Trafik cezasi-muayene

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşım;

öncelikle benim 2006 senesinde 3 adet radar cezam vardı ve hersen muayeneye girdim problem olmadı. ama bu sene yeni bir uygulama yapıp cezları muayene istasyonları görüyor ve yaptıramadım. ufak tefek cezalar ve zamlar ile birlikte 2500 lira bi cezam çıkıyor.

eğer yasa çıkarsa 350 civarına düşüyor ve o saniye ödeyip muayenemi yaptırıcam. 2 aydır muayanem yok malesef zaten arabayıda kullanmıyorum bu yüzden.

vergi dairesinde arka sayfa dedikleri bi mevzu var sadece satışta zınk diye çıkartıyorlar

akselerbol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar torba yasası geçti ama daha uygulamaya konulmadı buda mart başı gibi tasarıda tebliğ edilmeyen cezalar iptal edilecek yazıyordu değişiklik olmazsa size tebliğ edilmiş cezaların silinme durumu yok ama gecikme faizleri düşecek ondan yararlanabilirsiniz.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deme öle ustad :D 120 tl nin altı silincek dedi.. ama dediğin gibi tebliğ edilmeme koşulu varsa yine bize patlıyo.. neyse

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süper haber.. bugün muaynem bitti... pazartesi salı en geç hallederim o zaman.. yani 120 tl altı cezalar umarım siliniyodur.. öle diyolardı

dün vergi borcunu öderken, torba 10 15 güne çıkar demişti adam.. beklediğimden çok çabuk oldu ohh be

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meftun vergi borcunun silinmesi için vergi dairesinde bu durumu ibra etmen lazımm yoksa talep olmadığı takdirde cezalar sıfırlanmıyorr

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet onu biliyorum abi.. yani yine de uyardığın için sağol tabi :)

dün ben vergi borcunu yatırdım 2011 in 1. taksidini.. 1 ay gecikince çok az bir faiz işliyo... ama trafikz cezam var 2007 den , 303 tl olmuş.. şimdi pazartesi ilk iş yine topkapıdaki motorlu taşıt vergi dairesine gidip dilekçe falan filan uğraşmak.. ondan sonrada hemen muayne inş.. bugüne kadar ne muaynesiz ne kaskosuz ne de sigortasız falan gezmedim, hatta şu sıralar emniyet kemerimi de hep takıyorum :) ama bu haftasonu muaynesiz geçecek :( o yüzden istinye parka da gidemiyoruz :(

umarım bir dahakine katılırız belki sende olursun falcon :)

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meftun olm ne korkuyorsun atla gel işte bende geliyorum hemde muayenem yok :)

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar bu radar cezalarını veya kırmızı ışık vs tam olarak öğrenebilmek için temyiz kagıdı mı çıkarmak lazım(satışa uygunluk belgesi)