Vahim bir kaza...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bimmer
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Herkesten özür diliyorum hata yapmışım(bütün astraları kendi aracım gibi düşündüğüm için), aslında herkes atlamış, opelin sitesini incelerken fark ettim, kaza yapan araç eğer enjoy ise zaten perde hava yastığı donanımda yok , yani olmayan birşey açılamaz da belki yan hava yastığı açılabilirdi ancak onunda bu olayda herhalde çok etkinliği olmazdı.

Herkesten özür diliyorum hata yapmışım(bütün astraları kendi aracım gibi düşündüğüm için), aslında herkes atlamış, opelin sitesini incelerken fark ettim, kaza yapan araç eğer enjoy ise zaten perde hava yastığı donanımda yok , yani olmayan birşey açılamaz da belki yan hava yastığı açılabilirdi ancak onunda bu olayda herhalde çok etkinliği olmazdı.

enjoy modelde hava yatığı var...benim ki enjoy ve ön koltukların yan taraflarında airbag yazıyor....var yani

arkadaşlar benim 2004 model araçta kemer takmayınca mutlaka sesli uyarı yapıyor, software'den de kaldıramadım. Alıştırdı beni, her seferinde takıyorum. Ancak arkadaşımın 2008 CDTI Astra H aracında ne sesli, ne de göstergede herhangi bir uyarı yok...opel tersine mi gidiyor?

enjoy modelde hava yatığı var...benim ki enjoy ve ön koltukların yan taraflarında airbag yazıyor....var yani
adam perde hava yastığı yok demiş yan hava yastıkları yok dememiş :eek:

arkadaşlar emniyet kemerlerinde aırbag sensörünü tetikleyici bir devre vardır kemer takmak zorunludur açar açmaz bu sistemle alakalı
opel de çok mahkemede opel kemer takılmadığı için hava yastıklarının açılmamasından kaynaklanan davaları hep kazanmıştır bu tesbit edilmektedir
2. si ise bazı kazalı araçlar alınarak toplanmakta ve yapan usta veya servisler maliyeti düşürmek için aırbagları tamir etmekte yada var gibi onararak içi boş olarak toplamakta ve insan hayatı ile oynamaktadırlar buda bi sebeptir kusur arabadada olabilir insandada
siz siz olun 2. el araç alırken servislerde cihazla tüm bu kontrolleri yaparak aracı satın alın örneğin aırbag lambasını yağ lambasına bağlanmış çok aracı düzelttim ben adam marşa basıyor yağ lambası ile aırbagta sönüyor sürücüde güvenle yola çıkıyor halbuki patlak zaten açmazkiii :(
aırbag lambası kontak açıkken marşa basmadan 2/3 saniye sonra söner yağ lambası ise araç çalıştırılmadan sönmez böylede basit bi test yapabilirsiniz ama şimdiki elektronik ustaları araya röle bile koyup bunu kısmii halledebiliyorlar siz siz olun aracı test ücreti ödeyerek serviste kontrol ettirip alın
bu kardeşimizede allahtan rahmet diliyorum ailesinede sabırlar

hayır değil arkadaşım yan hava yastıkları koltukların yanından çıkar ve yan kısmımızı korur perde hava yastıkları ise ön kapı ile arka kapı arasındaki direkten çıkar veya modele göre kapılardan aşağı düşerek açılır ve başımızı çarpmamızı önler yani sağdan veya soldan çarpmalarda kafa ve omuzumuzu korur

Geri