Uzun yolda ve rampada hararet

Ulu.türk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba arkadaşlar opel astra h 2009 1.6 lpgli araca sahibim 2 yıl önce aldığım aracımda conta yaktım tamir oldu bu sefer sabahları motor soğukken randımansız çalışmaya başladı başka tamirciye sibop yanığı olduğunu söyledi onu da yaptırdım bundan sonra uzun yolda hararet başladı termostat değiştirdim şehir içinde hararet daha normalleşti ancak rampada ve uzun yolda biraz yüklendiğinde 116 rampada ise 120leri görüyorum aracım lpgli fikri olan yardımcı olabilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum​

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba arkadaşlar opel astra h 2009 1.6 lpgli araca sahibim 2 yıl önce aldığım aracımda conta yaktım tamir oldu bu sefer sabahları motor soğukken randımansız çalışmaya başladı başka tamirciye sibop yanığı olduğunu söyledi onu da yaptırdım bundan sonra uzun yolda hararet başladı termostat değiştirdim şehir içinde hararet daha normalleşti ancak rampada ve uzun yolda biraz yüklendiğinde 116 rampada ise 120leri görüyorum aracım lpgli fikri olan yardımcı olabilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum​

arıza lambası yanıosa arıza kodu ne vermiş onu öğrenin.yanmıyosa fana baktırın

Ulu.türk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yanıosa arıza kodu ne vermiş onu öğrenin.yanmıyosa fana baktırın

Teşekkür ederim çok arıza lambası yanmıyor ancak fan çalışmasında problem yok 108den sonra açıyor fanı 110 olunca bir üst seviyeye çıkıyor bir de aracımda su eksiltme oluyor onu yazmayı unutmuşum yukarda

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim çok arıza lambası yanmıyor ancak fan çalışmasında problem yok 108den sonra açıyor fanı 110 olunca bir üst seviyeye çıkıyor bir de aracımda su eksiltme oluyor onu yazmayı unutmuşum yukarda

su eksiltiyor muhtemelen içindeki antfriz oranı azaldı. su eksilten yani kaçak olan sistem basınç oluşturamadığından 100 derece civarı su kaynatır tekrar conta yakar yakın zamanda.
su kaçağını bulun en kısa zamanda. gözle görünür kaçak yoksa su kapağının orjinalini alın 30-40 liraya takın. antifriz koydurun tekrar deneyin. yine düzelme olmazsa termostadı kontrol ettirin

rockduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim bu hararetten bende çok çektim.uzun yolda yapması garip çünkü hararet en çok şehir içi yükselir uzun yolda önden hava aldığı için 92 de çakılı kalmalı.bence tekrardan havasını al derim.radyatör suyunu boşalt tekrar doldur.su deposu kapağını kapatmadan arabayı ısıt iyice kaloriferide aç su taşana kadar bekle

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
el ve gözle kontrol edilecek hususlar,

termostat kontrolu ve su kaçağı kontrolu.
su kaçağı damlama şeklinde olmasa bile buharlaşma ile olabilir. kaçak olan yerden hava alabilir....

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anlasılan kapak önce conta için acılmıs sonra subap için???
subap için acıldıgında contaya zarar vermiş olabilir eksozt dumanı asırı beyaz oluyormu ona bak artı yaga sevyesi yukseliyormu ona bak ikinci acılısta işin ehli olmayan kapaga yada contaya zarar verebiliyor..

Ulu.türk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlasılan kapak önce conta için acılmıs sonra subap için???
subap için acıldıgında contaya zarar vermiş olabilir eksozt dumanı asırı beyaz oluyormu ona bak artı yaga sevyesi yukseliyormu ona bak ikinci acılısta işin ehli olmayan kapaga yada contaya zarar verebiliyor..

Subap için açıldığında conta yine değişti riske atmayalım dedi tamirci yağ seviyesi yükselmiyor aksine yap da eksiltiyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Olası arızalar; (hortumlardan su kaçırmıyorsa)
- Radyatör kazanının üst birleşme yerlerinde çatlak (damlama yapmaz, su buhar şeklinde eksilir)
- Bozuk termostat
- Bozuk devirdaim
- Su kaçıran kalorifer musluğu.
- Bozuk/kalitesiz radyatör ve yedek su deposu kapağı.
LPG sistemini bilmediğim için LPG konusunda yorum yapamam.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su eksitlme proplemini cözmen gerekiyor zannımca.. bunun için önerim !!
radyotör sistemi ne hava basıp 2--3 bar ı gecmeyecek zarar vermeyecek sekilde hava basıp su kacagını bulabilirsin belki