V E C T R A C ' Ler Buraya

Merhaba arkadaşlar combo garajdan çıkıp dolaşayım dedim.bu arada iki gndür kafam karışık arabamı değiştireyim diyorum alternatifler arasında vectra c var.ama içi krem rengi döşeme olanı dğerleri siyah yada kahve galiba.bu araç kaç gayme acaba bilen varmı .km düşük şöle güzel bir vectra c olabilir combomu satıp yada takasla almak istiyorum.ne dersiniz?

Selamlar.

Her ne kadar yeni bi vectra c kullanıcısı olsamda Soruna şöyle bi soru ile cevap vereyim. Combo dan vectra c ye geçmek istiyorsun. ilk once vectra c den beklentilerin nedir bence onu bi tart. aracı iç döşeme rengine göre değerlendirip alma. Combo bildiğim kadarıyla economiye dönük bi araba (yanlış değerlendirmek olmasın ) vectra c konfor ve güvenliğe yönelik bi araç. yada tam olarak nası bişey istediğini yazarsan (Motor gücü, Özellik, aksesuar) ona göre bi versiyon söylenebilir

Vectra c kullandım daha önce astram vardı ondan önce de astram vardı combo kullandım.şimdi sıra vectrada c de hemde tam bana göre geniş iç mekan rahat.tamam motor beklendiği gibi değil(1.6) ama.genede yeterli.Kısmetse yaz a kadar almak istiyorum.

hayırlısı olsun kardeşim al güzel arabadır ama bunu sürdüm şunu sürdüm ile alakalı bir şey değil

bu segment meselesi combo ticari sınıf bir araç astra orta ekonomik sınıf bir araç vectra lüks segmente bir araç haliyle masrafı benzin yakışı combo ve astraya oranla tabiki fazla olucakdır arabanın donanımı lüksü konforu arttıkça sıkıntılarıda artıcakdır en ufak bir masrafda ücretde artıcakdır..

combodaki gibi astradaki gibi takarım yaparım sokak arası ustasına sokarım olmaz vectrada orjinal opel parçasının dışında bir parça takarsan arıza ışığı beyin arıza sinyalini alırsın çok sıkıntı verir motor kendini korumaya falan alır en ufak bir ufak çaplı arıza bile astra ile comboyla kıyaslanınca büyük mevlalara gelir.

sonuçda artık bu tip yeni nesil araçların sorunlarının %50 çözümü mekanik ise %50 çözümüde bilgisayardan aracı bilgisayara bağlamadan olmuyor..

mesela benim gittiğim servisde arıza ışığı yanan vectra c var hayla sorununu bulamadılar bilgisayar elektrik donanımı diyormuş bağlayınca komple arabanın bütün elektrik fren sistemi pek çok parçası değişmiş hayla beyin arıza veriyor yani arabada ne kadar çok sensör duy beyin v.b olunca en ufak bir sıkıntı çok masraflı çıkabiliyor..

ben bunların hepsini biliyorum sorun değil diyorsan zaten bizede güle güle kullan demek düşer.

hakan abi teşekkürler.benim amacım da zaten bir üst segment'e geçmek.valla çok güzel özetlemişsin biraz gözüm korkmadı değil.

gözün korkmasın periyodik bakımını yaparsan özel servis bile olsa servise sokarsan araba üstünde fazla oynamassan motoruyla elektrik donanımıyla kolay kolay bir sorun çıkarmaz çokda keyifli binersin..

arkadaşlar sizlerlede paylaşmak istedim..konuyu açmıştım ama sizlerden fikir gelmedi..:) bende 2000 model golf4 lpg li sunroof lu, orjınal 116,000 km de renk lacivert...karşımda 2004 model lpg li 109,000 km de 2 parçada boya var şimşek mavisi vectra var takas teklifinde bulundum..5,000 tl fark istedi arkadaş ben 3,000 tl teklif ettim..sizce ne yapmam gerekir..:confused:

farklı klassmanda arabalar hani astra golf desen bir şeyler söylerdimde segmentleri bile tutmuyorki vectra c golf 4 den bir gömlek üstündür bana göre sonuçda bir üst kasasıyla kıyaslanabilir.

yok ben öyle bir şey demedim :D amman beni para olaylarına katma :D ben sadece segment farkını vurguladım farka gelince araçların zaten piyasası belldir krizde var malum fiyatı kırabilirsin iyi bir pazarlıkla

Geri