Turbo açmıyor

iksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam adam kaynaklat temizler boyar sifir diye satabilir nerden bilebilirki insan, hangi turbocuymus bende arkadaslarima sordurayim var mi fazla manifold diye bizede lazim cunku

Kubilay07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bilmiyorum konyaya yolluyacam çarşamba günü sabah değiştirecek,fotoğraf istedim ürünler yarın gelecekmiş inşallah dediğiniz gibi revizyonlu değildir[emoji848] zaten 700tl ye kadar buldum italyan üretim yine Konya da bu ucuz olan dediğiniz gibi çıkarsa italyan üretimi olanı alırım.

Kubilay07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam adam kaynaklat temizler boyar sifir diye satabilir nerden bilebilirki insan, hangi turbocuymus bende arkadaslarima sordurayim var mi fazla manifold diye bizede lazim cunku

Bende arkadaş vasıtasıyla ulaştım yarın sabah fotoğraf ister buradan paylaşırım ürünü ve turbocuyu

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Paylasin bakalim merak ettim skinti yasamayinda nekadar ucuz olursa okadar iyi dir

Kubilay07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kubilay07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın turbocu parça nakliyesi sıkıntı oldu dedi 1/2 güne elinde olacağını söyledi o yüzden atamadım ama başka yerle görüştüm direk üreten firmayla,bana stok bitti tekrardan üretime geçecek fiyatıda 400 ila 500 tl arası olacak maksimum dedi.

• Beğen
Tepkiler: iksk

akyel_aytac

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sizin adınıza sevindim inşallah bir daha yanmaz keyifli surusler

Kubilay07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 1 haftalik denemeden sonra sizinle paylasmak istedim,aracim malum zafer bey in de bildigi gibi 0299 hatasi veriyordu once turbo degis dediler 4000 tl sonra manifold degisikliginden zafer bey den ogrendigimizle 1500 civarina dustu en son care valf olabilir mi diye bir soru isareti vardi.Internette sifir kullanilmamis valf buldum 100 150tl civari gecen gun guncellemeden sonra taktirdim zira guncelleme donusu yine yandi.Uzatmiyim parcayi taktirdim ve inanirmisiniz kan akisim hizlandi gaza dokundukca aractaki tepkimeler adami heyecanlandirir sekle döndü,klimali tam devir acip zorladim baya bi ama hata vermedi ,fethiye antalya arasi git gel 500 km civari yol yaptim ve sükür ki yanmadi ayrica yolda deneme yapip kalkista birde jetta tokatladim [emoji23][emoji23]Sizlere tavsiyem arkadaslarim once bi valfi kontrol ettirin para kolay kazanilmiyor tamirci degistir der,bu forumdaki insanlara da tesekkur ediyorum ,cok fikir alisverisi yaptim,ozellikle zafer bey cogu konuda yardimci oldu,sizlerde de 0299 hatasi varsa manifoldu actirmadan bi selenoid valfi degisip kontrol etmeniz,hepinize iyi gunler dilerim,"En yakin zamanda servise götürün "yazisi olmayan gunler dilerim[emoji6][emoji6]

Çok geçmiş olsun hocam ben hala çözemedim sorunu manifold çatlak fakat araç her an turbosuz gibi yani yokuşta yada yüklenince güç kaybı durumu yok.Zaten her şey bir anda oldu lpg ayarı yağ bakımı yaptırdım yola çıktım 100 km gittim araç güçten çekişten düştü.
Konya Antalya Mersin ne kadar sağlam usta var gittim turbo değişecek diyorlar ama garanti vermiyorlar sorun onda değilse turboyu geri almayız diyor,sensörleri deneyin önce diyorum adam bildiğinden şaşmıyor aracın başında da değilim başkası ilgileniyor,siz hangi sensörü değiştirttiniz bu emme manifoldunun altında kalanı mı zor yerde olan.

Kubilay07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayet garantili olursa cok kisinin isine yarar dua alirsin hocam.hadi bakalim alirsan fotosunuda eklersen sevinirim

Garanti konusuna girmedim hiç çünkü orjinal manifold bile çatlatıyor sadece sebebini sordum neden çatlıyor diye,bana katalizörde ısı sıkışıyor ondan dedi.

iksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garanti konusuna girmedim hiç çünkü orjinal manifold bile çatlatıyor sadece sebebini sordum neden çatlıyor diye,bana katalizörde ısı sıkışıyor ondan dedi.
hocam manifold uzerindeki siyah sensör kucuk hortumlar mevcut uzerinde selenoid valfi deniyor once bi onu deneyin diger turlu manifoldu degistirin sayet catlak varsa ,turbonun arizali olmasi halinde aracta islik sesi vb durum olur arac gitmez hiz belli bi limiti gecemez,ben aracimda 170 180 e basiyordum banada arizali dediler turbo,sans eser valf denedik oldu,turbo denen parca 4000 tl yazik kendileri kaputa dokununca 50 tl aliyor