Turbo açmıyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Daha oncede bu konuyu konustuk 1.6 dizel araci olan bi arkadas babasini ankaraya gondermis valfi degistirmisler ayni sizin gibi ucuyo felan dedi aradan bi sure sonra yine ayni duruma geldi dedi. sana soyle anlatiyim ben bu sorunu yasayan herkese once manifoldu kontrol ettirin catlak yoksa selenoid valf yada map sensorundendir diyorum. Sunu demiyorum selenoid valfi degistir duzelmezse manifold degistirirsin. Ortada bi catlak varsa bu bi sorundur. Ve yine ayni duruma gelecektir muhtemelen.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sen valfi degsitirince basinci iyoce artti. Bu kez o catlak daha buyuyecek bilgine

Kubilay07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam manifold uzerindeki siyah sensör kucuk hortumlar mevcut uzerinde selenoid valfi deniyor once bi onu deneyin diger turlu manifoldu degistirin sayet catlak varsa ,turbonun arizali olmasi halinde aracta islik sesi vb durum olur arac gitmez hiz belli bi limiti gecemez,ben aracimda 170 180 e basiyordum banada arizali dediler turbo,sans eser valf denedik oldu,turbo denen parca 4000 tl yazik kendileri kaputa dokununca 50 tl aliyor

Yok hiç ıslık veya aykırı ses olmadı 1300₺ turbo+manifold buldum 1 yıl garantili sensörleri mersinde usta bulup denetecem yine düzelmezse turbo değişecek son çare.

iksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha oncede bu konuyu konustuk 1.6 dizel araci olan bi arkadas babasini ankaraya gondermis valfi degistirmisler ayni sizin gibi ucuyo felan dedi aradan bi sure sonra yine ayni duruma geldi dedi. sana soyle anlatiyim ben bu sorunu yasayan herkese once manifoldu kontrol ettirin catlak yoksa selenoid valf yada map sensorundendir diyorum. Sunu demiyorum selenoid valfi degistir duzelmezse manifold degistirirsin. Ortada bi catlak varsa bu bi sorundur. Ve yine ayni duruma gelecektir muhtemelen.
zafer hocam benim arac 1.4 turbo benzinli lpg yok,ayrica astra j facebook grubunda da ayni hatayi alip degistirip duzelen araclar mevcut,sayet manifold catlagi varsa zaten ilerleyen zamanda ortaya yine cikar ve hata verir ama suanlik kisa vadede duzelmis gorunuyor ,bende ilk oncelik olarak valf denedim zira sizin dediginiz gibi ustaya gidip hadi sunun manifoldunu sök bakayim deyince bin dereden su getiriyorlar ,insallah valften kaynaklidir degilsede yapacak birsey yok tekrar ariza bas gosterirse manifoldu degistiririz komple turbo degismekten iyidir

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

iksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
zafer hocam benim arac 1.4 turbo benzinli lpg yok,ayrica astra j facebook grubunda da ayni hatayi alip degistirip duzelen araclar mevcut,sayet manifold catlagi varsa zaten ilerleyen zamanda ortaya yine cikar ve hata verir ama suanlik kisa vadede duzelmis gorunuyor ,bende ilk oncelik olarak valf denedim zira sizin dediginiz gibi ustaya gidip hadi sunun manifoldunu sök bakayim deyince bin dereden su getiriyorlar ,insallah valften kaynaklidir degilsede yapacak birsey yok tekrar ariza bas gosterirse manifoldu degistiririz komple turbo degismekten iyidir
Zaten komple turbo degismini onermiyorum turbon ses yapmiyorsa islik sesi cikarmiyosa turbon saglamdir. Sen gidip turboyu degistirtiyorsun cikan turboya bi manifold takip satiyolarlar. Manifold sorunu cozuyor

• Beğen
Tepkiler: iksk