metreden fazla kaydı ve motosiklet çarptı ben zamanında gördüm frene bastım fakat nafile abs olsa durudum ve motosiklet önümden geçerdi

usta söför gerekirse elini camdan uzatır öndeki arabaya dayanır durdurur arabasını

aslında abs'li aracın firen mesafesi abs olmayan araçtan daha fazla
abs firen yaparken sağa-sola dönmemizi sağlıyor
eğer direkyon sabit kalıcaksa abssiz usta sürücü daha çabuk durur

onu bunu bilmem usta şöför zaten panik fren yapmaya gerek kalmadan (olabilecek tehlikeleri önceden fark edip kendini ona göre hazırlayan ) araç kullanan şöföre abs de gerek kalmaz!!!!!!DAHA DİKKATLİ OLALIM ABS YE GEREK DUYMAYALIM!!!!

Geri