vectra b (GL-GLS) ön camları kapı kolundan açıp-kapama

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan DR_703
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Uygulama çok hoşuma gitti ve hepsiburada dan 2 adet açma düğmesi siparişi verdim, ilk işim hemen bunu devreye sokmak olacak.

gayet kullanışlı olacak emin ol...bu uygulamayı kendimiz yaptık...sanırım bağlantılarsa sorun olduki vites kenarındaki ön cam düğmeleri çalışmadı....bu uygulamayı yapan ve vites kenarındaki düğmelerinde çalıştığını söyleyen arkadaşlar var.....iyi bir elektrikçide yaparsan sanırım daha iyi olur..

gayet kullanışlı olacak emin ol...bu uygulamayı kendimiz yaptık...sanırım bağlantılarsa sorun olduki vites kenarındaki ön cam düğmeleri çalışmadı....bu uygulamayı yapan ve vites kenarındaki düğmelerinde çalıştığını söyleyen arkadaşlar var.....iyi bir elektrikçide yaparsan sanırım daha iyi olur..

Düğmeler geldi ama iştahım kaçtı. Vites kenarındakiler çalışmazsa sağ tarafı nasıl kumanda edeceğiz? Şimdi bir oto elektrikçiye bağlatmaya kalksak dünyanın parasını ister, yeni bişey içat ediyorcasına. Forumda bilen arkadaş varmı acaba?

Yokmu yardım edecek birisi? Zannedersem Cengiz bey bu konuda yardımcı olabilir.

Yokmu yardım edecek birisi? Zannedersem Cengiz bey bu konuda yardımcı olabilir.

Ön cam motorları ile arka cam motorları aynı.
Arka cam motor baglantısını sizin için çıkardım aşağıdaki gibi.
Öndeki motora da aynı baglantıyı yaparsanız kapı üzerinden kumanda edebilirsiniz. Herhangibi kablo kesme vs olmadığı için vitesin oradaki düğmelerin de çalışması gerekir.

Yalnız 2 kumanda olmasının bi sakıncası olabilir.
Biri camı kaldırmaya diğerini aşagıya aynı anda basılırsa siğortayı attırabilir.
Düğmelere ters yönde aynı anda basmamaya özen gösterin.

attachment.php
http://www.opelim.net/forums/attachment.php?attachmentid=8205&stc=1&d=1271880956

Ekli dosyalar

• vectra cam copy.webp
    vectra cam copy.webp
    41.7 KB · Görüntüleme: 151
İlginiz için teşekkür ederim öncelikle. Fakat elektrik bilgimiz bu şemanın uygulanmasında yeterli değil. Bağlantının düğmeler üzerinde yapılmasıyla ilgili bir resim veya şema olursa çok memnun olacağız.

Öndekilerde çalışacak şekilde bağlantı yapıldı.

Photo-0029.webp

Photo-0030.webp

Photo-0031.webp

Vites yanındaki düğmelerde çalışır halde bağlantı yapıldı. Size sormak istediğim şey, sizin bağlantınızda kontağı açmadanmı çalışıyor kontağı açtıktan sonramı çalışıyor?

üstad ben arka kapı düğmenin çıkmasını buldum ve taktırdım hem vites kolunun olduğu yerden hemde kapı kolundan sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleme:
Geri