V E C T R A C ' Ler Buraya

en büyük fark 6 viteste ortaya çıkıyor dikkat ederseniz ilk viteste bir tarafta 50km diğer tarafta 56km ....2.-3.-4.-5. vitesler son hızları çok yakın yani atiklik adına çok bir şey değişmiyor bence

en büyük fark 6 viteste ortaya çıkıyor dikkat ederseniz ilk viteste bir tarafta 50km diğer tarafta 56km ....2.-3.-4.-5. vitesler son hızları çok yakın yani atiklik adına çok bir şey değişmiyor bence

Abi benim iyice kafam karıştı vallaha .:( 2-3-4-5 te bişi yok ama bu arabada birde 6 olacak. Belki eve t 140-150lere çıkmadan 6 ya takamayacaksın ama yinede bence oldukça iyi olur diye düşünüyorum. Bence oranlar biraz daha değişik olmalı diye düşünüyorum. Nasıl yapacaz o zaman? Madem yapamayacağız o zaman ben 5 ileri astra vites topuzunu takayım. bende 6 koyarsam , 6 ileri astra cdti vites topuzu koyacaktımda... Neyse bakacaz bi çaresine...

Vallaha bu tabloya bakınca ben resmen 6 nın farkını görüyorum. 5 ileride son hız 237.2 km/h , 6 ileride ise 274.1 km/h oluyor. Bence bu oranlar süper. Ben şahsen bi bundan taksam birde chip yaptırsam 120-125 bg filan ulaşırım ve maksimumda rahat 240-250 km hızları görürüm diye düşünüyorum. Yanılmıyor muyum?

selimcim birinci sorum şu son dişli oranlarında bir gariplik var. şu olayı tam anlayamadım oranlar seninde söyledeğin gibi 3. ve 4. gibi ama benim eklediğim tabloda 0.60- 0.70 lerden bahsediyor.
2. sorum ben 150bg 200newton gibi bir tork yakalarsam acaba olurmu ? diyorum rahat yürürmü?

atmosferik arabaya yine atmosferik arabadan çıkan bir şanzıman daha iyi olucaktır ... bildiğim kadarıyla aracın tork eğrisine göre hesaplanıyor şanzıman oranları yani dizelin tork eğrisiyle atmo nun bir olmadığı için motor şanzıman uyumu akıcı olmaz diye düşünüyorum...

1.6 150 bg yapılabilir ama 200 tork zor bence...

selimcim birinci sorum şu son dişli oranlarında bir gariplik var. şu olayı tam anlayamadım oranlar seninde söyledeğin gibi 3. ve 4. gibi ama benim eklediğim tabloda 0.60- 0.70 lerden bahsediyor.
2. sorum ben 150bg 200newton gibi bir tork yakalarsam acaba olurmu ? diyorum rahat yürürmü?
150 bg olunca haber ver bakarız doktor 5 neyapacan direk 6 yaparız :)

abicim 6 ileri nin oldukça masraflı olduğunu öğrendim.(ortalama 3000 tl) Ama egzantrik + chip + headers ile beraber 130-135 bg olabileceği söyleniyor. Bunlar 3 ü ise 1500 tl imiş. Parça parça mı yapsam? Yada hangisi öncelikli olmalı?

Geri