terbiyesizlik..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan burak_gt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bu tür olayları okuyunca yeni sattığım vectram gözümün önüne geliyor. 98 model gl 75000 km de motor kaputunu kaldırınca parçaların üzerindeki sarı kırmızı okey mühürleri karşılıyordu. Motoruna bakım harici usta eli değmemiş boyası çil çil. Koltuğa oturup km yi görünce bu neya kamera şakası mı diyen arkadaşlar. Sattığım arkadaşla hala görüşüyoruz. Aracın başına geldi usta sanayi lafı etmedi notere gidelim abi dedi o kadar. Bilmeyenler için sıfır masraflı 17000 e verdim hayrını görür inşallah

satıcı var dua alır satıcı var beddua alır,bende mal sattım ahmet beyin dediği gibi sattığım kişilerle hala görüşmekteyim aracımı satarken bütün aksesuarlarıyla verdim orjinal parçaları özenle sardım strece koydum bagaja öyle verdim adam arıyor sohbet ediyoruz her aradığındada teşekkür ediyor malı sattım iş bitti değil aldığım mal güzel olacakki binerken rahat bineyim satılığa çıkardığımdada kafam rahat olsun kimsenin bedduasını almaya gerek yok 3-5 kuruş için,adam beni genç gördü birşey bilmiyor sandı ama nihayetinde olması gerekeni ince ayrıntıları az çok öğrendik sonuçta avrupa araç mazallah bi arıza verse kül oldun

İlginç birşey anlatayım mı.Bir araç sattım.Aracın bazı masraflrı vardı alt takımda bizzat öel serviste kendim başında durup yaptırdım.Amortisörler değişirken başında durdum.Arabayı satarken yapılan bakımların faturalarını da gösterdim.Adam yetkili servise de gösterdi araba 10 üzerinden 9 aldı.(alıcı 10 üzerinden kaç verirsin demişti servis ustasına).Aradan 20 gün geçti.Herif geldi bana sen bana patlak amortisörlü araba satmışsın dedi.Arkadaş sana fatura gösterdim.Yetkili servise birlikte gittik gösterdin.Seni kandırmadım zorla satmadım.Kendin gözünle gördün kulağınla duydun daha neyind derdindesin dedim.Allah sana o parayı haram etsinde allah işinden etinde o olsunda bu olsunda.Aldığım beddualara bak.İş sadece dürüst satıcı olmakla da bitmiyor, alan kişinin bilinçli olmasıda önemli.

İlginç birşey anlatayım mı.Bir araç sattım.Aracın bazı masraflrı vardı alt takımda bizzat öel serviste kendim başında durup yaptırdım.Amortisörler değişirken başında durdum.Arabayı satarken yapılan bakımların faturalarını da gösterdim.Adam yetkili servise de gösterdi araba 10 üzerinden 9 aldı.(alıcı 10 üzerinden kaç verirsin demişti servis ustasına).Aradan 20 gün geçti.Herif geldi bana sen bana patlak amortisörlü araba satmışsın dedi.Arkadaş sana fatura gösterdim.Yetkili servise birlikte gittik gösterdin.Seni kandırmadım zorla satmadım.Kendin gözünle gördün kulağınla duydun daha neyind derdindesin dedim.Allah sana o parayı haram etsinde allah işinden etinde o olsunda bu olsunda.Aldığım beddualara bak.İş sadece dürüst satıcı olmakla da bitmiyor, alan kişinin bilinçli olmasıda önemli.
o müşteri kesin bir çukura afedersiniz öküz gibi girmiştir patlatmıştır sonrada satanda sanki bu işlerden anlamıyor bir o zeki ona bu amortisör masrafını kakalarım diye gelmiştir abi size kusura bakmayın olayı betimlemek için böyle yazdım saygılar...

o müşteri kesin bir çukura afedersiniz öküz gibi girmiştir patlatmıştır sonrada satanda sanki bu işlerden anlamıyor bir o zeki ona bu amortisör masrafını kakalarım diye gelmiştir abi size kusura bakmayın olayı betimlemek için böyle yazdım saygılar...

Kusura bakacak bir durum yok zaten olan olay sizin yazdığınız gibi.

herkez araba kullanıyor ama nasıl şekilde kullandığı belli belirsiz ben bi setten geçerken yada çukur görünce durup yavaş yavaş salarım arabayı mazallah karteri delebiliriz amasörleri patlatabiliriz herşey olabilir yani ama kimisini görüyorum ooo Allah versin çukur set dinlemeden varmı yokmu umursamadan direk geçip gidiyor sonra arıza verince aldığı adama saydırmaya başlıyor bu işte cahillikten ileri geliyor başka hiçbirşey değil

herkez araba kullanıyor ama nasıl şekilde kullandığı belli belirsiz ben bi setten geçerken yada çukur görünce durup yavaş yavaş salarım arabayı mazallah karteri delebiliriz amasörleri patlatabiliriz herşey olabilir yani ama kimisini görüyorum ooo Allah versin çukur set dinlemeden varmı yokmu umursamadan direk geçip gidiyor sonra arıza verince aldığı adama saydırmaya başlıyor bu işte cahillikten ileri geliyor başka hiçbirşey değil

emin ol o araçlarda alın teri yoktur o şahısların

biz arabamızı satılığa çıkardığımızda dönüp bakmayan, burun kıvıran adamlar gidip ne olduğu belli olmayan adamlardan ne olduğu belli olmayan arabaları hem de daha pahalıya alıyorlar ya helal olsun diyorum. sonra da başlıyor sorunlar: yeni aldığım arabanın bilmem neresi şey oldu ne yapmalıyım falan filan işte...

bu arada sözüm meclisten dışarı. yanlış anlaşılmasın. yaşadığım bir olaydan...

biz arabamızı satılığa çıkardığımızda dönüp bakmayan, burun kıvıran adamlar gidip ne olduğu belli olmayan adamlardan ne olduğu belli olmayan arabaları hem de daha pahalıya alıyorlar ya helal olsun diyorum. sonra da başlıyor sorunlar: yeni aldığım arabanın bilmem neresi şey oldu ne yapmalıyım falan filan işte...

aynen öyledir özgür bey 2 sene önce vectra a sattım 34 coj 69 şuan internette satışta araca 4 gazlı amasör taktım delphi ön takımı sıfır yaptım sıfır lpg muayne yaptım motor kulaklarına varana kadar yaptırdım kusursuz oldu ama başka araç almak için yok pahasına 7.000 gibi bi komik rakama sattım ben 240.000 km de verdim şuan adam 9.750 yazmış ve araç 150.000 km'de :) msj atıp km orjinalmi dedim orjinal dedi bütün detaylı resimleri var bende aracımın km kadranını bile çekmiştim satarken :D

buyrun ilan:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...kimli-opel-1-8-gl-vectra-1995-85819004/detay/

Geri