ÜRÜN İLE İLGİLİ - tavsiyeler görüşler.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;
Sizlere de danışmak istedim. Aracımı haftada 1 dışarıda yıkatıyorum. Güvendiğim bir yıkamacıda bazen vaktim olduğunda kendim yıkıyorum 2 kova su ile.... Mikrofiber bezlerim yıkama süngerim mevcut. Elimdeki ürünler bitti bugün araştırma yaparken şu marka gözüme ilişti. Daha önce kullananlar fiyat performans açısından üründen oldukça memnun... almayı düşündüm ürünler... genel içn temizleyici- hızlı ıslak cila - jant temizleyici * simsiyah lastik parlatıcı - yazlık cam suyu.... Ürünler Hepsiburada.com üzerinden satılıyor aranızda kullanmış olan var mı? Kendi yıkamalarımda automıx oto şampuanı kullanıyorum. Gayet memnunum...

http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=e-max

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuzen bu tür ürünleri ben tavsiye etmiyorum , senin araba bir şahin , doğan değil veya 98-99 model bir araba değil yeni gıcır gıcır sıfır kokan bir araba bundan dolayı aracına birşeyler alırken özen göstermelisin şimdi diyeceksin ki sen ne diye o zaman otomatik yıkamaya soktun aracı onu her zaman yapmadım evet belki hiç yapmamam gerekiyordu ama temizlik ve titizlik hastası olduğum için ve yıkamaya üşendiğim zamanlarda oto yıkamaya soktum aracı ama genelde hep 1 tl ile çalışan tazyikli su ile yıkarım arabamı sanada bunu tavsiye ederim

Hiç böyle ekstra şeylere gerek yok bence , temizlik için su ve sabun yeterlidir diye düşünüyorum şahsen

Eğer illa ki ekstra bir şeye ihtiyaç duyarsan kesinlikle meguiars ve formula 1 ürünlerinden şaşma derim gerisi fasa fiso

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuzen bu tür ürünleri ben tavsiye etmiyorum , senin araba bir şahin , doğan değil veya 98-99 model bir araba değil yeni gıcır gıcır sıfır kokan bir araba bundan dolayı aracına birşeyler alırken özen göstermelisin şimdi diyeceksin ki sen ne diye o zaman otomatik yıkamaya soktun aracı onu her zaman yapmadım evet belki hiç yapmamam gerekiyordu ama temizlik ve titizlik hastası olduğum için ve yıkamaya üşendiğim zamanlarda oto yıkamaya soktum aracı ama genelde hep 1 tl ile çalışan tazyikli su ile yıkarım arabamı sanada bunu tavsiye ederim

Hiç böyle ekstra şeylere gerek yok bence , temizlik için su ve sabun yeterlidir diye düşünüyorum şahsen

Eğer illa ki ekstra bir şeye ihtiyaç duyarsan kesinlikle meguiars ve formula 1 ürünlerinden şaşma derim gerisi fasa fiso

Normalde yıkamacım beni tanıdığından nerelere takıntılı olduğumu bildiğinden arabamı o şekilde yıkıyor... Benim evin buralarda 1 tl ile çalışan yerler yok. Normalde hızlı cila ve jant temizleyici olarak carpex kullanıyordum özellikle lastik temizleyicisinden çok memnundum... detailingturkey de falanda bu ürünlerden baya bahsetmişler... bilemedim ya alıcam deniycem baktım olmuyor atacam... Cila konusunda formala 1 almayı düşünüyorum pasta olarak.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Market ürünlerinden ziyade madem detay forumları da takip ediliyor, madem netten alışverişte yapılıyor f/p oranı çok daha yüksek olan ürünler tercih edilmeli bence ;)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Market ürünlerinden ziyade madem detay forumları da takip ediliyor, madem netten alışverişte yapılıyor f/p oranı çok daha yüksek olan ürünler tercih edilmeli bence ;)

Kafamda hep sonax ürünleri var aslında bazıları bu aralar indirimde bile.. Tavsiyeleriniz neler peki normalde kullandığınız.. Mesala kendi yıkamalarımda kullandığım automix şampuandan gerçekten çok memnunum...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı detailing forumlarda ataş ürünlerinden bahsedilmiş.. Kullanan uygulayanlar var mı? iyi olduğu söyleniyor

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meg şampuan güzel...
Meg hızlı cila güzel alternatif sonax ında gideri var..
Lastik parlayıcı piyasada bulabilirsin..benim kullandığım yeşil renkli bitane vardı cam gibi yapıyordu lastiklerleri....benim ni detaill ci abi vardı o vermişti..

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meg şampuan güzel...
Meg hızlı cila güzel alternatif sonax ında gideri var..
Lastik parlayıcı piyasada bulabilirsin..benim kullandığım yeşil renkli bitane vardı cam gibi yapıyordu lastiklerleri....benim ni detaill ci abi vardı o vermişti..

Meg ve sonaxa bir daha bakatım hemen cilayı iyi diğerlerinide fiyat uygun alsam daha doğru olacak heralde... Ben normalde torpido için kuru bez kullanıyorum birde kullan at olarak kullandığım torpido bezi var... bu torpido sütlerinden kullanmalı mıyım?

Birde kapı fitilleri için ne önerirsin?

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kendi kullanıp memnun kaldıklarımdan bahsedeyim hem marka fanatikliği olmasın hemde bu ürün çeşitliliğinde sizi kısıtlamayayım.. mavi automix şampuanı sanırım memnun olan başkalarını da duymuştum şampuan çok dert değil o kullanılabilir, alternatif gerekirse sonax turuncu iyidir.. lastikler için ben çok parlak olmayan orijinal siyahlığı seviyorum meg edurance tam istediğim gibi bi ürün ama siz parlak severseniz size uymaz, sarp var kullanıp memnun olanı çok gene atasın prenubul muydu neydi tam adını hatırlayamadım eduranceden daha parlak bi sonuç vermişti ama dayanıklılığını beğenmedim ben.. genel temizleyici sonax ın şeffafını kullandım atas vinet e göre başarısız vineti öneririm.. kullanmadım ama gene meguiars ın pembe bir jant temizleyici ve parlatıcısı var kiri kusan cinsten başarılı diye biliyorum.. sonax ın kırmızı hızlı cilasından memnun olan çok HB yorumlarından gördüğümüz kadarıyla tabi fiyatı uygun denenebilir bence.. onun harici torpidoda parlaklıktan ziyade UV korumalı ürünler seçilirse iyi olur güneş ışında kötü göz alır yoksa.. deri için gliptone markasının namı büyük ama yurtdışı alışverişi hariç bulmak çok zor fiyatıda tuzlu tabi onun yerine meg in koruyucusunu aldım ama deneme fırsatı olmadı henüz.. siyah plastikler içinde gene atas ın plak2 ürünü kullanılabilir, dış trimlere, motordaki trimlere hatta torpido ve lastiklere uygulayanlarda var onun haricinde plastik kapı eşiklerine ve fitillerede gider ;)
atladığım bölge var mı bilmiyorum ama gene olarak diyeceğim marketlerdeki ürünlerin çok azı başarılı maalesef.. onların haricindekiler ucuz olarak görünse de sizi tatmin etmeyeceği için boşa verilmiş para olacaktır.. interneti aktif kullananlar için çok daha büyük nimetler mevcut ;)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kendi kullanıp memnun kaldıklarımdan bahsedeyim hem marka fanatikliği olmasın hemde bu ürün çeşitliliğinde sizi kısıtlamayayım.. mavi automix şampuanı sanırım memnun olan başkalarını da duymuştum şampuan çok dert değil o kullanılabilir, alternatif gerekirse sonax turuncu iyidir.. lastikler için ben çok parlak olmayan orijinal siyahlığı seviyorum meg edurance tam istediğim gibi bi ürün ama siz parlak severseniz size uymaz, sarp var kullanıp memnun olanı çok gene atasın prenubul muydu neydi tam adını hatırlayamadım eduranceden daha parlak bi sonuç vermişti ama dayanıklılığını beğenmedim ben.. genel temizleyici sonax ın şeffafını kullandım atas vinet e göre başarısız vineti öneririm.. kullanmadım ama gene meguiars ın pembe bir jant temizleyici ve parlatıcısı var kiri kusan cinsten başarılı diye biliyorum.. sonax ın kırmızı hızlı cilasından memnun olan çok HB yorumlarından gördüğümüz kadarıyla tabi fiyatı uygun denenebilir bence.. onun harici torpidoda parlaklıktan ziyade UV korumalı ürünler seçilirse iyi olur güneş ışında kötü göz alır yoksa.. deri için gliptone markasının namı büyük ama yurtdışı alışverişi hariç bulmak çok zor fiyatıda tuzlu tabi onun yerine meg in koruyucusunu aldım ama deneme fırsatı olmadı henüz.. siyah plastikler içinde gene atas ın plak2 ürünü kullanılabilir, dış trimlere, motordaki trimlere hatta torpido ve lastiklere uygulayanlarda var onun haricinde plastik kapı eşiklerine ve fitillerede gider ;)
atladığım bölge var mı bilmiyorum ama gene olarak diyeceğim marketlerdeki ürünlerin çok azı başarılı maalesef.. onların haricindekiler ucuz olarak görünse de sizi tatmin etmeyeceği için boşa verilmiş para olacaktır.. interneti aktif kullananlar için çok daha büyük nimetler mevcut ;)

Sabahtan beri detailingforumlar atas ve e-max ürünleri ile ilgili kullananlar yorumları okuyorum... her iki firmada piyasadaki bir çok tanınmış firmaya göre uygun ancak benim gibi temizlik ve konusunda titiz ancak elinden ağır işlemlerin gelmediği kişilere daha uygun gibi... kafam karman çorman sabahtan beri en az 4 kere alışveriş sepeti oluşturup boşalttım HB'de :)