Vectra C den Vectra B2 Ye

bir kere b kasanın aynaları sinir bozucu... sabit ayna mı olur arkadaş...

aynaların tasarımına ve çizgisine sözüm yok, sadece park halinde dar yollarda sürtmelere maruz kalınabiliyor.

c kasa olacak birde elektrikli kapanan aynaları olacak ohhh mis. :)

Vectra C 1.6 Elegance , Vectra B2 ( 1.8 Otomatik ve 2.0 CDX manuel ) , Vectra B ( 2.0 Otomatik ) kullanan biri olarak söyleyebileceğim tek şey var, C ile B mukayese bile edilemeyecek kadar farklı. C aşırı teknolojik ve konforlu rahat, 1.6 ilk kalkışta hantal ancak yol aldıkça güzel gidiyor , aşırı az yakıyor, B ise dış görünümü güzel, ancak C ye göre içi çok dar sorunlu ve bir okadar da masraflı bir araba. Ben sizin yerinizde olsam kesinlikle maceraya girmem.

vectra c kullanma şansım olmadı ancak b2 cdx 2.0 otomatik sahibiyim. performans konusunda gayet tatminkar bir araç. ancak bu sizin performanstan ne anladığınız ile alakalı. ancak 136hp ecotech güzel makine. tasarım konusunda genel kanaate katılıyorum b2 ler hala güncel bir dizayna sahip. kronik problemi var mıdır dersen aslında hiçbir aracın kronik problemi yoktur. bu ifade aracına bakmayan kişilerin bakımsız araçları nedeni ile sorun yaşadıklarında başvurdukları bir ifadedir. konfor konusunda 0 km fluence den daha konforlu ve tatlı bir sürüşü var.

Fluence kullandığınız belli. Ben de hiç beğenmedim. Oysa megane I ve II iç mekan olarak gayet başarılıydı. Vectra B2'ye gelince, iç konfor ve dizayn olarak çok güzel. Ama 1.6 motor malesef yetersiz. Ayrıca yakıt olarak pek ekonomik olduğunu söyleyemem. Nereden biliyorsun dersen, dayımda vardı.

valla c kasaya kütük diyen varsa camdan atlasın :D araba resmen konfor makinesi b2'den çok çok üstün ancak b kasa vectra döneminin gariban mercedesiymiş yani...

Fluence kullandığınız belli. Ben de hiç beğenmedim. Oysa megane I ve II iç mekan olarak gayet başarılıydı. Vectra B2'ye gelince, iç konfor ve dizayn olarak çok güzel. Ama 1.6 motor malesef yetersiz. Ayrıca yakıt olarak pek ekonomik olduğunu söyleyemem. Nereden biliyorsun dersen, dayımda vardı.

b2 de 2.0la 1.6 tabiki kıyaslanmaz. ama yakıt olarak nasıl ekonomik değil onu anlamıyorum. arkadaşlarımda çoğu marka araç var 1.6larda benim b2 kadar az yakanı görmedim en sakin kullanımda şehir içi fazla trafik ışığı olmayan (3 adet trafik ışığı mevcut olan) bir yolda hergün kullanıyorum bu arada aracımı , litresi 2.58 lpg'den 35 tl'ye 197 km yaptım en sakin kullanımımda. şöyle hesaplarsak 35/197 = 0.17,7 kuruş yapar km'de. 35/2.58 = 13.56 litre lpg yapar. şehir içinde 100 km de 6.8 Litre Lpg yapar. buda bana göre gayet ekonomik full şehir içi bu arada. gelelim konumuza ki konudan biraz çıktığımı düşünüyorum. Vectra C satılıpta B2 alınmaz.. alınsa bile sonrası tamamen pişmanlık olacaktır. iyi forumlar

b2 de 2.0la 1.6 tabiki kıyaslanmaz. ama yakıt olarak nasıl ekonomik değil onu anlamıyorum. arkadaşlarımda çoğu marka araç var 1.6larda benim b2 kadar az yakanı görmedim en sakin kullanımda şehir içi fazla trafik ışığı olmayan (3 adet trafik ışığı mevcut olan) bir yolda hergün kullanıyorum bu arada aracımı , litresi 2.58 lpg'den 35 tl'ye 197 km yaptım en sakin kullanımımda. şöyle hesaplarsak 35/197 = 0.17,7 kuruş yapar km'de. 35/2.58 = 13.56 litre lpg yapar. şehir içinde 100 km de 6.8 Litre Lpg yapar. buda bana göre gayet ekonomik full şehir içi bu arada. gelelim konumuza ki konudan biraz çıktığımı düşünüyorum. Vectra C satılıpta B2 alınmaz.. alınsa bile sonrası tamamen pişmanlık olacaktır. iyi forumlar

Dayımın aracında lpg yoktu bir de yokuşlarda falan çok yüksek devirde tutmak gerekiyordu arabayı. Kendisi bana çok yaktığını söylemişti. Ama tank gibi arabaydı. O ayrı...

tamamen bakımsızlıktandır kardeşim ben afyon antalya yolunda hiç vites düşürmeden gidiyorum. şehir dışında bende benzinde kullanıyorum

Eğer aracınızdan memnunsanız herhangi bi sorunu masrafı yoksa 3-5 bin lira için macera aramanızı tavsiye etmem ne kadar temiz olursa olsun 2. el şans işi bana göre bence c ye devam...

Geri