turbo başınç valfi

calligrapher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar aracımda ecn 010807 hata kodu çıkıyor.Araç 3000 devire gelince motor ışığı yanıyor ve gaz kesiyor.Fakat kontağı kapatıp açınca sorun çözülüyor.turbo başınç valfi hatası veriyor bu sorunu daha önce yaşayan arkadaşlarımız varsa sorunun çözümü hakkında yardımcı olmalarını rica edicem.iyi forumlar

vw lerin kronik hastalığı. her vw de (yakıtın temizliğine göre) senede bir kere valfe sıkışan 250tl yi ustalar çıkartır.

yakıtlarımızın normalden daha fazla kurum çıkardığını hepimiz biliyoruz. işte bu kurum zamanla turbonun fazla bastığı havayı atması gereken valfi tıkadığını düşün. sensörler bunu algılar ve motor arızaya geçer. yoksa motora zarar verir.
ustalar turboyu söker temizler ve yerine takar.

ama sendekide aynı olacak diye birşey yok belki kurum değilde valf arızalıdır.

eyvallah kardeşim servise gösterdim valf çalışıyor. Dediğin gibi bi 200luk sıkışmış .TEMİZLİK:)

010807 Hatası

Aynı sorun bende de var ama bir türlü çözüm bulamadım. Sorunu gideren arkadaşlar nasıl giderdiklerini anlatabilir ler mi_?

Yapılan işlemler :

Mutlak basınç sensörü değişti (Emme manifolt üzerindeki)

Selenoid valf değişti.

Egr ve Manifolt temizlendi

ama sorun devam ediyor. Özellikle motor soğukken.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ...

eyvallah kardeşim servise gösterdim valf çalışıyor. Dediğin gibi bi 200luk sıkışmış .TEMİZLİK:)

Selamlar, Valfin çalıştığına bakmayın, bende götürmüştüm, illa değişin dememe rağmen değişmemişler, yolda kaldım. 300 km traktör gibi gittim. İyi bi ustaya gösterin, sadece bilgisayara bağlayarak bakanlar maalesef yanılabiliyorlar.

Geri