Vectra-a 1.8 ohc

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan nihatcankoc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Hayır abim 100bg 1995 model bir yanlışın var senin

1.8ler karbüratörlüdür 91 olsun 95 olsun aynı motor var arabada aç ruhsatı bak ondan sonra yorum yaz.;)

Bende ruhsata göre yorum yapıyorum zaten biraz araştir bazıları 100bg görürsün zaten

Baktım 74 kw

74 kw ise 100 bg

Ahmet kanka belki farklı olabilir..

Bizim arabada 74 kw ben sordum 100 hp dediler.:)

Karbüratörlü araç devri artık kapanıyor. Diğer taraftan 2.0 enjektörlü Vectra'lar 1.8 Vectra'lardan daha az yakıyor diye biliyorum. Yol bilgisayarı verilerine göre İzmir trafiğinde araç şehir içinde 100 km.de 8,3-8,5 lt arasında tüketim değerleri (benzinde)gösteriyor. Yoğun Ankara trafiğinde ise 10-10,5 lt. civarında yakıt tüketiyordum. Benim tüketim değerlerim böyle, yakıt konusunda belki faydası olur. Performansa gelince bu konuda gerekli yorumlar zaten yapılmış, üzerine bir ilave yapmaya gerek yok. Tavsiye edermisin dersen temiz, hırpalanmamışını bulursan hiç kaçırma derim.

www.motorsporları.net sitesinden alınan teknik bilgiler (1988 model)

1.8 2.0
ağırlık 1056 kg 1059 kg
motor tipi SOHC SOHC
subap sayısı 8 8
0-100 km 10,8 sn 8,9 sn
motor gücü (manuel vites) 90HP-67,1 KW 130 HP-96,9 KW
Max.tork 148 nM 180 nM
Max. hız 183 km 201 km

Karbüratörlü araç devri artık kapanıyor. Diğer taraftan 2.0 enjektörlü Vectra'lar 1.8 Vectra'lardan daha az yakıyor diye biliyorum. Yol bilgisayarı verilerine göre İzmir trafiğinde araç şehir içinde 100 km.de 8,3-8,5 lt arasında tüketim değerleri (benzinde)gösteriyor. Yoğun Ankara trafiğinde ise 10-10,5 lt. civarında yakıt tüketiyordum. Benim tüketim değerlerim böyle, yakıt konusunda belki faydası olur. Performansa gelince bu konuda gerekli yorumlar zaten yapılmış, üzerine bir ilave yapmaya gerek yok. Tavsiye edermisin dersen temiz, hırpalanmamışını bulursan hiç kaçırma derim.

Savaş abi ben hırpalanmamış temizini buldum işte 6 senedir biniyoruz şuan 154bin kusur km de daha kaza boya yok arabada ama gerçekten dediğin gibi karbüratör devri kapandı.

Geri