Vitesi boşa atınca devir düşmesi

opelman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a arkadaşlar yeni üyeyim aranızda aracım astra g 1.4 16 clup modelidir.Aracımda lpg yoktur vitesi 3 ten 2 düşürdüğümde ve yatta boşa atınca hafif eğimli ranpalar da veya ışıklar da duracağım zaman devir düşmesi yapıyor stop edecekmiş gibi aracın her 10 bin km bakımları yapılıyor ve arıza kodu da vermiyor sebebi neden olabilir arkadaşlar .

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujiler değişti mi hiç ? Veyahut enjektör temizleyicisi kullanıldı mi? Ayrıca boğaz kelebeği temizligi

opelman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bujiler hava filtresi benzin filtresi yağ filtresi yağı değişti.Hatta biz sıcaklık sensörün den şüphelendik beyine yanlış sinyal gönderebilir dedik onuda değiştik yine değişen bir şey yok. Ama enjektörlere bakılmadı. Özel servise gittim bobinden yapabilir dedi başka servis egr valfi arızalı olabilir dedi bir baskası benzin ponpasının şüphelendi ve yatta borusu delik olabilir diyor bende ne yapacağımı kime güveneceğimi şaşırdım kardeş. Genelde durmaya yakın debriyaja basınca devir düşmesi oluyor araç giderken bir sıkıntı yok.

opelman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca boğaz kelebeğinide temizledik

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her kafadan ayrı ses çıkmış. Elektronik ariza olsa kayıt göstermeli. Bir forum da devir saati 3000 de takılı kalıyor stop edip çalıştırınca 2000 de. Sorun boğaz kelebeği borusunun yerinden çıkması tam oturtamamasi çıkmış. Dikkat etmek lazım hemen bobin demek doğru değil

opelman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu opel beni usta edecek. bu gün boğaz kelebeğini temizledim ince hortum dikkatimi çekti üst kapağa giren baktım hava felan gelmiyor diğer ucuda boğaz kelebeğine bağlı ordan da hava gelmiyordu elimle baktım vakum yoktu ince telle içine soktum kelebeğin alt kısmında iğne deliği kadar bir delik açıldı deliğin içi yağ dolmuştu içer den görükmesi çok zor dışardan teli sokunca delik açıldı ve ust kapaktaki vakumu şimdi alabiliyor bu nedenlede rolanti dalgalanması düzeldi ve azda olsa performansı yokuşta arTtı iğne deliği kadar tıkalı alan aracın dengesini bozuyor öle bir araç opel astra g ler arkadaslar.

opelman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimleri görüldüğü gibi:)

Ekli dosyalar

• 1 gaz-kelebegi-rolanti-ayarlayici-09128518.jpg
    1 gaz-kelebegi-rolanti-ayarlayici-09128518.jpg
    19.1 KB · Görüntüleme: 31
  • -gaz-kelebegi-rolanti-ayarlayici-09128518.jpg
    -gaz-kelebegi-rolanti-ayarlayici-09128518.jpg
    27.7 KB · Görüntüleme: 26

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gözün aydın tebrik ederim araştırıp birazda dikkatle sorunu halletmis oldun. İyice temizleseydin çözmüşken

opelman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol kardeş şimdilik bir sıkıntı görükmüyor biraz deniyelim sonuç ortaya çıkıcaktır zaten. Öğrendıklerimizi yazıyoruz opelciler faydalansın

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu problem bendede var bu hafta musait oldugumda sokup bakayim :)) bende gazdan cekince silkelemede var ama :)

Sent from my iPhone using Tapatalk