Trafik cezasi-muayene

selcuk_abanoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi akşamlar.Bir sorum olacak.Bugün arabayı satmak içi notere gittik ve hiç haberimiz olmayan 2008 e ait 2 tane trafik cezası çıktı ve bu nedenle satış yapamadık.İşin garip tarafı ceza bize hiç tebliğ edilmedi ve 2009 da tüvtürk te muayenesi yapıldı aracın.Sorum şu trafik cezası olan bir aracın muayenesi yapılmıyor diye biliyorum eğer doğruysa muayenesi nasıl yapıldı?bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ceza tutarları ne kadar torba tasarı kapsamında eski tarhli cezalar belli bir limite kadar affa tabii tutuldu

selcuk_abanoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ali abi 2 tane ceza görünüyor 55 tl lik faizleriyle birlikte birisi 126 tl ye diğeri 150 tl ye çıkmış iptal edilirse 55 tl üzerinden mi iptal edilecek faizleri de hesaba katılacak mı?

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıntı hakkında fazla bilgim yok vergi dairesine bir ara uğrarsan kesin bilgi alabilirsin

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olay tipik bir cezanın geç işleme durumu.. benimde 2007 den ceza var, ben yatırdım falan sanıyodum ama sonra ikna oldum cidden unutmuşum yatırmayı, evde dekontta bulamadım çünkü, araç 2009 da muayne oldu, çünkü daha sisteme işlememişti.. ama şimdi işli.. bu sene 25 şubatta muaynem var.. bende torbayı bekliyorum.. ceza 101 tl , 303 olmuş umarum 101 üzerinden değerlendirilir.. çünkü 120 nin altındakiler diye geçiyo..

babam geçen ceza yemiş 124 tl :D 4 tl yle bize kaçmış olcak.. olsun bunada şükür :D

çünkü son 1 yılda ben askerdeyken sağolsun babam 5 6 tane 100 lira altı gibi ceza yemiş, park cezası , telefonla konuşma, emniyet şerit ihlali gibi..

selcuk_abanoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torba yasa resmi gazetede yayınlandı mı acaba?malum yarın satışa götürcem arabayı yayınlanmadıysa ödeyeceğiz mecburen:(

selcuk_abanoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben en son birkaç gün önce televizyonda bir adam , mart başı yasalaşır, çünkü cumhurbaşkanına daha yeni gitti, direk onaylanırsa tepki çeker falan diyodu...

bugün sabah markette de torba çıktı muhabbeti oldu ama emin değilim.. eğer çıktıysa televizyonlarda habire geçer.. ana haberi iyi dinleyelim.. sen yarın arabayı satıcan benimde cuma muayne bitiyo :D işimiz torbaya kalmış

kfancareri

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar Cumhurbaşkanına gönderildi ve 15 gün inceleme süresi var

selcuk_abanoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben en son birkaç gün önce televizyonda bir adam , mart başı yasalaşır, çünkü cumhurbaşkanına daha yeni gitti, direk onaylanırsa tepki çeker falan diyodu...

bugün sabah markette de torba çıktı muhabbeti oldu ama emin değilim.. eğer çıktıysa televizyonlarda habire geçer.. ana haberi iyi dinleyelim.. sen yarın arabayı satıcan benimde cuma muayne bitiyo :D işimiz torbaya kalmış

mecbur bekliycez yapcak bişi yok cumhurbaşkanına gittiyse bugün yarın onaylanır gibi:D