Vectra B'ler Buraya..I LoVE Vectra.

bu da benimki:D

dsc00955ot6.jpg

Ya arkadaşlar ben aracıma egzos taktırmak istiyorum ama hem fiyatı uygun hem de güzel bir şey yapmak istiyorum sizce ne yapayım..
1.Katalizörü söktüreyim mi?
2.Yuvarlak tekli egzos mu daha iyi durur yoksa çiftli egzos mu?
3.Arkadan çift çıkış yapsam zararı olur mu sağ arka taraftaki alttaki parçalar.Mesela tüp borularına filan...
4.Sesi tok çıkar mı?..
5.Uzun yolda çok rahatsız eder mi ki?

Ya arkadaşlar ben aracıma egzos taktırmak istiyorum ama hem fiyatı uygun hem de güzel bir şey yapmak istiyorum sizce ne yapayım..
3.Arkadan çift çıkış yapsam zararı olur mu sağ arka taraftaki alttaki parçalar.Mesela tüp borularına filan...
4.Sesi tok çıkar mı?..
1- Katalizörü söktürmekteki amaç önemli. Eskidiği için mi, güç almak için mi? Benim görüşüm herhangi bir sorun yoksa, çevre kirliliği için söktürme.
2-3 Görsel bakımdan tamamen senin zevkine kalmış birşey. Kullanmadığım için LPG ile ilgili bilgim yok.
4-5 Gürültülü çalışan bir egzos beni her zaman rahatsız etmiştir. Şehir içinde bile rahatsız oluyorum. Keşke hiç ses çıkarmayan egzos yapsalar da ondan taksam. Eskiden hafif homurdanan egzoslara ben de özenirdim ama artık bu yaşta gürültü fazla çekilmiyor. Sese katlanırım dersen hafifce tok bir ses olabilir.

4.Sesi tok çıkar mı?..

1-40.000den sonra katalizör görevini yitirmeye başladığı için sökebilirsiniz.ancak düz boru çektirtmeyin yine katalizörün aynısı gibi bir tüp var ondan takıyorlar
2-çift egzos her zaman güzeldir
3-çift çıkışın zararı yok ancak bu nasıl yapıldığına bağlıdır.sağ tarafı sadece görsel kullanırsan hiiç hiç sorun olmaz.ancak iki tarafada susturucu takıp kullanıcam diosan artı olarak lpg ustanında inceleme yapması gerekir
4-spor egzoslarda ses güzel çıkıyor bazıları hariç :)
5-çok bağıran bir egzos ile uzun yola çıkmayı deneme :)

arkadaşlar hepinizin arabaları çok güzel kazasız belasız günlerde kullanın bizim de eski arabamız 97 gl idi.resimlerini bulabilirsem atarım buraya

bende ımzadan katılayım

1- Katalizörü söktürmekteki amaç önemli. Eskidiği için mi, güç almak için mi? Benim görüşüm herhangi bir sorun yoksa, çevre kirliliği için söktürme.
2-3 Görsel bakımdan tamamen senin zevkine kalmış birşey. Kullanmadığım için LPG ile ilgili bilgim yok.
4-5 Gürültülü çalışan bir egzos beni her zaman rahatsız etmiştir. Şehir içinde bile rahatsız oluyorum. Keşke hiç ses çıkarmayan egzos yapsalar da ondan taksam. Eskiden hafif homurdanan egzoslara ben de özenirdim ama artık bu yaşta gürültü fazla çekilmiyor. Sese katlanırım dersen hafifce tok bir ses olabilir.

1-40.000den sonra katalizör görevini yitirmeye başladığı için sökebilirsiniz.ancak düz boru çektirtmeyin yine katalizörün aynısı gibi bir tüp var ondan takıyorlar
2-çift egzos her zaman güzeldir
3-çift çıkışın zararı yok ancak bu nasıl yapıldığına bağlıdır.sağ tarafı sadece görsel kullanırsan hiiç hiç sorun olmaz.ancak iki tarafada susturucu takıp kullanıcam diosan artı olarak lpg ustanında inceleme yapması gerekir
4-spor egzoslarda ses güzel çıkıyor bazıları hariç :)
5-çok bağıran bir egzos ile uzun yola çıkmayı deneme :)

vALLA YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..
ARACIM 180.000 DE O YÜZDEN KAT. HERHALDE UÇMUŞTUR..çEKİŞTE FARKEDER HERHALDE SÖKTÜRÜLÜNCE....
bENİM İSTEDİĞİM AÇIKÇA ŞU şEHİR İÇİNDE GAZA ABANDIĞIMDA GÜZEL SES İSTİYORUM.. aCABA ARABA LPG Lİ OLDUĞU İÇİN VE LPG DE SICAK HAVA SEVİYOR DİYE BİLİYORUM AÇIK HAVA FİLTRESİ TAKSAM OLUR MU ?

devir yükseldikçe güzel ses için açık hava filtresi + spor egzos taktırabilirsin.ama yüksek devir ve açık hava filtresi demek fazla yakmak demektir

Geri