V E C T R A C ' Ler Buraya

evveeeeeettttt :D

Kısaca şöyle söyleyeyim; güzel bir ayar, kaliteli bir kit, ve düzgün bir montajla lpg çok akıllıca bir seçim. İstanbul, ankara, izmir gibi yoğun trafikli yerlerde benzine harcadığımız paraya acıdım şimdiden. Dün montaj sonrası 30 tl'lik gaz aldık(kabaca 20lt). Dünden bu yana 160 km yol yaptım lpg ile, bilgisayardaki ortalama 7.1 lt/100km. Bu 160 km nin kabaca 60'ı sıkışık trafik, 100'ü otobanda yüksek süratte diyebiliriz. Bu işin uzmanı değilim ama şunu söyleyebilirim çekişten düşen bir durum ben hissedemedim. İlgi, nezaket ve özverili çalışmalarından ötürü Can Bey, Övünç Bey, Fatih Bey ve montajı yapan Deniz ustaya teşekkürlerimi buradan iletmek isterim.
BRC enjektörlerinin sesli çalıştığı doğru, ancak kaputu kapatıp arabanın içine gelince ses mes kalmıyor.
Kıssadan hisse, ankara ve çevre bölgeler için mocan otogazı şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdilik benim aracım için işler iyi gözüküyor. İlerleyen günlerde farklı gelişmeler olursa tekrardan buradan paylaşırım sizlerle.

Arkadaşlar benim araçta kme romano marka lpg var 70 km karışık 8.5 TL yakıyor vede çok memnunum.

arka stopların çok güzel arıza ışığı yaktırmıyormu hep u tip bir stop düşündüm ama arka stoplarda arıza yakar diye ki gördüm yakıyor bir arkadaşda çekimser kaldım

esas benim istediğim 2 tane çıkma temiz vectra c arka stopu bulursam komple led yaptırıcam içini ama komple dışardan normal far gibi durucak ama farları yakdınmı frene basdınmı çok şık olucak ...

arkadaşlar, lpg'yi yeni taktırdım. Ankara-Antalya arası gittim geldim. Sonuçlar şöyle:
55lik simit tank var. Giderken 42lt aldı ve 547 km de depo komple bitti (90-100 km/saat sabit hızla). Dönüşte gene 42küsür aldı 530 km de depo bitti (polatlıya kadar 90-100 km/saat, polatlıdan sonra 130-140 km/saat hızla). Antalyada benzin 1.60tl/lt, ankarada 1.47tl/lt, bir depoda 5-6tl oynuyor. Ankara için hesap edersek 0.11 krş/100km yakıt tüketimi hesabı çıkıyor. Önceden benzinle 200-220 den aşağı benzin parası tutmazdı. Aynen dedikleri gibi %45 civarı tasarruf ettik. Arabada 2 kişiydik, bagajda yükümüzde vardı. köroğlu belini, çeltikçiyi felan 4. viteste kesilmeden çıktı araba. Bunlar uzun yol verileri. Ankara şehir içi skorunuda yakında burdan bildiririm. Vectra c si olupda lpg taktırmayı düşünen arkadaşlara önemle duyurulur :)

valla çok km yapmıyorum ama yapıcak olsam kesinlikle düşünmeden taktırıcam heleki şimdi dual sistemler falan çıkmış falan.

Göksel kemer yolunda gördüğüm senmiydin yoksa :)

Hayırlı olsun güle güle kullan daha tasarruflu Vectrayı

Geri